girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (0)

1. ukte: (yazar: makeupfor)

tl'nin her geçen gün değer kaybetmesi nedeniyle, mevcut birikimini degersizleştirmemek ya da birikim yapmak için kişilerin oluşturduğu hesap türü.

bizim maaş hesabımızın olduğu bankada bir de altın hesabımız var, internet bankacılığı kullanarak aktarmak ya da gerektiğinde çekmek kolay olduğu için aynı bankayı kullanıyoruz. başta en fazla ne atarız ki dedik ama öyle olmuyor, sandığımdan daha iyi birikiyor bu sayede. maaşın yattığı gün, bir miktar kesin atıyoruz altın hesabına, ve sonra da diğer maaş zamanı gelmişse ve hala önceki maaştan para kalmışsa, bitmiş farzedelim diyerek onu da atıyoruz.

biriktirmek işi başlamakla oluyor arkadaşlar, inanın bir kumbara koyup 50 kuruş 1 liraları ara ara atmak dahi beklenmedik rakamlara ulaşabiliyor.

devir kenarda para durması, olması gereken bir devir. hiç belli olmaz, her şeye hazırlıklı olmakta fayda var. bu yazıyı okur okumaz başlayabilirsiniz bence. herkes kendi bütçesi, kendi harcamalarına göre de olsa mutlaka bir şey biriktirebilir, olmaz ki demeyin. isterseniz o altın hesabına ayda 20 lira göndermiş olun, sorun değil. böyle böyle biriktiğini görmek sizi motive eder kesinlikle.

12 kasım 2017 21:56