sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (134)
  • medya (3)

  134. Bu kızın saflığın ötesindeki cahilliğini asla onaylamıyorum. Günümüzde bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken kendisinin bu denli geride kalmış olmasını aklım almıyor üstelik internetin de bu kadar içindeyken. Kitap mevzusuna girmicem yeterince konuşulmuş ama bu kızda beni üzen bir şey oldu. Storylerine bakmıştım, “Neden beni kimse sevmiyor, okulda da kimse sevmezdi zaten” yazmıştı, üzüldüm. 

  Muhtemel sebebi cahilliğin verdiği özgüven olabilir ama yine de bilemiyorum. Yaşı gençken umarım biraz olsun ufku açılır, kendini geliştirir.

  21 mart 13:45

  133. bu kadar takipçi, izlenme, ara ara gelen popülariteye rağmen cahilliğini nasıl böyle koruyabilmiş anlayamadığım youtuber

  21 mart 00:11

  132. Fondöten, bb krem, kapatıcı gibi ürünlerin en açık rengini alan, kendini beyaz tenli sanan youtuber. Tamam banucum esmer değilsin sadece saçın, kaşın, gözün kara ama beyaz tenli de değilsin. Hayvan çiftliği olayına hiç girmiyorum herkes yazmış zaten. Madonnayı sevdiği için de "kürk mantolu madonna" kitabını da alır mı acaba diye merak içindeyim.

  20 mart 20:52

  131. Bende merak uyandıran tek yanı troll olup olmadığı. Yani azalarak bitti zannediyordum ama keşfet sekmesinde hayvan çiftliği kitabı olayına rastladım ve artık kendisi şaka mı gerçek mi emin değilim. Belki de ilgi çekmek için yapıyordur. Kitabı bilmiyor olabilir zaten okumamış henüz. ben de liseye başladığım sene okumuştum. Ama internet ile bu kadar haşır neşir olup da bu kadar popüler bir kitap ile ilgili hiç bir yoruma rastlamaması imkansız bence. Bir süslü yüzüne vazelin sürdüğünü yazmış. Yok ya kozmetik sektörü ile tek alakası cire aseptine krem olan anannem bile bunu yapmazdı. Tekrar düşündüm de kesin troll.

  20 mart 15:29

  130. george orwell’in hayvan çiftiği eseri hakkında “hayvanları çok severim ben, o yüzden aldım ya çünkü hayvanlara ilgili şeyleri severim” demiş şahıstır kendisi...

  20 mart 00:42

  129. Kız yerden yere vuruldu ama bence başarılı olduğu şeyler var:iradeli davranıp kilo vermiş. Onun istikrarlı yaptığı şeyi ben bir gün yapamıyorum:( takdir etmek lazım

  20 mart 00:29

  128. bugün bir anda aklıma geldi kendisi. ilk popüler olduğu zamanlarda da biraz izlemiştim. bugün niyeyse işsiz de olmam sebebiyle “aaa banu diye bi kız vardı, n’apıyor acaba” diyerek aklıma geldi ve bi iki videosunu izledim.

  Makyaj videolarından birine girdim. Yüzüne nemlendirici olarak yağlı vazelini kullandı. Sonrasında da makyajına devam ederken “vazelin de biraz şey oldu” gibi bi şeyler dedi cümlesini tamamlamadı.

  ah be banu, sen de fark ediyorsun aslında bi şeylerde terslik olduğunu ama şüphelenmiyorsun bile. halbuki 2-3 hafta bim’e gitmesen orta halli bi nemlendirici alabilirsin be banu. :(

  16 mart 18:22

  127. Videoda hayvan çiftliğinden bahsederken kitabın arkasındaki yazıyı okuyor. Ondan sonra hayvanlarla ilgili olduğu için aldım diyor. Bari okuduğunu anla ya. o yaşta bir kadının okuduğunu anlayamaması çok üzücü. Konuşurken kullandığı kelimelerden kitap okumayan biri olduğu belli ama daha önce de suç ve cezayı bir veya iki günde okuduğunu, çok akıcı olduğunu falan söylemişti. O kalınlıkta bir kitabı iki günde okumak için başından kalkmamak lazım. Banu onu yapacak biri değil bence Ki suç ve ceza kolay okunan bir kitap da değil. Madem bir yalan söyleyeceksin öncesinde kitabı araştır. Kitap okumayı sevmiyorum dese insanlar daha az tepki verirdi.

  13 mart 10:20

  126. komünizm eleştirisi olan bir kitabı kapağına bakıp hayvanları çok sevdiğim için aldım diyen youtuberımsı. kimse duyar kasmasın yok george orwell'ı bilmek zorunda mı diye. bilmek zorunda değil. ne zaman bilmek zorunda eğer o kitabı aldım diye youtube'a video çekiyorsa o kitabın içeriğini bilmek zorunda kardeşim. bu kız fakir değil. elinin altında her imkan mevcut. interneti var, araştırır öğrenir. bilmediği, anlayamadığı şeyi paylaşmamalı. bu kız hiç kendini geliştirmiyor. okumayacağı kitabı alıyor, utanmadan hayvanları sevdiğim için aldım diyor. sana diploma veren üniversiteyi yakayım ben ya. vallahi yakayım. seni üniversiteye sokan sınav sistemine sokayım. isterseniz elitistsin diyin istediğiniz kadar eksileyin ama şu bir gerçek bu kız da anne olup çocuk yetiştirecek. aynı kendisi gibi. bu kız oy kullanıyor. onun yetiştirdiği çocuk da oy kullanacak. valla kim ne derse desin benim oyumla bu kızın oyunun bir olduğu bir sistemi kesinlikle kabul etmiyorum.

  13 mart 04:20

  125. Hayvanları çok sevdiği ve romanın kapağı böyle pembe siyah beyaz uyum içinde olduğu için ikinci el kitapçıdan hayvan çiftliği'ni satın almış. "Geoege herhalde yazarı bu kişi" Dedi.

  Özür dileriz George. Böyle olacağını biz de bilemedik.

  Bak yine sinirlendim editi: cehaletin sempatik bir tarafı yok bence. Ve evet kimse duyar kasmasin bu kız bal gibi de cahil. Hayvan çiftliği bilmiyor diye de değil bilmediği hayvan çiftliği üzerine sadece Türkiye'de milyonlarca kişi tarafından takip edilen YouTube'da video çekecek kadar cüretkar olduğu için cahil. Kendini rezil ede ede bitecek sanırım.

  12 mart 19:20 20 mart 04:56