sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (1)

17. Benim için nostaljinin de ötesinde, çok seviyorum. 100 küsür barbiem var, çocukken çok titiz oynardım, hepsi yeni duruyor. 23 yaşımdayım hala da satın alıyorum özellikle koleksiyon serilerinden. İleride camekan yaptırıp hepsini güzelce sergileyeceğim evin bir odasında.

ilgili medya:
1
13 nisan 22:19

16. benim çocukluğumda ulaşılması kolay olmayan bebekti. 1994 yılında 7 yaşımdayken 1 yıl boyunca bir mağazaya her girdiğimizde annemden izin alıp oyuncak reyonuna gider ve (link: http://www.toyzzshop.com/oyuncak-bebekler/barbie-barbie-ve-güzel-atı-tawny/a5ec61094cd7f0c78183c137af6556d9/ şu) bebeği izlerdim. Bilmiyorum atı çok beğenmiştim benimkinin yeleleri daha uzundu sanki. Annem de söz vermişti ilk karnen hepsi 5 ise alacağım diye, hepsi 5 geldi, gitti alındı karne günü annemle. Babam eve geldi ben o kadar mutluyum ki zıplıyorum. Bak dedim babama bugün bunu aldık. Hala kartonuyla duran bebeği babam aldı eline fiyatını gördü kutuda bağırmaya, küfretmeye başladı ama öyle böyle değil, bir yandan da o kadar korkuyorum ki, ağlıyorum,dövecek sanıyorum, o yaşta ne anam kaldı ne avradım tabiki 5 olacakmış, hediye için mi yapmışım, ona o kadar para verilir miymiş. Fiyatı da 500.000 idi, hani şu morumsu rengi olan para. 2 memur maaşıydı ev giren belki ondandı bilmiyorum. O gün çok ağladım iade etsek paramızı geri alabilir miyiz diye yalvardım anneme, kartona sarılıp uyudum ve o bebekle hiç oynamadım. Hatta uzun süre kartonlu durdu, Arkadaşlarım arasında barbiesiyle oynatmayan bencil, cimri çocuktum. Şimdi 29 yaşımdayım 2-3 yıl kadar önce annemlerin evine gelen bir çocuğa vermiş annem oyna diye çocukta oynamış ama ne oynamak atın yeleleri yolunmuş, kırılmış, paramparça, onu öyle görünce elimde olmadan ağlamaya başladım. 500.000 e almıştık hatırlıyor musun anne diye sordum gözleri doldu annemin. benim barbie hatta oyuncak kültürüm bu kadarla kaldı, hiç bir bebeğe oyuncağa bakıp imrenmedim sonrasında, o oyuncağa verilen parayla evin mutfak masraflarının karşılanacağını hesaplıyordum çünkü kafamdan ki gerçekten çok maddi sıkıntısı olan bir aile değildik.

cocuk kalbi cok hassas, kirmamak gerek.

28 temmuz 2016 09:57

15. Ünlü markalar barbie icin bir koleksiyon hazırlamışlar. Asil amaci bu mudur bilemem ama bakar bakmaz bu markalar hakkinda genel bir goruse sahip olabiliyor insan. Bu nedenle yetiskinler icin faydali buldum.

(link: https://giyimodasi.wordpress.com lüks icinde barbie)

25 ocak 2016 08:39 25 ocak 2016 08:39


14. Annemin geçenlerde ettiği itiraf ' Sana hiç barbie almadım çok üzülüyorum ' demesi üzerine aa hakikaten ben barbie seviyorum ama tabancaları arabaları daha çok seviyorum düşüncesi.Benim kız çocugu olduğumu lisede anladık ozaman bende barbie sevgisi başladı neden oldu bu anlayamadım hala barbie seviyorum. İtiraf ediyorum barbie sevgimden dolayıda biraz saçları sarı yapmış olabilirim

24 temmuz 2015 04:00

13. çoçukken en sevdiğim oyuncaktı, bayram harçlıklarımı biriktirip alırdım. aralarından en sevdiğim belinde walkmani olan patenli, kısa şortlu, saçları tostlu barbiemdi.

ayrıca içimde ukteydi bir zamana kadar barbie evi. çok pahalı olduğu için alamamıştık.

23 temmuz 2015 14:53

12. yengemin bana küçükken hediye olarak makyaj yapılabilenini aldığı bebek. pembe tütülü mini elbisesi vardı, yanında da küçük bir palette ruj, allık, far olarak kullanılacak kremsi ürünler vardı. ailecek yemeğe gittiğimizde kendim makyaj yapmadığım halde ona yapıyordum malum özel bir gün (gizlinot: swh)

ayrıca ben barbie mobilyası, arabası vs olan arkadaşlarıma çok özenirdim. o zamanlar herkeste yoktu. sırf barbie arabası var ya da sırf barbie mobilyaları var diye evlerine misafirliğe gittiğim kızlar oluyordu. nedense oynamasak da o mobilyaları konumlandırmayı manyakça seviyordum.

23 temmuz 2015 14:40

11. Çok severdim bunları. Ama ne zaman biri bana hediye olarak alsa (gizlinot: annem aldırmazdı ) annem oynama o çırpı bacaklılarla deyip sobaya atardı :( Az ağlamadım o çırpı bacakların yanışına bakarak :))

23 temmuz 2015 14:36


10. çocukken karşıma oturtturur öyle uyurdum öyle bir bağımlılıktı.

23 temmuz 2015 08:41

9. Küçükken kendisiyle aşk yaşıyorduk. Babam yurt dışı dönüşü 2şer 3er getirirdi. Eskiden çarşı mağazası vardı İstanbulda oraya her gidişimizde 1 tane alınırdı, okulda yıl başı çekilişinde bile bu aşkımı bilen arkadaşlarım ondan alırdı öyle ki zenci barbim bile vardı. Kendi kıyafetletimi keser barbie ye elbise dikerdim . 6 yaşında dikiş dikmeyi öğrendim sayesinde. Ken im daha yokken, bir barbie min saçlarını kesip, memelerini yakıp ken yapmıştım. Allahtan atlattım o günler geride kaldı. Oyuncakçılara her girdiğimde yeni modellere bakarım ama bizim zamanımızdaki kadar güzel değiller sanki.

23 temmuz 2015 08:35 23 temmuz 2015 08:37

8. belki de bunu itirafa yazmalıydım. iki üç tanesini hala saklıyorum. belki en son on yıl önce açıp baktım. küflenmemişlerdir umarım.

13 temmuz 2015 23:03