sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (40)
 • oylar (0)
 • medya (2)

40. Parfüme 500 600 tl verecek bütçem olmadığı için bargello ve dp açık parfüm aldığım yerler arasında. Bargello bence koku benzerliği ve kalıcılığı açısından dp markasının gerisinde. Çünkü buradaki parfümler çok uçucu ve kalıcılığı düşük. Ben parfümlerini beğenmiyorum. Hi açık parfümden çok süper bir etki beklemiyorum ama dp varken gittiğim bir yer değil.

6 aralık 12:17

39. çok çabuk bozulduğunu düşünüyorum. Hem renk olarak yağlanarak bozuluyor. Versace crystal noir ve Ralph lauren hot alıp kullanamadım. Sahte bir koku oluşturdu. belki de benim aldığım şubesi ile ilgilidir bilemem ancak açık parfümde mad ve david walker daha iyi bence.

6 aralık 10:40

38. Candır. Sorun şu ki kahramanmaraş şubelerinde tam anlamıyla kafayı yemiş bir kız var. Müşteriye hiçbir şekilde yardımcı olmamaktan tut sen ağzıyla azarlamaya kadar. Böyle bir terbiyesizlik ve ayarsızlık başka da hiçbir yerde görmedim. İstediğim parfümlere bu sebeple bakamadan, alamadan çıktım. Şikayetimi elbette gereken her yere yapacağım.

6 aralık 08:00


37. My burberry ve coco mademoiselle çok çok iyi benzetilmiş. Coco mademoiselle fazla sıkıp otobüse bindiğimde midemi bulandırıp terletti. Orijinalini de fazla sıkıp arabaya binince az daha kusturuyordu. Genellikle orijinallere benziyor ve aynı yoğunlukta oluyor. Bence en büyük sorun uygun fiyatlı olduğu için insanların bunlarla banyo yapması. İddiaya giriyorum çoğu kişi elindeki orijinal parfümlere bu muameleyi göstermiyordur. Bir de genellikle orijinal parfümlerin fısfıs mekanizması daha az ürün püskürtüyor gibi. Ağır yapıya sahip kokuları aynı orijinalini kullanır gibi kullanmamız gerekiyor çünkü çoğunlukla kesinlikle seyreltilmemiş nitelikte. Örneğin zara parfümleri ise kesinlikle seyreltilmiş nitelikte; alkol miktarı daha fazla. 35 tl parfüm ne etki eder diye body mist gibi sıkmayın lütfen. 

4 eylül 14:52

36. Yıllardır dükkanları sürekli geçtigim bi caddenin üzerindeydi ama iki parfüm 35tl yazısına kadar dikkatimi cekmemişti.indirim ruhu yeni şeyler denettiriyor insana. Dayanamadım denedim doldurma parfüm icin bence başarılı 🧐👍🏻

21 ağustos 20:14

35. En sevdiğim açık parfümcü. Bombshelli uzun süre buradan kullandım. Yalnız anlamadığım bir sorun var bütün kokularında. Ben parfüm koklamayı severim ve girdiğim yerde 10a yakın farklı parfüm koklarım. Ne high-end kokular ne body shop ne yves rocher kokuları başımı ağrıtıp midemi bulandırmadı. Ama bargello parfümleri hangisi olursa olsun biraz fazla koklayınca başımı ağrıtıp yüzümü terletiyor. Bir de kokularına hep pudralı bir nota ekliyor. Yine de d&pden filan kat kat iyidir. 

25 temmuz 14:08

34. Normalde 112 numarasını kullanan bir insan olarak değişiklik yapıp lise dönemlerimde kullandığım tommy girlün benzeyip benzemediğini merak ettiğimden bugün bargelloda denedim. Tek kelime ile birebir aynısı kalıcılık desen süper. Gönül isterdi ki orijinal alayım ancak kira-elektrik-su-doğalgaz-market alışverişi listesinden orijinal parfüme sıra gelmiyor ne yazık ki.lisede gerçeğini kullanıp şuan para kazanmama rağmen gerçeğini alamamam da Ayrı bir ironi. Demem o ki tommy girl beğenip benim gibi gerçeğine verecek parası ay sonunda kalmayan süslüler bir şans verebilirsiniz.yine de teninize değil kazaklarınız, şallarınız üzerine kullanırsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

10 mart 22:18


33. Çoğu kokuyu aynı yapamasalar da kalıcılıkları konusuna katılıyorum ama bende bu tarz parfümler baş ağrısı yapıyor ne kadar istesem de artık burdan parfüm alabilmeyi olmuyor kullanamıyorum :( lisede filan çok kullanmıştım üniversitede orjinal parfüm kullanmaya başlayınca baş ağrımı artırdığını anladım.elmahkum bi parfüme 300-400 bayılıyorum. Ama migrenini tetiklemeyen kişiler için bu tarz parfüm yerlerinden alışveriş yapmak çok mantıklı fazla para vermeden koku zevkinizi oluşturmak ve az çok hangi notaları beğendiğinizi bulmak daha az maliyetle mümkün en azından

Bazen görüyorum bargello şu şu numara şu parfümün benzeri diye almasam da nolur nolmaz diye kaydediyorum muhakkak ve o tarz girdileri çok yararlı buluyorum

1 mart 09:42

32. gayet başarılı parfüm muadilleri ya da varyasyonları yapan parfümcü. burdan nadiren de olsa birşeyler alırım, kötü çıktığı olmadı, ama elbette her kokuyu birebir yapamıyorlar o da bir gerçek. özellikle çiçeksi, meyveli, şekerli parfümleri başarılı taklit etseler de: odunsu-şipre gibi kokularda olmuyor malesef, ama cidden ysl orjinal opium da nasıl taklit edilsin.

11 ocak 10:25

31. ağustos ayında 252 (escada magnetism) ve 256 (miss dior cherie) numaralı parfümlerini aldım. ilk sıkışta yoğun, çok yoğun bir alkol kokusu alıyorsunuz, zaman içinde bu koku hafifleyerek kaybolsa da bende ciddi bir baş ağrısı yaptı. özellikle 256 numaralı olanını hiçbir şekilde kullanamadım çünkü buram buram yapaylık kokuyor. severek alsam da baş ağrısı muhabbeti yüzünden kullanamıyorum sözlük, üzülüyorum:(

10 aralık 2017 14:11