sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (44)
 • oylar (1)
 • medya (2)
3

44. Eh işte diyebileceğim açık parfüm markası. Channel Chance'ın açık parfümünü kullanıyorum. Malum kendisi uçuk fiyatlarda bir memura göre. Bir gün parfümün bittiği için buradan açık parfüm aldım. Kokusu çok kalıcı değil ve istediğim kokuyu tam olarak alamadım. Tabi her tende farklı durduğu için olabilir. Ama bu konuda David Walker açık parfüm markasını tek geçerim. Onun olmadığı avm'lerde tercih edeciğim marka.

24 ocak 19:46

43. 2 sene önce black opiumun kokusunu almıştım. Orijinal kokuyu bilmiyorum ama aldığım koku biraz ağır, tatlı ama sıktıktan bir yarım saat sonra daha hafif baymayan bir kokuydu. Alkol kokusu çok fazla almadım açıkçası. Parfümü anneme vermiştim ama bir iki kere denemek için sıktıgımda hayatımda gördüğüm en kalıcı kokulardan biri olduğunu söyleyebilirim. Kıyafetten yıkanana kadar asla çıkmıyor saçlarıma siniyor o da harika kokuyor ama en güzeli tenimde de bir o kadar kalıcı olması. O zamanlar iki parfümü 40 liraya almıştım. Yakın zamanda tekrar uğramayi düşünüyorum diğer kokular da boyleyse eğer kesinlikle başarılı bence.

24 ocak 11:41

42. Kokudan kokuya kalitesinin değiştiğini düşündüğüm açık parfüm markası. Bundan önce zara'dan ikili set olarak black amber ve red vanilla'yı almıştım. Kokularını sevsem de kalıcılığı ve etrafa yayılması çok azdı. Yani sıktıktan sonra yanından geçtiğiniz kişi kokuyu almıyordu. Buradan chloé love'ı satın aldım. Arkadaşımda görüp denemiştim ve bargello olduğunu görünce de epey şaşırmıştım çünkü o kadar kalıcı ve gerçeğine yakındı ki. Love beni çok mutlu eden bir koku. Rossmann'da çalışırken hep orijinalinin tester'ından sıkar bütün gün kendimi koklardım :d şu an bargello da beni en az onun kadar mutlu ediyor. D&p ve mad parfümde de aynı kokuyu denedim ancak hem kalıcı olmadılar hem de o hissiyatı yaşayamadım. Fiyatı da piyasaya göre uygun denilebilir. Bir parfümün 6 ay gittiğini varsayarsak 30 tl verilebilir bir rakam diye düşünüyorum. Başka kokulardaki performansını elbette bilemem ama chloé'nin performansından oldukça mutluyum, macera aramam bundan sonra.

24 ocak 11:13

41. Parfüme 500 600 tl verecek bütçem olmadığı için bargello ve dp açık parfüm aldığım yerler arasında. Bargello bence koku benzerliği ve kalıcılığı açısından dp markasının gerisinde. Çünkü buradaki parfümler çok uçucu ve kalıcılığı düşük. Ben parfümlerini beğenmiyorum. Hi açık parfümden çok süper bir etki beklemiyorum ama dp varken gittiğim bir yer değil.

6 aralık 2018 12:17

40. çok çabuk bozulduğunu düşünüyorum. Hem renk olarak yağlanarak bozuluyor. Versace crystal noir ve Ralph lauren hot alıp kullanamadım. Sahte bir koku oluşturdu. belki de benim aldığım şubesi ile ilgilidir bilemem ancak açık parfümde mad ve david walker daha iyi bence.

6 aralık 2018 10:40

39. Candır. Sorun şu ki kahramanmaraş şubelerinde tam anlamıyla kafayı yemiş bir kız var. Müşteriye hiçbir şekilde yardımcı olmamaktan tut sen ağzıyla azarlamaya kadar. Böyle bir terbiyesizlik ve ayarsızlık başka da hiçbir yerde görmedim. İstediğim parfümlere bu sebeple bakamadan, alamadan çıktım. Şikayetimi elbette gereken her yere yapacağım.

6 aralık 2018 08:00

38. Açık parfümler arasında mad parfümlerinden sonra en iyisi benim için bargello

20 kasım 2018 12:20

37. My burberry ve coco mademoiselle çok çok iyi benzetilmiş. Coco mademoiselle fazla sıkıp otobüse bindiğimde midemi bulandırıp terletti. Orijinalini de fazla sıkıp arabaya binince az daha kusturuyordu. Genellikle orijinallere benziyor ve aynı yoğunlukta oluyor. Bence en büyük sorun uygun fiyatlı olduğu için insanların bunlarla banyo yapması. İddiaya giriyorum çoğu kişi elindeki orijinal parfümlere bu muameleyi göstermiyordur. Bir de genellikle orijinal parfümlerin fısfıs mekanizması daha az ürün püskürtüyor gibi. Ağır yapıya sahip kokuları aynı orijinalini kullanır gibi kullanmamız gerekiyor çünkü çoğunlukla kesinlikle seyreltilmemiş nitelikte. Örneğin zara parfümleri ise kesinlikle seyreltilmiş nitelikte; alkol miktarı daha fazla. 35 tl parfüm ne etki eder diye body mist gibi sıkmayın lütfen. 

4 eylül 2018 14:52

36. Yıllardır dükkanları sürekli geçtigim bi caddenin üzerindeydi ama iki parfüm 35tl yazısına kadar dikkatimi cekmemişti.indirim ruhu yeni şeyler denettiriyor insana. Dayanamadım denedim doldurma parfüm icin bence başarılı 🧐👍🏻

21 ağustos 2018 20:14

35. En sevdiğim açık parfümcü. Bombshelli uzun süre buradan kullandım. Yalnız anlamadığım bir sorun var bütün kokularında. Ben parfüm koklamayı severim ve girdiğim yerde 10a yakın farklı parfüm koklarım. Ne high-end kokular ne body shop ne yves rocher kokuları başımı ağrıtıp midemi bulandırmadı. Ama bargello parfümleri hangisi olursa olsun biraz fazla koklayınca başımı ağrıtıp yüzümü terletiyor. Bir de kokularına hep pudralı bir nota ekliyor. Yine de d&pden filan kat kat iyidir. 

25 temmuz 2018 14:08