yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (60)
  • oylar (17)
  • medya (7)

  60. Dün 49a sattığı parfümü bugün 80tlden satmaya başlamış parfümcü. gerekçe olarak uzun zamandır zam yapmadıklarını yazmışlar. Parfüm almak için indirim dönemini bekleyenlere büyük şok. Maliyetler vs tamam da tek bir üründe bir anda 30 TL zam yapılır mı? bilmiyorum. Herkesi rebul'a Eyüp Sabri Tuncer kiraz çiçeğine davet ediyorum sjsj 

  24 kasım 22:18

  3

  59. An itibari ile 55 tllik 50 ml parfümler 85e, 85 tllik 100 ml parfümler 120 tlye çıkmış. :)))

  24 kasım 18:00

  5

  58. Bir ay kadar önce bargellodan daha önce de birçok kere kullanıp memnun kaldığım 256 nolu miss dior cherie parfümünün çakmasını aldım. Evdeki 256 henüz bitmeden yenisini almak istemiştim fakat eve geldiğimde yeni aldığım parfümün 2018 dolumu olduğunu gördüm, bendeki 2020 dolumdu ve elimdeki şişenin içindeki parfüm berrak renge sahipken yeni aldığım parfüm sarımtrak bir renk almıştı, sıktığım zaman da acılaşmış ve kalmış bir koku aldım, bende olan parfümle benzerliği kalmamıştı nedeyse ve kullanılacak gibi değildi. Her ne kadar orijinal değilse bile para verip aldığım bir ürün olduğu için aldığım mağazaya geri götürdüm. Mağazada çok şeker bir hanımefendi vardı ve oldukça ilgilendi ama bana yeni bir parfüm veremeyeceğini parfümün fabrikaya gönderilip incelenmesi gerektiğini söyledi önce şaşırdım biraz da sinirlendim ama kabul ettim. Bir hafta kadar sonra fabrikadan arayıp parfümün değiştirileceğini yaşanan olaydan dolayı özür dilediklerini ve istiyorsam başka bir parfüm ile değiştirebileceğimi söylediler, parfümü değiştirmedim ve yeni ürünün aldığım mağazaya gönderilmesini söyleyip kapattım. İki gün sonra da 2021 dolum parfümümü mağazadan teslim aldım.

  Doğrusu çakma parfüm satan bir yerin müşteri memnuniyetini bu kadar ön planda tutmasını beklemiyordum. Fabrikaya gönderelim incelesinler kısmı falan saçma gelse bile sonuçta müşteri kaybetmeyi değil kazanmayı hedefliyorlar. Dünyanın parasını verip Boyner'den aldığım orijinal parfümlerin bile skt'si geçmiş, yarısı sıkılmış, üzeri parmak izi dolu halde gönderim yaptığı ve şikayetlerin dikkate bile alınmadığı noktada bargellonun davranışı takdirimi kazandı. 

  Üstteki girdimi editlesem mi diye düşündüm ama olay tanım yapmaktan farklı olduğu için ayrı bir girdi yazmayı doğru buldum. 

  21 ağustos 19:19


  1

  57. Giorgio Armani Acqua Di Gioia'nın dupe ürünü olan fresh serisinin 101 numaralı ürününe sahip olduğum parfüm. evet, kokusuna bayılıyorum ama kokusu daha sıktığın an gidiyor. 1-2 saatlik bile değil. bu kalıcı(!)lığa göre fiyatı ederinin çok üstünde.

  ilgili medya:
  1
  20 temmuz 00:49 20 temmuz 00:54

  5

  56. Bursa merkezli açık parfüm üreticisi olan firma. Buradan birçok orijinal parfümün çakma/benzerini aldım. Kullandıklarımın çoğu aklımda kalmadı (gizlinot: Kalıcı olmadıkları için) fakat carolina herrera 212 sexy, hermes merveilles, versace bright crystal, miss dior cherie orijinallerine çok yakın ve çok kalıcılar. Özellikle dior cherie ve hermes merveilles saatler sonra bile yoğun bir şekilde kokuyor ve kıyafetlerimde iki gün kalıyor. Açık parfümlerden fazla beklentim yok aslında ama kurdan dolayı özellikle hermes ile vedalaşmış ve günlük olarak kullanmak için açık parfümlere yönelmiştim, bargello bu bakımdan şimdilik bahsettiğim ve kullanmaktan hoşlandığım parfümlerin orijinallerine çok yakın olmasıyla beni mutlu etmiş durumda. Fakat son zamanlarda fiyatları fazla yükseltmiş durumda. Açık parfüm satıyorsun sonuçta birçok alternatifin varken bu kadar zam müşteri kaybettirir. 

  21 nisan 00:47

  55. muscent parfüme olan güvenimi kaybettikten sonra ((link: https://www.suslusozluk.com/muscent-parfüm?i=1246538 link)) bargello'ya yazayım dedim bakalım onlar iddia ettiklerini kanıtlayabilecek mi diye. Sertifikalarını mail üzerinden gönderdiler, görsellere ekliyorum.

  bu arada müşteri hizmetlerinden birçok firmanınkine kıyasla çok memnun kaldım.

  edit: cruety-free ve vegan olup olmadıkları soruma ise cevap vermediler. dolayısıyla kendilerinin cruelty-free ve vegan olmadıklarını düşünüyorum ve bu yüzden kendilerinden alışveriş yapmayacağım.

  ilgili medya:
  5
  9 nisan 17:56 26 nisan 15:42

  54. kimi parfümleri orijinal kokuya oldukça benzerken büyük bir çoğunluğu bambaşka kokuyor. burada en başarılı bulduğum benzerlerden biri light blue, yves rocher naturelle bile artık dupe olarak çok pahalı olduğu için bargello'dan alıyordum. fakat bir süre sonra şişenin içindeki sıvıda renk değişimi oluyor ve tene değdiği bölgelerde sivilcelenme yapıyor. en azından bendeki durum bu. kıyafetlerimde de yağlı bir iz bıraktığını fark ettiğimden beri evde kullanıyorum yalnızca. kış aylarında şal, atkı gibi aksesuarlara sıkılabilir belki. keşke küçük boyutlu şişelerde de sunsalar ürünlerini. artık bunlar bile oldukça pahalı çünkü.

  5 nisan 13:07


  53. Anneme Şubat ayında 212 vip olanı aldım bargello nosunu bilmiyorum ve kokuyu da bilmiyordum. Ancak doldurma parfümde migren ağrısı yaşayan biri olarak annem sıktığında hiç rahatsız etmiyor ve tüm oda kokuyor, tabi gün içinde uçuyor ama bu bile şahane indirimli 25 TL idi. Fiyatına göre değerlendirmek isteyen olursa ya da bu parfümü kullanan bence kacirmasin.

  5 nisan 08:04

  4

  52. Yıllar boyu parfümlere para döktükten sonra artık böyle bir lükse ayıracak bütçem kalmayınca dupelara yöneldim. Bargello'yu keşfedince bayağı mutlu oldum. Beğendiğim kokulara çok yakın, evet belki orijinali kadar kaliteli değil ama benim gibi kokumu sürmeden asla dışarı çıkmam diyenler için harika bir alternatif. Zaman zaman merak edip denemediğim kokulara yöneliyorum 2'li kampanyasında. Biri hep kullandığım, diğeri denemek istediğim. Tommy Girl, Chloe Love Story, Chloe Love, Cerruti 1881 benzerlerini denedim. Uzun yıllar boyu orijinalini kullandığım Cerruti 1881'den pek hoşlanmadım. Diğerlerini tavsiye edebilirim. Seviyorum ben, iyi ki var.

  22 şubat 08:34

  4

  51. Bargellodan estelauder modern Muse kokusunu almıştım. İnanılmaz benziyordu. Hatta orjinalini bir bileğime, bargelloyu Bir bileğime sıkmıştım. Kokular neredeyse %98 aynıydı. Sadece derinden bi tık belli belirsiz fark vardı. O da Olsada olur olmasa da olurdu. Artık aynısını bulamıyorum bargelloda. Acaba şehirden şehire de mi farklılık gösteriyor, yoksa değişti mi, bilmiyorum. Orjinal parfümler artık çok pahalı. İnsan dupe arıyor. 

  21 şubat 10:05