yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. basında kendine yer bulamayacak olan haberleri paylaşalım istedim, ilki benden gelsin.

  rize'nin fındıklı ilçesinde belediye başkanı seçilen ercüment şahin çervatoğlu, tebrik için belediyeye gönderilen çiçek ve çelenklerin belediye önünde "öğrencilere burs verilmek için" bağış karşılığı satışa çıkarılacığını duyurmuş, satış sonucunu gene belediyenin önünde halkla birlikte saymış, 10.000 lira civarında toplanan para öğrenci bursu olarak dağıtılacakmış.

  19 nisan 2019 08:29

  2. soma'da yüzlerce insanın ölümüne sebebiyet veren cengiz holding sorumlularından can gürkan tahliye edildi.

  19 nisan 2019 09:36

  3. Seçimi kazanamayan bazı akpli belediye başkan adayları bakan yardımcısı olmuş. :)

  19 nisan 2019 11:06


  4. (yazar: peksuslusayilmam)'ın eklediği habere ek olarak (umarım doğru yapmışımdır yazar ismi vermeyi, ilk seferim de), tahliye edilen can gürkan'ın maden işletme yasağı da kaldırıldı. hatta bir ek haber daha, 301 kişinin ölümüne sebep olan can gürkan bugün tahliye edilirken, can gürkan'ın yargılandığı dosyada katliamda hayatını kaybeden işçilerin ailelerinin avukatlığını yapan selçuk kozağaçlı geçtiğimiz ay 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  20 nisan 2019 01:31 20 nisan 2019 01:34

  5. saadet partisi inanılmaz güzel videolar hazırlamaya başlamış. cumhurbaşkanının simit yemek ile ilgili yaptığı çok güzel tespitlerini derlemiş. çok da güzel olmuş. umarım bu video herkes tarafından görülür. paylaşıp kendi üstüme düşeni yapmaya çalışıyorum(link: https://youtu.be/Tn1NSoVj6E0 )

  20 nisan 2019 06:01

  6. bu başlığa bundan sonra her gün yeni bir haber bırakmaya karar verdim, aklımın bir köşesinde onlarca şey var, sırf bugün 3 tane daha eklendi ama teker teker bitiririm.

  haluk savaş mesela, psikiyatrist, profesör doktor. khk'lı, zannediyorum fetö'den ihraç edildi. ileri derecede kanser hastası.

  yargılandı ve beraat etti. mahkeme yurtdışı çıkış yasağını kaldırdı. ama kamudan ihraç olduğu için yeni pasaport çıkaramıyor. pasaport çıkaramadığı için tedavisi için yurtdışına gidemiyor. ortalama beklenen ömrünün 39 ay olduğunu yazmış bugün twitter hesabında, 30 ayının geçtiğini, 9 ayının kaldığını. yaşamak için 9 ay.

  bu 9 ayda yurtdışına çıkıp tedavi olmabilmek için önce cimer'e yazacak, olmazsa idare mahkemesine, o da olmazsa bölge idare mahkemesine, o da olmazsa danıştay'a, da olmazsa anayasa mahkemesine, o da olmazsa aihm'e.

  mahkeme kararı olmadan, kimse savunmanızı almadan ihraç ediliyorsunuz, devlette bir yerde çalışamıyorsunuz, başka yerde de khklı çalıştıracak insan bulabilirseniz ne ala, ben işveren olsam iş vermem mesela. alamam riskini. beraat ediyorsunuz, yine de olmuyor. kanser oluyorsunuz, gidemiyorsunuz, çünkü beraat etmişsiniz ama bir defa kimse size sormadan pasaportunuzu iptal etmiş. ve sadece 9 ayınız var.

  14 mayıs 2019 01:16 14 mayıs 2019 01:16

  7. hazır başlamışken devam edeyim. bu fazla uzun bir süreç, birkaç aydır da takip ediyorum, aklımda kaldığı kadar yazacağım. basında hiç yer bulmadı değil, yerin göğün inlemesi gerekirdi, inlemedi.

  giresun, eynesil ilçesinde 12 nisan 2018'de 11 yaşındaki rabia naz vatan ağır yaralı olarak bulunuyor, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamıyor. savcılık ve polis yüksekten düşme nedeniyle intihar ihtimali üzerinde duruyor, soruşturma dosyası bir yıla yakın süre hiç ama hiç ilerlemiyor. ama çocuğun babası şaban vatan dedektif gibi işin peşine düşüyor, çünkü her şey tutarsız. çocuğun sol ayağı kopar duruma gelmiş, atar damar kesilmiş, pantolonunda kan var ama vücudunda kan yok. halbuki olması lazım. olayın gerçekleştiği işaret edilen terasta çocuğun okul çantası başlangıçta yok fakat her nasılsa sonradan ortaya çıkıyor.

  otopsi raporu intihar değil, muhtemelen araba çarpması sonucu olduğuna dair geliyor. ya da belki hacettepe üniversitesinden babanın kendi aldırdığı rapordur, emin değilim hangisi olduğundan. yakınlardaki araba tamircisinden olay günü siyah bir arabanın yıkamaya geldiğini, sürücünün telaşlı olduğunu öğreniyor. yine kızın yattığı hastanenin çevresinde bekleyen telaşlı iki kişinin olduğunu. arabanın sürücüsüyle hastane çevresinde bekleyen kişinin ilçe belediye başkanının yeğeni olduğunu öğreniyor. ilçe belediyesinin yönetiminin o dönem hangi partide olduğunu söylemeye gerek duymuyorum.

  bir şekilde dosyanın ilerlememesinin yine bir milletvekili nedeniyle olduğunu öğreniyor. olay twitterda patlayınca aynı milletvekili gerekirse dokunulmazlığının kaldırılmasını, bu konunun aydınlığa çıkması için elinden geleceğini söylemişti. sonradan silindi o twitler, her nasılsa ilgili milletvekili baba hakkında suç duyurusunda bulunmaya karar verdi. bir milletvekili daha var hikayenin içinde, küçük bir google aramasıyla çıkar isimler.

  her neyse olay twitterda patlıyor, zaten görmüşsünüzdür. sonrasında her nasılsa baba hakkında kardeşi suç duyurusunda bulunuyor, tehditten. savcılık baba hakkında akıl sağlığı yerinde olmadığından güvenlik tedbiri uygulanmasını talep ediyor, mahkeme hastanede gözlem altına alınma kararı veriyor. avukatları itiraz ediyor, bir sonraki mahkeme itirazı reddediyor. şimdi tehdit deyince orada bir durmak lazım, tehdit basit bir suçtur, uzlaşmaya tabidir. kimse tehditten mahkemeye sevk edilmez, savcılık dosyaya bir ay için bir kenara ayırır, bir ay sonra uzlaştırmacıya yollar. uzlaştırmacı tarafları uzlaştırmaya çalışır, uzlaşamazlarsa savcılığa iade eder, savcılık dava açar. süreç budur.

  keza cinayet soruşturması deyince de orada bir durmak lazım, adam öldürme soruşturmaları işin içinde örgüt vs. yoksa hızlı soruşturmalardır. savcılıklar ifadeleri tamamlar, otopsi raporunu alır, bazen gerek görürse keşif yapar ama ayrıntılı adli tıp raporunu, ayrıntılı ifadeleri, ayrıntılı keşifleri, delillerin takdirini mahkemeye bırakır. bir yıl boyunca soruşturması süren adam öldürme dosyalarına, hele ki küçük ilçelerde pek rastlanmaz.

  baba şaban vatan şahsi twitter hesabında pek çok şeyi açık açık anlatıyor, hsk tarafından görevlendirilen müfettişlerin hiçbir şey yapmadığını, ilgili milletvekillerine, bakanlara özel numaralarından defalarca kere mesaj atmasına rağmen iş basına yansıyana kadar hiçbir mesajına cevap alamadığını ekran görüntüleriyle paylaşmıştı. keza müge anlı'nın ekibinin geldiğini, iki gün çekim yaptıklarını ancak talimat var diyerek iki günün sonunda apar topar gittiklerini.

  süreç ne aşamada bilmiyorum, takip etmekten de yoruldum artık, içim almıyor. şimdiye kadar dava açılmamasından ne olacağını tahmin ediyorum tabii az çok. öyle midir değil midir bilemem ama bildiğim şeyler var. bir çocuk tecavüze uğradığında yer gök inliyor, inlemesi de lazım o başka da, bir çocuğun yaşam hakkı elinden aldığında, alınanın kim olduğuna bakarak tecavüze uğradığında ayağa kalkanların yarısının üstüne ölü sessizliği dökülüyor. tecavüze karşı koymak kolay iş, daha ötesinde riskli alan başlar, yaşam hakkını, adil yargılanmayı, etkin soruşturmayı savunmak zor iş bu memlekette.

  velhasılkelam bir baba 11 yaşında çocuğunun neden öldüğünü öğrenebilmek için sosyal medyadan sesini duyurmak zorunda kaldı, ben okurken dayanamayıp kapatırken, bakın olay böyle gerçekleşmiş diye ölen kızını bulduğu yere yatarak video çekmek zorunda kaldı. bil bakalım, kabahatin çoğu kimde canım kardeşim?

  14 mayıs 2019 02:09 14 mayıs 2019 02:11


  8. kuşadası 'nda artık faytonlar yasaklandı (gizlinot: sonunda bee)(gizlinot: geç bile kalındı hangi çağdayız)

  darısı adalar ve fayton kültürünün devam ettiği diğer yerlerin başına

  14 mayıs 2019 02:26

  9. basında yer bulmayan haberlerde bugün:

  lösev'in tam donanımlı 400 yataklı hastanesine sadece 75 yatak ruhsatı verildi. 75'in üstünde hasta yatırmaları yasak. tam üç yıldır her şeyi yönetmeliğe uygun, bütün cihazları yepyeni ve onlarca yıllık tecrübe sahibi personele sahip bu hastaneye tam ruhsat verilmiyor.

  hastanenin 325 yatağı hazır, acil ve yoğun bakım servisi, ameliyathaneleri en ileri cihazlarla donatılmış vaziyette bomboş bekleyip çürüyor çünkü ruhsat verilmiyor. lösevin açıklamasını (link: https://www.facebook.com/losev1998/posts/l%C3%B6semili-%C3%A7ocuklar-isyan-ettilerma%C4%9Fduruzfeto-ve-%C3%A7eto-kumpasi-yeter-artik1-2013-y%C4%B1/10155936031706566/ linkten) okuyabilirsiniz. bu arada lösev biliyorsunuz lösemili çocuklara tamamen ücretsiz tedavi veren bir sivil toplum kuruluşudur ve muhtemelen suçu da budur. yoksa lösemili çocuklara ücretsiz tedavi veren ve alanında bu kadar uzmanlaşmış bir hastane dururken özel hastaneler nasıl para kazanır ki?

  hem belki şurada küçük mutlu bir özel hastane zinciri sahibi sağlık bakanı vardır.

  15 mayıs 2019 22:42

  10. Yeni askerlik sistemine göre Cumhurbaşkanı dilediğini askerlikten muaf tutabilecek (bkz: toplanıp allah diyek)(link: https://www.google.com/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/turkiye/201905261039155412-askerlik-yasasinda-cumhurbaskanina-muafiyet-tanima-yetkisi/ Buyrun kaynak)

  edit:kaynak eklendi

  26 mayıs 2019 16:03 26 mayıs 2019 16:06

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar