girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (183)
  • medya (3)

183. çok çok eskiden neredeyse 6 sene önce kozmetiğe merak saldığım ilk yıllarda bu markanın devasa bir indirimi vardı. Bütün vücut kremleri 7 TL'di. Çeşit,çeşit, boy boy kremler o kadar güzeldi ki. Hemen iki tane kapıverdim. Hayatımda kullandığım en güzel vücut kremiydi. Bir daha almak nasip olmadı, şimdi ise nasıl vereyim aynı kremlere 60 TL?

Aynı şekilde 2 tane lipgloss almıştım, biri naneliydi. Onların fiyatı da 7 TL'di

Ah ah.... Ne güzel günlerdi be..

14 eylül 17:16

182. Bir zamanlar Ankamall'da mağazası olan kişisel bakım/kozmetik zinciri. Hala var mı bilemiyorum ama 2 yıl öncesinde mevcuttu :) Benim gibi bilimum sabun, mum, jel, mist vs bayılan bir insansanız gezmesi müthiş keyifli. Mumlarını özellikle çok seviyorum. Maalesef allerjik bir bünyeye sahipseniz eğer düş jelleri parfümleri ve sabunlarına dikkatli yaklaşmalısınız.

edit: (yazar: mrdthgry )in bildirdiğine göre hala mevcutmuş :)

25 temmuz 19:49 25 temmuz 22:51

181. Mağazası çok harcama yaptırsa da gerçek şu ki çoğu kokusunda sentetik ve yanık dip notalar var. Sert ve plastik kokuyor. Türkiye’de mağazası yok gibi zaten. Amerika’da çok ucuza satılıyor ve tahminimce ondan tercih ediliyor. 

25 temmuz 14:18


180. Amerika'da ağırlıklı olarak orta gelir segmentindeki kadın ve genç kızları hedef kitlesi olarak tanımlamış bir markadır. Özellikle 16-25 yaş arasını nasıl cezbedeceğini iyi bilir. Şirket stratejilerinden biri sık sık indirim uygulayarak satışları arttırmaktır. Aynı zamanda fiyatlarının rakiplerinden bir tık daha uygun olmasına dikkat ederler. Devamlı yeni ürün çıkarmak ve uygun fiyattan satmak da bir stratejileridir.

Şöyle söyleyebilirim, amerikada orta gelirli, hatta bir tık altı gelire sahip bir işte çalışan biri bu markadan kolaylıkla alışveriş yapabilir. Avon'un bir tık üstü ve hatta benzeri bir markadan alışveriş yapmak gibi düşünün..

 Türkiye'de hiç alışveriş yapmadım bu markadan, hatta ülkedeki varlığını bu başlık sayesinde öğrendim, ama tahminimce burada pahalıdır dolar ve türk parasının değerlerinden dolayı. Özetle elin Amerika'lısının uygun, hatta düşük fiyatlı marka diye sattığı ürünler, bizim ülkeye gelince lükse yakın bir marka gibi oluyor orta gelirliler için.

 Ürünlerinin kalitesine gelince, ortalama kalitede yani marketten alınan palmolive vücut şampuanından ne eksik ne de fazla diyebilirim. Hakketiği fiyattan aldığım sürece Güzel kokulu bir vücut şampuanına veya mumuna denk gelsem yine alırım. 

10 mayıs 14:35 10 mayıs 14:44

179. Bağdat caddesi şubesi ilk açıldığında her hafta düzenli uğruyordum. Neler gelmiş, hangisi çok satıyor stok memuru gibi olmuştum. O dönem hevesle her şeyden alıp, denedim. Sonuç olarak sadece mumlarını ve bazı sıvı sabunlarını o paraya değer görüyorum. Vücut spreyleri, kremleri benim için çok fazla şekerli ve yapay kokuda, başım ağrımaya başlıyor bir yerden sonra. 

mumların fiyatları alırken yüksek geliyor ama kullandıkça iyi ki almışım dedirtiyor, bir önceki girdiye katılıyorum. yanmadığı halde bile mumların kokusu evi sarıyor. Bazen 3 al 2 öde ya da 2 al 2 bedava kampanyası oluyor, onu takip etmek lazım.

Cadde şubesi kapanırken gözümde yaşla uğurlamıştım sonradan öğrendim ki anadolu yakasında hiç şubesi kalmamış. Sanıyorum istanbul’daki tek şube istinye park’ta artık. Telefonla sipariş sistemi olduğunu söylemişlerdi ama mağazada tek tek koklamayı, keşfetmeyi seviyorum ben o yüzden tercih etmiyorum. 

10 mayıs 11:25

178. geniş koku yelpazesiyle ön plana çıkan, köpük sabununu ve mumlarını kullandığım marka.

mumları oldukça pahalı ama sonuna kadar hakediyorlar verilen parayı. üç fitilli mumu var bende, yemek yaptıktan sonra dahi beş dakika yaktığımda tüm o baskın yemek kokusunu yok edip bütün evi mis gibi kokutuyor. ortalama iki yıldır kullanıyorum ve henüz yarısında. ikeadan aldığım kokulu mumun ambalajını açtıktan sonraki gün koku hak getire. o yüzden evi üç lira beş lira verdiğim kokusu kalmayan mumlarla dolduracağıma b&b works'ten tek bir mum almak daha cazip geliyor. kampanyaları da oluyor zaten.

ancak sitesine girdiğimde istanbuldaki tek mağazası istinye park'ta gözüküyor. gidiyor musun bbw?

10 mayıs 10:48

177. yeni gelenlerden yada benim yeni gördüklerimden aşık olduğum mumlar

holiday sparkle

winter rose efsane bir gül kokusu

twisted peppermint aynı rittersportun nane dolgulu çikolatası gibi kokuyor

winter candy apple çok tatlış namnam bir kokusu var yemelik böyle

en sevdiğim ise snowflakes citrus oldu offf efsane güzel

hepsini almak istiyorum ama mumsun sen ya 120 lira nedir 2.si %50 indirimli diyor satış yetkilisi de mükemmel bir fiyata geliyormuşcasına offff evde 2 tane var biri pure white cotton aahh yok böyle bir ferah temiz güzel iyi hissettiren bir koku diğeri de daha yakmadan kapağını açtığım gibi etrafa süper koku yayan honeysuckle tam bir hanımeli almışlar içine sokmuşlar.

çok güzel kokulu mumlar da aylık mutfak masrafını istiyor resmen -- zaten buna verecek param varsa collagen ve omega 3 destek haplarına verecek param da vardır biri sağlık için üstelik, yani git onları al önce di mi :/ ama çok güzel kokuyorlar :(

12 aralık 2017 12:26


176. geçtiğimiz senelerde aldıklarıma beraber toplam 17 adet 3 fitilli mumlarından almış olduğum marka. noel, cadılar bayramı, Paskalya gibi dönemlerde hem yeni mumları çıkıyor piyasaya, hem de eski seri mumları o sezona uygun şık kavanozlara koyuyorlar. 

bu indirimde sezonluk çıkan mumlarından almak istemiştim. yaptıkları indirim 2 alana 2 bedava. fakat mumlar olmuş 119₺. evimde Servet yatıyormuş da farkında değilmişim. muma 240₺ vermeye kalkarsam önümüzdeki ayı karnımı tırnaklarımı yiyerek doyuracağımı farkedip, “zaten bu kadar mum normal insana fazla” diyerek almaktan vazgeçtim. 

bu Arada Black friday indirimlerinde o kadar hiç birşey almadım ki, sevinçten çıldıracağım. Yüzyıllar sonra Kendimi kontrol edebilmeye başladım galiba. 

25 kasım 2017 03:54

175. 2011 senesinde ilk kez türkiye'ye geldiğinde denemiştim. fiyatları 3 tane sprey için toplamda 30 tl civarıydı ve gerçekten aşırı uygun bir fiyat diyordum. gün geçtikçe zaten çok da pahalanmaya başladıklarından dolayı almayı bıraktım. ben bir vücut spreyine 89 tl veremem açıkçası. bath and body works'ü tercih etmem için iki seçenek var; birincisi cruelty-free, ikincisi de body mistleri diğer markalara göre bir tık daha kalıcı. ama şu aralar hiç uğramıyorum. ciddi artış vardı. dolar arttıkça daha da böyle olur kanımca.

16 kasım 2017 23:21

174. marmara park mağazasını kapattğini görünce üzüntüye boğulduğum mağaza halbuki ben daha yeni keşfetmiştim çokta güzel mumlar beğenmiştim param olunca alırım demiştim ama tabii ertesi ay gidince mağazanın yerinde yeller esiyordu :(

16 kasım 2017 20:55