yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (412)
  • oylar (88)
  • medya (3)
  5

  412. saçlarım günaşırı yağlandıkları için sık sık kuru şampuan kullanırım, piyasadakilerin yarısından fazlasını denemişimdir. batiste en pahalı seçenek olduğu için denemediklerimin arasındaydı. bir ara fresh olanının küçük boyunu tester olarak vermişlerdi, kullanmayı unutmuşum. geçen hafta okula geç kalırken denedim, akşam da çok geç gelip direkt uyuyakalmışım, ertesi sabah kalktığımda dün zaten yağlı olan saçımın üzerine sıktığım kuru şampuanın çoktan etkisini yitirmiş olması gerekirken yeni yıkanmış gibiydi?? çok memnun kaldım, biraz pahalı ama cidden performansı çok iyi, indirimde denk gelirsem tam boyunu alacağım. 

  20 kasım 13:49

  4

  411. 5 çeşidini denedim hepsinde yorumum farklı. Kötüden iyiye doğru gideceğim.

  1- Batiste Kiss; Kokusu da kendisi de kötü olan. Ciddi anlamda midemi kaldırdı kokusu neden bilmiyorum. Etkisini zaten göremedim.

  2- Batiste Cherry; Kokusu güzel (gizlinot: en azından midemi kaldırmadı) Fakat herhangi bir etkisini de göremedim. Saçınıza güzel kokulu bir hava sıktığınızı düşünün.

  3- Batiste Blush; Kokusunu çok sevmiş olsam da yine performansını çok beğenemedim. etkisi diğerlerine nazaran biraz daha fazla ancak yine yeterli değil. Saçtaki fazla yağı komple temizliyor mu? hayır.

  4- Batiste XXl; Saça sıkıldığında bembeyaz ve saçı kaskatı yapıyor. Yani bildiğiniz kazık gibi oluyor. Kokusu egzotik meyveler gibi. Hacim veriyor mu ? evet. Dolayısıyla ben bu ürünü saçımı yaptıktan sonra (gizlinot: maşa, düzleştirme, fön ....) başımı aşağı eğip saç diplerime sıkıyorum ve ta taam... olduğundan hacimli gür saçlara merhaba. Kısacası bu ürünü saçtaki yağı temizlemesini değil saça hacim vermesini seviyorum.

  5- Batiste Fresh; En sevdiğim, severek kullandığım. Saçı bembeyaz da yapmıyor, fazla yağdan da arındırıyor, kokusu da ferah (gizlinot: yeni yıkanmış gibi)... Seni seviyorum batiste fresh <3

  Bu markadan başka markaları da denediğim oldu (gizlinot: loreal- magic shampoo, urban care, elidor..) . Ancak en beğendiğim marka bu açık ara. Diğer markaların genel özelliği burada anlattığım 1 ve 2 numara gibi oldu.

  20 kasım 10:25 20 kasım 10:31

  5

  410. Hayat kurtarıcım olur kendisi. Bir çok farklı marka denememe rağmen henüz üstüne tanımadım. İlk zamanlar kullandığımda çok kaşıntı yapıyordu. Ya farklı çeşidinden dolayı yada alışık olmadığım için. Artık geçti rahatsızlık vermiyor. Normal şartlarda saçlarımı 2. Güne asla kullanamazdım ama sayesinde bıraksam 3. Gün bile kullanırım. Evet fiyatı biraz yüksek ama %50 inridimlerde stok yapıyorum.

  20 kasım 08:31


  5

  409. Hiç macera aramadan orijinal olanını almıştım ve bayağı memnun kaldım. İlk uygulamada biraz beyaz kalıntı oluyor ancak güzel bir dağıtma ile kayboluyor. Kesinlikle sabah sıktığımda akşama kadar aynı şekilde kalıyor. Zaten gece duş almış oluyorum kullanma sürem maksimum 10 saat falan olmuş oluyor. İndirim dönemlerinde stoklarım kendisini. 

  19 kasım 17:49

  5

  408. bana göre en iyi kuru şampuan. saçta beyaz kalıntı bırakmıyor ve fazla yağı anında alıyor. birkaç çeşidini kullandım ama en memnun kaldığım original oldu. saçlarım yağlı her gün yıkamak da istemiyorum daha da yağlandırdığı için. saçımı yıkamadan 2.günü de bununla kurtarıyorum. fiyatı son zamanlarda çok arttı ama yine de vazgeçilmezim. 

  18 kasım 20:11 19 kasım 07:43

  5

  407. Çok çabuk yağlanan saçlara sahip biri olarak kuru şampuanlar benim vazgeçilmezim. Bugüne kadar kullandığım en iyi kuru şampuan ise kesinlikle Batiste'nin original olanı. Ürünü kullandığım gibi saçıma hacim veriyor ve fazla yağı alıyor. Benim gibi her gün saçlarını yıkamaya vakti olmayanlar için büyük kurtarıcı.

  18 kasım 18:50

  5

  406. Çoğu kuru şampuanın neden olduğu saçları kurutup nemini yok etme sorununu yaşatmayan kuru şampuan. Kullanım sonrası saçtaki fazla yağı alıyor , güzel bir koku bırakıyor ve saçınız dolgun bir görünüme kavuşuyor.

  18 kasım 17:45 19 kasım 21:50


  5

  405. ertesi gün yağlanan saçlarımı original çeşidi sanki yeni yıkanmış gibi gösteriyor. sadece sizce de hızlı bitmiyor mu?

  18 kasım 01:38

  4

  404. Tüm çeşitlerini kullandım. Orjinal olanını bittikçe alırım. Geçen hafta indirimde tükendiği için xxl olanını aldım ama hiç kullanasım gelmiyor. Dağılmıyor, saçı sertleştiriyor daha da pis hissediyorum. Çok yağlı saçlarınız yoksa almayın kesinlikle.

  17 kasım 19:17

  5

  403. Bundan önce urban care kuru şampuan kullanmıştım. Saçımdaki yapı yalnızca üç dört saatliğine engellemişti. Hele kardeşimde hiçbir işe yaramamıştı 

  Ama batiste harika. Saçımın ikinci gününde kullanıyorum. Sabah işe giderken sıkıyorum. Ve eve gelene kadar temiz görünüyor. Saçımı Üçüncü günde bir daha kuru şampuan sıkmadan kullanabilir miyim bilmiyorum ama bir gün dayanması bana yetiyor

  İşk sıktığım anda pudralı görüntü oluyor elbette. Ama ellerimle güzelce dağıtıyorum. Birşey kalmıyor. 

  Bende original olan türü var. Kokusu hafif limonlu gibi. Kokusuna da bayılıyorum ama o sprey tozunu içime çekmemeye çalışıyorum ne olur ne olmaz 

  17 kasım 09:12