girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

19. Benim için tanımı: medyada ve sosyal medyada görüp “insan nasıl bu kadar cahil/düşüncesiz/vicdansız/merhametsiz/kötü olabiliyor?” Diye kendi kendimi yememe sebebiyet veren ülkem insanının aslında her yerde, hatta çok çok yakınımda, yanıbaşımda olduklarını gördüğüm zaman dilimleri.

22 ağustos 10:21

18. Evlenmeyen, işe girmeyen, okulu bitmeyen gençlerin kabusu olmak için uzaktan akrabaların heyecanla bekledikleri gündür.

22 ağustos 02:35

17. Küçükken bir heyecanla beklenen, neşeli mutlu geçen bayramlar büyüdükçe yerini temizlik telaşı, ağırlama uğurlama, bulaşık, tatlı yemek dertlerine bıraktı. Hadi bunlar yok diyelim, bu sefer de yıldan yıla görülen uzak akrabanın sizin hakkınızdaki soruları, merakları bunaltıyor. Ama tüm ailenin bir arada olması tabiki de bunları unutturuyor.

22 ağustos 01:42


16. Bir türlü sevemediğimdir.

 Et kokusundan midem bulanıyor, evden sokağa çıkıyorum yine aynı koku. Kan bağımız olmasa görüşmeyeceğimiz insanlarla samimiyetsiz konuşmalar falan. Bitse de gitsek modunda geçiriyorum her bayramı.

21 ağustos 23:25

15. Bu bayram elini öpecektim ama mezarını ziyaret ettim. Sensiz bayramı ne yapayım ben baba? 

Ciğerim yanıyor, kalbim ağrıyor. 

Zaman her şeyin ilacı diyorlar ama senin yokluğuna ilaç yok baba...

21 ağustos 20:11

14. tek güzel yanı bütün gün uyumak için fırsat.

21 ağustos 18:47

13. normal bir günden farkı yoktur benim için. Akrabalarınızın çoğu büyük şehirlere göçünce böyle oluyor. Bu durumdan şikayet ediyor muyum ? Hayır. 

21 ağustos 18:12


12. gereksiz samimiyetlere girilen, benim için olmasa da olur dediğim olay.

21 ağustos 18:00

11. Küçükken özenli giyinirdik beyaz dantelli çoraplar,çiçek desenli elbiseler. Heyecanlıydık ama şimdi o heyecan bitti ya da çocuklukta kaldı. Şimdi duraga gelen bir aile gördüm üç çocukta güzelce giydirilmiş hoplaya zıplaya annelerinin ellerini tutuyorlar. Bazen keşke herşey herkes aynı kalsa diye düşünüyorum. İyi bayramlar güzel insanlar

21 ağustos 14:01

10. Babamın memleketinde yaşıyoruz ve hic görüştüğümüz bi akrabamız yok bize gelen de yok bizim gittiğimiz bir yer de yok. Annemin memleketine gidebilmeyi anneannem ve dedem yasarken orada bir bayram gecirmeyi cok isterdim. Yarın babam sabah namazına gider biz öğlen kalkarız. Istemeye istemeye elini öper zoraki bi bayrak tebriği yaparız. Kurban da kesmiyoruz bu sene mahallede et kokusu dinleriz.

21 ağustos 00:51