yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

  1. Ruj alıyoruz beğenmeyince anneye veriyoruz, krem sivilce yapıyor anneye veriyoruz, parfüm bizim tenimize uymuyorsa kesin anne tenine yakışır o da anneye gidiyor...bu listenin sonu yok sanırım.

  Ben de genelde beğenmediğim kozmetik ürünlerini anneme ya da ablama veriyorum, ablam da beğenmezse son nokta yine anne oluyor, çoğu zaman entrylerde de görüyorum "anneme verdim" diye ama şimdi sabab sabah yüzümde bir tebessüm ile "bu annelerin bizden çektiği nedir" düşünmeden edemedim. İşin garibi verilenlerin hepsini anne de beğeniyor ve kullanıyor, garip bir döngü :)

  17 ocak 2017 11:08 17 ocak 2017 11:21

  2. Annem bu durumdan çok memnun.iyi ki kizlarım var diyor.

  Anneme kalan ürünü annem de beğenmediyse o ürün Teyzeme gider böyle bir saadet zinciri kurduk aramızda :)

  Sadece beğenmediklerimiz değil aslında annem bazen Odamıza girer makyaj malzemelerine bakar beğendiğini odasına taşır ya da anneme makyaj yaparım ay bu çok güzel bende kalsın mi kızım sen kendine yenisini alırsın ben şimdi nasıl gidip arayıp bulup alayım diyerek hafif duygu sömürgesi yapar bende Kıyamam tabi :)

  17 ocak 2017 11:16

  3. Babamın aylık bütçesinin baya rahatlamasına sebep olmuştur :) (gizlinot: cennetin kapıları onun duasıyla açılacak )

  Rengi koyu gelen fondötenler, far paletlerinin bi iki rengini deşercesine kullanmışken hiç kullanılmayan sıfır renklerle dolu halleri, rengini oturtamadığım rujlar bunlar hep annemin ganimetleri:) o da memnun bu halden ama asla cilt bakım ürünlerimden bir nemlendiriciyi bile kaptırmam :)

  17 ocak 2017 12:22


  4. Benim icin durum begenilen kozmetik urunlerin anneye kaptirilmasidir. Cunku begenmedigimi anneme vermeye calisinca "ben napiyim be onu" der. Ama haftalik olarak tuvalet masamda parfumleri, vucut spreyleri, rujlari dener, eyelinerimi inceler, sonra hepsini gosterip "bu cok guzelmis bak, bak bunu cok begendim, ay bu da bana cok yakisti" diye siralar, ben de vazgecebileceklerimi veririm, ama orada elinde zor buldugum bir sey veya pahalıya aldigim bir sey gösterirse beraber kullanalim derim.

  Ama yine urun kendi cantasina girer :(

  17 ocak 2017 17:32

  5. Bana hatta kimseye gitmeyen parfüm, Ruj vsm her zaman anneme tam oluyor. Bu nedenle renkli kozmetik ve parfüm konusunda anneme veriyorum olmayan herseyi. O da bu durumdan çok memnun çünkü hiç sevmez kozmetik alışverişi. Ama cilt bakım ürünü olunca konu malesef hiç birşey olmuyor ikimizin cildi aynı olduğundan birimize olmayan diğerine de olmuyor. Öyle durumlarda da care kardeş :))

  17 ocak 2017 17:34

  6. Annemin makyajla uzaktan yakından ilgisi olmadığı için yaşayamadığım şeydir. Bazen çok ısrar ediyorum bir şeyler süreyim sana diye, bir göz kalemi bir de renkli lip balma izin veriyor. Ben arkamı döner dönmez de balmı siliveriyor, canım kadın ya :d

  17 ocak 2017 17:53

  7. Annemin de benim de çok memnun olduğumuz durum. Bana yakışmayan, rengini tutturamadığım ya da bende halihazırda benzeri bulunan kullanılası ürünleri annemin makyaj masasına usulca bırakıyorum.

  17 ocak 2017 18:21


  8. çocukken çok rujunu bozup, ojelerini halıya dökerek kendimce yeni motifler oluşturup sabrını epey zorladığım için şimdi bu vesileyle kendimi affettiriyorum :) mesela benim gözümde rengini vermeyen, dahası akıp dağılan bir göz kalemi ilginç bir şekilde annemde harika duruyor. aynı şekilde benim tenimde patlayan bir ruju annem sürünce bu ruj o ruj mu deyip şaşırıyorum.

  bu durum bazen de elimizdeki ürünleri değiş tokuş yapmamıza sebep oluyor. cilt tiplerimiz de farklı olunca bana ağır gelen serumu anneme, annemin nem vermesinden memnun kalmadığı nemlendiriciyi de bana paslaması bir yerde işimize yarıyor.

  en son hep kendi kullanmadığım şeyi veriyorum bu sefer farklı olsun dedim. kendime alırken bir tane de anneme veririm diye (gbkz: yves rocher köpürmeyen krem şampuan) aldım. anneme şampuanı verince yine beğenmedin değil mi, kızım ben olmasam mecbur kullanacaksın paran da cebinde kalacak ne güzel diye klasik sözünü söyledi. duştan çıkınca neden beğenmeyip verdiğin belli oldu bu şampuan hiç köpürmüyor, elimin ayarını bir türlü tutturamadım ayol dedi (gizlinot: swh) bizde de durum böyle :)

  17 ocak 2017 19:00

  9. annenizin sağ olduğunu ve

  beğenmediğiniz ürünlerden vazgeçme lüksünüzün olduğunu (yani paranızın olduğunu) gösterir.

  zor bulunan bir ikili.

  17 ocak 2017 22:04

  10. beğenilmeyen demeyelim de fazla alınmış diyelim en azından benim için öyle oluyor. Bakıyorum 8 tane kırmızı ojem var mesela, e hepsi aynı anda kullanılmıyor. Ya da bi ürün alıyosun, yanında hediyesi şusu busu. Anneme veriyor/d/um ama o ne diyor ? Ay ne yapayım ben onu, yok rengi şöyle, yok ben kullanmam. Bazı anneler çıldırtır.

  17 ocak 2017 22:30