sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (34)
 • medya (1)

1. bir şeyin hoşa gitme durumunu anlatan beğenmek fiilinin olumsuz yapılmış ve birinci tekil şahısla çekimlenmiş hali.

ukte (yazar: femme)

29 aralık 2015 01:44

2. karşımda 'hoşlanmadığım' bir yazarın girdisi varsa bile elimin gitmediği buton. zaten çok rahatsız edici ya da çok hoşa giden bir girdi olmadıkça yazara da bakmıyorum otomatik olarak. ve ayrıca yazardan hoşlanmamak (gizlinot: biri bunu ukte versin, diğeri de doldursun nolur nasıl oluyor anlamadım ) bana girdi yazdırmaz, başka bir yazarı destekletmez ya da utanç (gizlinot: ghfjhkljş) duydurmaz.

ne bileyim beğenmediğim çok şey ama başkası beğenmiyor diye kendime de görev edinmem. neyse gideyim de biraz utanayım hazret öyle buyurdu.

ek: mesela falancadan çok hoşlanmadığın düşünülüyor, ama bir bakıyorsun en beğendiğin yazarlar arasında. aaa nasıl oldu bu? demek ki durum tersine dünya.

21 mart 2016 15:17 21 mart 2016 15:25

3. (no: 0) hem "yada" yazıp hem de (gizlinot: tahminimce aşağılama amacıyla)başkalarının -da bağlacını ayırmayı beceremediğini iddia ettiği için bu girdiyi beğenmedim. He bir de görkem fani olduğum için.

31 ekim 2016 19:45 31 ekim 2016 19:46

4. (link: http://www.suslusozluk.net/n/485684 beğenmedim)

asıl senin desteklediğin terör yaşama Hakkı sunmuyor bunu niye görmüyorsun

4 kasım 2016 12:17

5. (no:393638) bazen insan gerçekten hayret ediyor.

Hayvanlar düşünemiyorlar, iç güdüleriyle hareket ediyorlar. Çiftleşmenin dışkılamadan farkı yok. Üremenin derdinde olduklarını mı sanıyor insanlar nedir? Düşünebilse o hale gelmek ister mi? Güdüler ve Hormonlar yönetiyor hayvanları, akıl mantık değil.

Hayvan beslemeyenler atıp tutuyor hep. Ne bilirler ki yemek yemiyor, uyumuyor o stresten.

Akıl fikir dileyeyim cidden.

1 aralık 2016 15:11

6. yazacagim sey icin uygun baslik ararken bu basliga denk geldim ve buraya yazmaya karar verdim. ozellikle bir kisiden veya girdiden bahsetmeyecegim. begenmedigim bir durumu ya da kisi grubunu anlatacagim. bu grup sunlardan olusuyor: begenmediysen izleme, begenmediysen okuma, begenmediysen engelle vs. arkadaslar eger insanlara bir sey teshir ediliyorsa ve bu hur iradeyle yapiliyorsa hakaret etmedigimiz surece istedigimiz kadar elestirebiliriz. begenmeyip sirf meraktan ya da guilty pleasure'im oldugu icin izleyebilirim. mesela duygu ozaslan ya da gorkem karman basliginda biri elestirmis ya da begenmedigini soylemis hemen altinda turemisler: begenmediysen izleme. canim sen fan girl olabilirsin ama o karari sen veremezsin. o karari o videoyu, fotografi ya da yaziyi internete koyan kisi de veremez. elestiriye acik degilsen koyma derler adama. bir instagram hesabini sevmemis bir yazar hemen altindan bogonmodoyson bokma yazmislar. begenip begenmeyecegimizi bakmadan anlayamiyoruz ne yazik ki. oyle telepatik guclerimiz olsa keske ama yok. ki ben begenmedigim sayfalara bazen bakiyorum yine ne sacmalamis diye. sonra da gelip o sayfanin kotu yonlerini elestirebilirim burda. bana o hakki o sayfanin sahibi o goruntuleri herkese acik sekilde internete koyarak veriyor. gizli goruntulerini bilgisayarina sizip almisiz da sonra da hakaret ediliyormus gibi duyar kasmak komik geliyor. o zaman burda yazdiklarimizi eksileyenlere de savas acalim begenmediysen okuma diye. ya da bir filmi, gosteriyi begenmedigimiz zaman yonetmenleri, oyunculari cikip begenmediysen izleme diye aciklama yapsa komik olmaz mi? ayni kapiya cikiyor bence. insanlarin begenisine sunulmus her seyi hakaret etmedigimiz surece istedigimiz kadar elestirebiliriz. begenmedigimiz halde youtube' a konulmus bir videoyu da istersek her gun izleyebiliriz. cunku bu bir suc degil ve sadece izleyeni baglar.

1 aralık 2016 16:46 25 mart 2017 13:52

7. süslü sözlük ifşa?

2 aralık 2016 20:47

8. Başlık altları,itiraf sayfası,dm bitti şimdi buradan mı tekrar tekrar yazılacak diyerek beğenmediğim başlıktır.

Bu kadar fazla beğenmediğini göstermek illa benim gibi düşüneceksin demek değil midir? Hak versemde bazı girdilerin beğenilmemesine bunun yayın şekline dönüşmesini sevmedim.

İki gündür watsons ve patlama olayları arasında kaynamış aslında haddini bilmesi gereken girdiyi eleştirecektim ama vazgeçtim. Herkesi,her düşünceyi değiştiremeyiz. Hedef göstermek nereye kadar boşveer dedim geçtim. Arada deneyin.

12 aralık 2016 13:37

9. Bir üstteki girdiye harfi harfine katılıyorum diyebilirim. (yazar: olduolacak )

Bir kere girdilerin çoğu ya ölü link içeriyor ya da bir yazarın herhangi bir konudaki görüşüne dair ağır ve çoğu zaman aşağılama derecesinde eleştiri(?)ler içeriyor. bu saydığım iki sebep de başlı başına bir girdiyi şikayet etme sebebi iken (şikayet et dediğinizde çıkan seçeneklerden bahsediyorum) böyle bir başlığın olması bana biraz garip geldi. direkt başka bir yazarın girdisini paylaşıp hedef gösterir bir biçimde "beğenmedim" demek bence fikir ve ifade özgürlüğünden öte bir durum. Beğenilmeyen(?) yazarın düşünce özgürlüğünü engelliyor gibi geldi. bir kimseyi yazdıklarından dolayı yargılamak doğru gelmiyor. Beğenmemiş olabilirsin, ben de insanların her fikrine bayılmıyorum. Fakat bunu mahalle kavgası yapar gibi paylaşıp destek beklemek... hoş değil.

Başlık açılırken amacı belki bu değildi fakat şu an bu şekilde kullanılıyor. sahşımla alakalı bir durum olmamasına rağmen genel durum biraz rahatsız etti.

Yazımı tanımla sonlandırıyorum, kişileri ve düşünceleri hedef göstermekten öte kullanılması gerektiğini düşündüğüm başlıktır. Yazarlarımızın beğenmediği şeyleri gösterir.

Sevgiler

12 aralık 2016 14:01

10. (link: http://www.suslusozluk.net/n/520378/ su) girdiyi begenmedim.

son donemde yazar geneline hakaret ederek, dolayli yada degil, gundem olmaya calisan kisiler turemeye basladi.

herkesin kendi ozgur iradesi, seni begenmeyen neden mal olsun? uzulebilirsin eksi aldigin icin ama bu sekilde laflar sarfetmek hic yakismiyor bence.

21 aralık 2016 22:48