beğenmedim

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (1)

39. (link: https://www.suslusozluk.com/pazarda-satılan-kozmetik-ürünleri?i=686659 şunu) beğenmedim.

geçen sefer de intihal başlığına "nabıyonuz pembe ruj yorumu mu çalıyonuz" sözümona komikliğindeki so 2008 penguen mizahıyla buradaki birçok insanı gülmekten altıyol yokuşundan aşağı yuvarlamıştı. öyle anlayamayacağınız, aklınızın almayacağı bir mizah ki, türünün son icracısı bu arkadaş sanırım.

herkesin bağıra bağıra illet ettiği toplumsal cinsiyet rolü dayatmalarına dair belki hala duymayan kalmamıştır diye bir iki kelam daha ediyor insanlar, çoluk çocuk var, google veri tabanında gördükleri her haltı kendi dimağlarından çıkmış gibi kullanmasınlar, başları belaya girer diye girdiler yazıyorlar diye sizin "twitter'da 1000 kişiye sorduk hepsi zaa dedi" seviyesinde girdilerinizi anlayamadığımız anlamına gelmiyor sanırım bu.

bir de gözünüzü seveyim, noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakılır. gre mre, antropoloji falan diyorsunuz sonra, klavyeme gömülüp ağlıyorum.

6 aralık 16:33 - 6 aralık 16:34

38. "kocası izin vermiyordur çalışmaz." lafı.

konuyla ilgili ayrıntılı okuma yapmak isteyenler için:

(bkz: türkiye'de kadın olmak)

(no: 650746)

21 kasım 13:32

37. (yazar: zebraskin)'in (link: https://www.suslusozluk.com/şeyma-subaşı?i=672099 bu ) entry'sinin beğenmedim.

şeyma subaşını tamam evet hiçbirimiz sevmiyoruz nitekim acunu da öyle. ama çocuğun suçu ne? annesinin ve babasının yaptığı şey yüzünden bir çocuğun yaftalanması hoş bir şey değil. bu şaka yollu da olsa hoş değil. hepimizin aileleri mükemmel de bir acunla şeyma mı kötü? valla benimkiler için mükemmel diyemem ama onların yaptıkları ayıp yüzünden yaftalanamam. ki burada bahsettiğimiz 3-4 yaşında bir bebek daha.

8 kasım 15:23

36. (yazar: priss) adlı yazarın uzun boylu kadınlar başlığındaki girdisini beğenmedim. Duyar kasmış gibi olmak istemiyorum ama başlıktaki kadınlar etraflarından aldıkları tepkilerden kendi boylarına takılan lakaplardan isyan ediyorken gelip tam tersi güruhtaki kadınlara "hobbit" demek nasıl bir ironi? Biri kısa boylu kadınlar başlığına gidip de "aman sırık/deve gibi olmaktan iyidir" felan yazsa ona da tepki gösterirdim.

Belki biraz sert konuşabilirim yazardan da Özür diliyorum (gizlinot: öfke problemim var bi miktar, bazen ipin ucu kaçabiliyor gözüm kararıyor) eğer gerektiğinden fazla tepki veriyorsam ama nerde hemcinsini yeren bir kadın görsem benim şalterler atıyor. Üstelik bu değiştiremiyeceği bir fiziksel özellikse iyice kafam gidiyor. Aynı olay şişman kadın/zayıf kadında da var ama Uzatmayayım kısaca beğenmedim.

30 ekim 21:52


35. (bkz: kürdistan) başlığındaki faşist entryleri beğenmedim. kudurun vs. ne gerek var? ben kürdistan ya da türkiye ya da ortadoğu batağındaki az gelişmiş herhangi bir ülkede yaşamak istemezdim ama insanlar kendi dili ve bayrağı ile kurulmuş, sınırları zaten kürdistan denen kuzey ırak olan, bağımsız devletinde, kendi seçimleriyle yaşamak istediğinde türkiye'de batıda hiç gitmediğin görmediğin ve muhtemelen gitmeye asla tenezzül etmeyeceğin doğu bölgesi için "izin vermeyiz asarız keseriz yakarız kudurun!!1" demeye ne gerek var?

bana göre zaten 21. yüzyılda dünya üzerinde bir toprak parçası için insanların can vermesi matah değil utanç verici bir şey. ben bir birey olarak bu toprak parçasında özgür ve refah değilsem yemişim toprağınızı sizin.

26 eylül 21:42 - 26 eylül 21:46

34. https://eksisozluk.com/evlenmek-icin-temiz-erkek-bulamamak--5440416?a=popular&p=9

başlık genel olarak iğrenç. ama şu yorum pes dedirtti:

temizlikten kastedilen durumun ne olduğunu bilmiyorum ama kadınlar önce kendi durumlarına baksın. okuduğum bölümden ve mesleğimden dolayı yıllardan beri erkeklerin arkasındayım. erkeklerle kadınları karşılaştıracak olursam eğer, erkekler kadınlardan çok daha ahlaklı, dürüst ve karakterli. erkekler kadınlara göre daha sadık ve empati kurma özellikleri daha güçlü. erkekler daha anlayışlı ve daha duygusal. seks konusunda erkekler kadınların eline su dökemez. otuz yaşını geçmesine rağmen daha önce cinsel ilişkide bulunmamış olan onlarca arkadaşım var. peki ya sizin çevrenizde bu şekilde olan kaç tane kadın var? erkeklere saygı duymak gerekli...

inş yaranabilmişindir birkaç erkeğe.

25 ağustos 02:05

33. (no: 625263) bu girdideki zihniyeti 'zerre' beğenmedim. yobazların gözünde bunun bir sınırı yok anlayamıyor musunuz ya?

al bunu oku:

(no: 496343)

al bunu izle:

(link: https://www.youtube.com/watch?v=R37Fy6FUvkg sakarya valisinin abisi)

neymiş, nasıl olsa istanbul'u terkediyormuş. 'karma is a bitch' diyorum, sonra vurmasın seni beni.

31 temmuz 18:42

32. (Yazar: elifieren)'in bahsettiği başlıkta girdilerin çoğunu gerçekten hiç beğenmedim.

Neymiş kalitesizi kullanılıyormuş da akıyormuş göz kalemleri, fondötenler ucuz olduğu için pütürlü duruyormuş.

Bunu diyen çok bilmiş gerzeğe estee lauder double wear'ı altına nemlendirici sürmeden uygulatacaksın kış günü, o surat gerim gerim gerilecek, pütür pütür olacak. Öyle ancak!

Nars via veneto göz kalemini lens taktığı halde göz içine çekeceksin rüzgarlı, sıcak, nemli bir havada bakalım ucuz diye mi akıyormuş o kalem.

Dudak kalemi kalmamış günümüzde, kullanmayacakmışız! Vereceksin eline koyu renk ruj "sür ulan kalemsiz!" Diyeceksin, bakalım kalmış mı kalmamış mı kalem?

Yüz boyama kitabı gibiymiş de komikmiş. Dudak kırmızıya boyanmazmış. Hangi dağdan indin kuzum? Milattan önce makyaj yapıyordu kadınlar, milattan önce! Ananemin kırmızı ruju var gençlik fotoğraflarında, 80 yaşında kadın. Hangi dağdan geldin, ilk defa makyaj yapan kadın görüyormuş gibi laflar.

Kırmızı ruj ve ojeden vazgeçmeyen "hatunları" en son seksenlerde Nuri alço s.ke s.ke öldürmüş. Sürmeyecekmişiz. Hay-Van! Yok valla, ölmedik yaşıyoruz. Mesela kırmızı rujum ve ojelerimle bu girdiyi yazıyorum şu anda. Sen de ekşide fuckbuddy bulma umuduyla ağlaya ağlaya otuz bir çekiyor, mesaj kutunun yeşilini kontrol ediyorsun muhtemelen.

Kadınlığa özgü her şeye düşmanlar, her şeye. Emzirmekten makyaj yapmaya, topuklu ayakkabıdan ojeye! Bastırılmış cinsellik mi, anne problemleri mi bilemem ama buradan fazlasıyla zavallı görünüyorlar.

İstediğimiz gibi sürüp sürüştüreceğiz, bu mağara adamlarına mı soracağız allaşkına?

Anlamsızca sinirlendim, te allam.

8 temmuz 19:21 - 8 temmuz 19:34

31. her şey hakkında bir fikri olan ekşici uzman erkeklerimizin bize makyaj tavsiyesi vermesini beğenmedim.

https://eksisozluk.com/turk-kizina-makyaj-tavsiyeleri--3334161?p=6

7 temmuz 20:42

30. kadınlara eşlerini ev işlerine dahil etmek için tüm sempatikliklerini kullanmayı, işve cilve yapmayı, itici ve buyurgan olmayıp eğlenceli kılmalarını tavsiye eden (link: https://www.suslusozluk.net/n/596391 bu) girdiyi beğenmedim ve devamını okumadım.

7 temmuz 18:50