yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. çok çok adice bir olay. kim bilir daha kaç tane böyle olaylar yaşanıyor da korkudan sesini çıkaramıyor insanlar. susmamak, yılmamak lazım. böyle zorbalar haddini bilsin artık.

  7 mart 2016 14:47

  2. Asıl suçlunun işini yapmayan polis olduğu olay. polis işini yapsa bu eşkiyalar barınamazlar.

  7 mart 2016 15:19

  3. (gbkz: scam city) adlı belgeselin istanbul bölümünde bahsedilen dolandırıcılığa sahne olan mekan.

  Belgeselde turistler sokakta tanıştıkları bir türk ile 2 bira içmeye bir mekana giderler ve bir kaç bin tl civarında hesap ödemek durumunda bırakılırlar. karşı koyamazlar, dayak yiyeceklerini bilirler. polise şikayet etseler yapacak bir şey yok cevabını alırlar. sonuçta fedailerle birlikte tıpış tıpış bankamatiğe gidip borçlarını öderler.

  bu belgeseli izlerken acaba tam olarak hangi mekanlarda oluyor bu dolandırıcılık diye düşünüyordum, sonra dün bu olayı okuyunca mekan örneği de elde etmiş oldum. ancak türklere bu kadar bariz yapıldığını bilmiyordum, onu da öğrendim.

  7 mart 2016 15:35 7 mart 2016 15:35

  4. Sadece işletmeye özel değil, lokasyona ve güvenliğe dair de bir sorundur. 9 yıldır Beşiktaş'ta yaşıyorum; her yerde olduğu gibi burası da tekinsiz bir yer haline geldi. Eskiden çok memnundum ama şimdi laf atanı, rahatsız edeni bitmiyor.

  Güvenlik kısmında ise ortada iş yapmayan bir polis var. Bizim vergimizle ekmek yiyorlar, sorsalar vatanlarına canları feda ama rahatlarını bozup vatandaş güvenliğini sağlamıyorlar. Benim tahminimce meyhane diye ahlakçılık oynamışlar ve kadınların darp edilmesine de "oh iyi olmuş" demişlerdir. Benim size tavsiyem gittiğiniz her yere dikkat edin. Artık bizlere, özellikle kadınlara rahat yok maalesef.

  7 mart 2016 15:35

  5. Gitmeyin arkadaşlar gitmeyin. Alın balığı evde pişirin de o iğrenç garsonların tacizlerine maruz kalmayın. Yok yani ne beşiktaşta ne de istanbulun diğer ilçelerindeki balıkçılarda adam gibi garson yok. Dükkanın sahibinin işsiz güçsüz yeğenleri garson diye işe alınıyor sonra da böyle şeyler yaşanıyor. Bu ilk değil sık sık çıkan arkadaşlar daha büyüklerinin de yaşandığını bilir maalesef. Son zamanlarda artmasinin nedeni ne olabilir acaba...

  7 mart 2016 17:41

  6. hakettiği üzere (link: http://www.hurriyet.com.tr/besiktasta-kadinlara-toplu-dayak-olayinin-gectigi-turgut-vidinli-muhurlendi-40064998?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_term=post&utm_content=besiktasta-kadinlara-toplu-dayak-olayinin-gectigi-turgut-vidinli-muhurlendi&utm_campaign=besiktasta-kadinlara-toplu-dayak-olayinin-gectigi-turgut-vidinli-muhurlendi_besiktas_sondakikahaberleri_sosyalmedya_toplum/toplumsalolaylar mühürlenmiştir).

  7 mart 2016 17:52

  7. Hakettiğini bulmuş mühürlenmiştir. Umarım oradaki çalışanlar da layığını bulur.

  Istanbul'da bu tarz meyhanelere hep grup ile gittim. Kutlama yemekleri, doğum günleri gibi özel günler vesilesiyle. Bu hesap geçirme huyu benim gördüğüm kadarıyla hepsinde var. Hiç doğru hesap gelmedi daha. Ama hiçbir yerde de hesaba itiraz ettiğimiz için dayak yemedik. Biz bunu yemedik, bu hizmeti almadık, hesap bu olmalı dediğimiz zaman düzeltip geri getirdiler hep. Herhalde nasılsa herkesin kafa güzel diye geçirebildiklerine geçiriyorlar. Kısacası bu ahlak yoksunluğu çoğunda var. Dürüst işletmeleri tenzih ederim.

  Ama kapıları kapatıp kadınları zorla alıkoymak, darp etmek, hakaret etmek nedir be kardeşim oha. Hem 700 lira geçirmeye kalk hem darp et. Oradaki grup erkek grubu olsa bu yaptıklarını yine yapabilecekler miydi? Polisin de tutumu malum zaten, eminim "kadın başlarına ne işleri var meyhanede diye düşündüler.

  Kadın olmak hakikaten zor artık bu ülkede. Her gün daha da zorlaşıyor. Şahsen ben dışarı malum gaz, bir adet isviçre çakısı ve şok cihazım olmadan çıkmıyorum. O olay benim başıma gelse verirdim elektriği hiç düşünmeden, çünkü o akşam bu tatsızlık çok daha kötü bitebilirdi o kadınlar adına. Malefes çok küçük olaylar çok tehlikeli noktalarda bitiyor artık. Toplumsal bir cinnet hali var bunun en büyük mağduru hep kadın oluyor. Bu yüzden hiç düşünmem, kendimi de riske atmam bana el kaldıran adamı cızırdatırım.

  Yeni Geri Türkiye'nin bir kadın vatandaşı olarak mottom " benim anam ağlayacağına onların anası ağlasın". Vandallık barbarlık olduğunu düşünenler çıkabilir ama lütfen şunu da düşünsünler, hayatların çok ucuz olduğu bu ülkede kadın hayatı ucuz bile değil ; bedava. Ve yardıma ihtiyacınız olduğunda muhtemelen sizin için kimse gelmeyecek. Önceliğiniz başım belaya girmesin değil başım sağ olsun olmalı.

  7 mart 2016 20:12