yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • oylar (24)
  • medya (4)
  5

  30. Yaklaşık iki buçuk aylık düzenli kullanımla (link: https://www.suslusozluk.com/beaulis-close-it-kapatıcı?i=1085922 Bu girdide bahsettiklerime) ek güncel fikirlerim şunlar; 

  Eklediğim medyada görülebildiği üzere çizgilere inanılmaz doluyor. Bunun önüne geçebilmek için her şeyi yaptım. (gizlinot: Sünger, fırça, parmak uygulaması + pudrayla, pudrasız) ancak başarılı olamadım. 

  Esasında kapatılıcık konusunda oldukça başarılı. Bu sebeple ben fondöten kullanmaya 'üşendiğim' günlerde yanaklarımdaki kızarıklıkları ve yüzümdeki lekeleri kapatmak istersem, bunun için kullanıyorum. Ve sonucu da hayli tatmin edici buluyorum. 

  ilgili medya:
  1
  14 kasım 23:44

  5

  29. 135 light beige rengini, indirimden 9₺ civarına aldığım kapatıcı. 

  Sürüp dağıttıktan hemen sonra, hafifçe transparan pudrayla geçtiğim için çizgilenme yaşamadım.

  Bazen parmakla, bazen de renkli nemlendiricimi sürdüğüm (bu yüzden hafif nemli olan), rt expert face brush'la dağıttım. İki türlü de sonuçtan memnunum.

  Yüzüme fondöten, renkli nemlendirici vs uygulamayıp göz altı, burun kenarları, ağız çevresine bunu sürüp renk eşitlemek istediğimde de güzel bir şekilde eşitledi.

  Tanım: çoğu rengi Sarı alttonlu olan, pudra bitişli, yoğun kapatıcı olmayan, uygun fiyatlı bir kapatıcı. Arayışınız bu yöndeyse bir şans verin derim.

  5 kasım 12:46

  3

  28. Gratisin piyasaya sunduğu uygun fiyatlı ürünlerden oluşan beaulis markasına ait, geneli sarı alt tonlu ciltlere hitap eden, pudralaşan bir yapıya sahip kapatıcı. 

  İndirim döneminde 9 küsür tl gibi bir fiyata satın aldım ve fiyat performans açısından kesinlikle başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama genele baktığımızda pudralaşan yapısından ötürü kesinlikle kuru göz altlarını daha da kurutarak çizgilenmelere ve sağlıksız bir görünüme sebep oluyor. Eğer kuru göz altlarınız varsa ve genelde nemli ve parlak bitişli kapatıcılar kullanıyorsanız bunu kesinlikle kullanışlı bulmazsınız.

  Beyaz tenli olmama rağmen aydınlatmaktan ziyade renk eşitliği istediğimden ötürü sand rengini aldım ama bu sefer de fazla sarı alt tonlu kaldı benim cildimde. Bol bol nemlendirici sürerek, kimi zaman elimle kimi zamansa fırçayla uygulamama rağmen her seferinde fazla kuruttu ve sağlıklı göstermedi. Çizgilere dolmuyor ama kuruluğundan ötürü göz altlarını yaşlı gösteriyor. 

  Kapatıcılığı tam kararında ve ne çok ince, ne de çok kalın bir yapısı var. Göz altlarımın hafif mor olduğu dönemlerde de kapatıcılık konusunda işe yaradı. 

  Kullandığım daha başarılı alternatifler olduğu ve genel olarak nemli bitişli kapatıcıları sevdiğim için biterse muhtemelen bir daha almam. Ama fiyat performans açısından pudralaşan yapıda ürünleri sevenlere tavsiye edebilirim. 

  5 kasım 10:54


  5

  27. kuru yerlerde pullanma yapan (gizlinot: mesela benim ağız kenarlarım swh) ve güzel nemlendirilmiş bölgelerde pürüzsüz duran kapatıcı. 20 lira altına alınabilecek en güzel kapatıcı olduğunu düşünüyorum. tekrar alırım kesinlikle.

  26 ekim 15:16

  26. Tesadüfen denk geldiğim uygun fiyatlı bir kapatıcı. Tenimle aşırı güzel uydu ve birikme, dolma falan yapmadı. Uygun fiyatlı kapatıcı arayanlara tavsiye ederim. İndirimde 10 tl ye aldım. Bazen sadece bunu sürüp dışarı çıkıyorum kurtarıcım oldu resmen .

  26 ekim 01:22 26 ekim 12:11

  5

  25. Gratis’in ‘uygun fiyatlı kaliteli’ ürünleriyle makyajseverlerin aklını alan -b e a u l i s- markasına ait likit kapatıcı. 

  *kullanım süresi 6 ay olan, 4ml’lık close it likit kapatıcının ekim 2019 indirimsiz fiyatı ₺18.95.

  *renkler konusunda ciddi sıkıntılar mevcut ‘şimdilik’. Zira Ten renklerinden çok cilt alt tonları üzerine çalışıldığını düşündüren, tamamı açık/orta tona ‘uyum sağlayabilecek’ -porcelain, pale almond, sand, light beige- olmak üzere 4 farklı rengi var. (gizlinot: renkleri anlatabilmek yeterince zorken, işin içine cilt alt tonları girdiğinde asla tanımlayamıyorum, özürler) Koyu tenli/esmer makyajseverler yüksek olasılıkla aradıkları rengi bulamayacaklardır.

  *Kapatıcı biraz yoğun. Kapatılmak istenilen bölgelere ‘uygulayıcı’ bir kere değdirilerek kapatıcılık sağlanabilir. Göz altlarını ve göz kapaklarını eşitlemekle beraber, (elbette doğru renk seçimine bağlı olarak) bölgesel kapatmaya da çok uygun (gizlinot: spot concealing* sivilce, yara gibi..) ancak Çok fazla ürün kullanırsanız dağıtmakta güçlük çekebilirsiniz. 

  *close it kapatıcı mat, kendiliğinden sabitlenen pudralı bir ürün olduğundan gerçekten kusursuz nemlendirilmiş göz altları istiyor ve pudradan nefret ediyor. Gün içinde kuruyan göz altlarınız varsa ya da göz altlarınızı pudralamadan rahat edemiyorsanız alternatif kapatıcı arayabilirsiniz. Aksi halde göz altlarınızı 15 sene sonra olacağı gibi görebilirsiniz. Bu durumda sorun Çizgilere dolmak değil, olmayan çizgileri gösterme ve ya da kat kat pudraya bulanmışçasına korkunç bir göz altı görünümü olabilir.

  *kapatıcıyı göz altına dağıtmak için bir çok yöntem kullandım. Parmaklarımla, kapatıcı fırçasıyla, süngerle ve bu yolları beraber deneyerek. Sanırım en iyi sonucu nemli süngerle elde ettim. Ama sadece fırça kesinlikle değil. (Makyajdan önce tüm yüzümü olduğu gibi göz altlarımı da nemlendiririm. Nemlendirici emildikten sonra göz pınarının altına ve gözümün dış köşesine birer nokta olmak üzere mümkün olduğunca doğal durması için az ürün kullanır, makyaj sonrası da nemlendirici bir spray ya da termal su sıkarım - buna rağmen kapatıcıdan aldığım sonucun beni çok da mutlu etmediğini söyleyebilirim)

  *kalıcılık konusunda ortalama denebilecek bir performansı var. 5-6 saat sonra renk eşitsizlikleri geri geliyor.

  *ambalaj bildiğimiz gibi... altı rengi görmeye elverişli ve şeffafken kapak kısmı beyaz plastik. Şeffaf olan alt tarafta ürünle ilgili bilgiler yazılı. Plastik çok kırılgan değil. Aslında oldukça sağlam.

  Gratis websitesinde ürünle ilgili bilgiler yarı yarıya ürünün kendisiyle uyumlu ve şöyle;

  •Close It likit kapatıcı cilt kusurlarını kapatıp, renk eşitliksizlerini dengelerken ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. 

  •Kremsi yapısı ve saten bitişi ile cilt yüzeyinde kolayca dağılır, cilt rengi ile bütünleşir. •Tüm cilt tipleri için uygundur. •Kusursuz bir ten görünümü için ideal.

  +beyaz tenimde ‘sand’ rengini kullanıyorum. Yoğun bir kapatıcılık ya da aydınlatma amacıyla değil, göz çevremdeki rengi eşitleme beklentisiyle kullanıyorum. Seçtiğim renk + formülasyon Beklentimi karşılıyor olmasına ve kullanmaya devam ediyor olmama rağmen satın alıp kullanmakta olduğum diğer -beaulis- ürünleri kadar bayılmıyorum. (gizlinot: böyle hissettiğim bir ürünü daha var)

  24 ekim 02:00

  5

  24. catrice liquid camuflage high coverage kapatıcısını fazlasıyla andıran, hafif pudralı yapıda olan ve bence iyi nemlendirilmiş göz altlarında güzel çalışan bir ürün.

  bende en açık sarı alt tonlu renklerinden biri olan 132 pale almond rengi var ve göz altlarımı aydınlık göstermek istediğim zamanlarda bu ürünü memnuniyetle kullanıyorum. göz altı çizgilerine dolmasını engellemek için göz altının iyi nemlendirilmiş olması ve kapatıcının az miktarda alınarak fırça yardımı ile göz altlarına yedirilmesi gerekli çünkü bu ürün makyaj süngeri ile güzel dağıtılamıyor, dağılmak için bir harekete, bir ısıya ihtiyaç duyuyor. pudra ile sabitlenmeyi gerektirmiyor ve kalıcılığı normal koşullarda en az 4-5 saat güzel gidiyor. indirimsiz fiyatıyla alınabilecek bir ürün iken indirimde ise muhakkak kapılması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum, tavsiye ederim.

  18 ekim 15:43


  4

  23. 2 ay önce aldığım ürünün kutusu küçük içindeki ürün ise 5ml'di. Geçenlerde tekrar aldım eve gelip baktığımda kutusu uzamış. Bu mantığa göre ürünün de artması gerekirken, tam tersine azalmış. Görselleri ekliyorum.

  Yeni olanın altında küçük bir boşluk var o boşluğu çıkardığımızda bile, diğer kutudan uzun.

  (link: https://eksiup.com/p/vz257611tbu4 Link)

  Edit: ekleme

  10 ekim 14:39 10 ekim 14:42

  5

  22. yapısı çok güzel, kalıcılığı başarılı, benim göz altlarımda çizgilere pek dolmadı. uygun fiyatlı. bittikçe alırım.

  7 ekim 14:05

  5

  21. 18 liralık bir ürüne göre epey iş çıkartan bir ürün. ürünü yaklaşık 2-3 aydır kullanıyorum. bereketli bir ürün. çizgilere dolma yapmadı. kalıcılığı akşama kadar götürüyor. oksitlenme yapmıyor. arada ürün değişikliği yapsam da elimin altında kesinlikle bulunduracağım bir ürün.

  7 ekim 09:57