yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • oylar (54)
  • medya (7)
  4

  54. Günlük kullanım için uygun olan bir kapatıcıdır kendisi. İnce bir yapısı var yüzde ağırlık yapmıyor. Çizgilere doluyor biraz. Kapatıcılığı orta. Kolay dağılıyor. T bölgemde gayet iyi durdu ama yanaklarım kuru olduğu için pul pul durdu. Kuru ciltliyseniz sürmeden önce iyice nemlendirmek gerekiyor yoksa pul pul duruyor. Ama genel olarak beğendim.

  3 nisan 12:31

  4

  53. Porcelain rengini kullandığım ve zilyor kullanımdan sonra nasıl kullanabileceğimi anladığım kapatıcı.

  Öncelikle düzensiz uyku, fazla kafein kullanımı, ten rengimin açık tenimin de ince olması kaynaklı göz altlarım da göz kapaklarım da mor maalesef. Bu yüzden genelde yüksek kapatıcılıkta ürünler kullanıyorum, bu ürünüyse kapatıcıya verecek 50 liramın olmadığı bir indirimde keşfettim (normalde more than concealer kullanırım). İlk denediğimde ince olmasına aldanıp şerit halinde sürüp süngerle dağıttıktan sonra pudrayla sabitledim. Ve o gün dışarıdan eve erken gitmek isticek kadar kötü bi sonuçla karşılaştım. Çatladı, ayrıldı, kurudu yani bir kapatıcının olmasını istemeyeceğimiz ne varsa aynada bana bakıyodu.

  Bir süre sonra bu sefer göz altlarıma sadece iki üç pıt koyup parmakla dağıtıp pudralamadan kullandım. Ve çok daha güzel bi sonuç aldım. Zaten pudralı bir yapısı var ürünün yani ekstra pudralarsanız çatlayıp ayrılıyor.

  En doğru kullanım yolunu bulduktan sonra kapatıcılığını ve duruşunu beğendiğim üründür kısacası.

  3 nisan 03:53

  1

  52. Bir kapatıcı ne kadar sevilmez ise o kadar sevemiyorum. Ya göz altlarımda öyle yol yol oluyor ki tam anlamıyla nefretlik. Şöyle daha da açmak isterim hislerimi, geçenlerde göz altlarımda duruşunu hiç sevmediğim için yüzümde deneyeyim dedim. Yanaklarımdaki sivilce izlerimin üzerine falan sürdüm, dağıttım fırça ile sonra sağ yanağıma allık süreyim dedim ve dudaklarımı sola büktüm (gizlinot: Hani makyaj malzemesi uygularken sağa sola yüzünü bükersin ya öyle), yüzümü normal şekline getirdiğimde dudak kenarlarımda (gizlinot: Dudağımı bükünce katlanan yerler) ürün dağılmış gitmiş. Göz altlarımdan farkı kalmamış. Yok, kesinlikle tavsiye etmiyorum. Şu devirde değil 15-20 ₺, 1 ₺ bile hiç olmamalı. 

  2 nisan 20:25


  51. Uygun fiyatlı, çok başarılı bir kapatıcı. yapısı hafif, uygulaması çok rahat. kapatıcılığı da orta düzeyde. çizgilere dolmuyor ve kolay sabitleniyor. kesinlikle tekrar alırım.

  30 mart 18:56 31 mart 13:51

  3

  50. Bir indirimde uygun fiyatlı diye(gizlinot: 13 liraydı indirimli hali ) aldığım kapatıcı. Bir kere renkler arası geçiş hiç belirgin değil. Hani onlarca çeşit olsa bunun bir anlamı olur. Yalnız max 5 rengi vardır. Arayan herkes numarasını bulamaz. Neyse aldım bir rengini. İnanılmaz çizgilere doluyor. Gün sonunu beklemenize gerek yok bunu görebilmek için. yaşlı gösteriyor bu sebeple. Kapatıcılığı gayet iyi. Fakat en ince çizgilere dahi dolduğu için çoğu süslünün aradığı kapatıcı olmadığına eminim. 

  25 mart 18:46

  49. Geçen indirimden 12 ₺ gibi bir fiyata aldığım kapatıcım. Bendeki 130-Porcelain rengi. Ten rengime tam oldu diyebilirim.  Kapatıcılığı orta  , göz altlarım aşırı mor olmadığı için bana günlük olarak yeterli geldi. Altını iyi nemlendirirseniz kuruluklarınızı belli edeceğini düşünmüyorum. Sürüldükten hemen sonra çizgilere dolmuyor ama aradan 1-2 saat geçerse dolmaya başlıyor. Yağlı ciltlerin pudrayla sabitlemesini öneririm. Ayrıca acelemin olduğu zamanlarda yüzüme de sürüp dağıtınca fondötenden daha beğendiğim bir sonuç elde ettiğimi gördüm. Kısacası bu fiyata alınabilecek en iyi kapatıcılardan. Çok memnunum. Tam bir f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. İndirimde görürseniz şans verin bence.

  23 şubat 16:52

  5

  48. bağımlısı oldum kurtarın

  23 şubat 15:27


  3

  47. Sarı tonlu kapatıcı ararken görüp almıştım. Rengi tenime çok güzel oldu. Kuru ciltliyim ve göz altlarımı çok iyi nemlendirsem de çizgilere inanılmaz derecede doluyor ve dolmasından da ziyade sabit kalmadığı için kirpik diplerimin altındaki yarım santimlik kısım mor, göz altımın kalanı kapatıcılı görünüyor. Pudrayla sabitlediğimdeyse çok kuru ve çatlak bir görüntü oluştu. Sanırım aynı tonda başka bir kapatıcı arayacağım.

  22 şubat 22:59 22 şubat 23:00

  3

  46. f/p olarak başarılı bulduğum bir kapatıcı. Bendeki rengi light beige, kesinlikle çizgilere dolmuyor sexy mama transparan pudra ile sabitliyorum gün içinde yapısını koruyor. 

  22 şubat 22:52

  3

  45. Aylardır severek kullandığım kapatıcı. Kapatıcılık: ortadan çoğa. Çizgilere dolma: ortadan aza. Ancak buraya girdi yazma sebebim bu değil. Geçenlerde sürüp sabitlediğimde aşırı bir kaşınmam oldu. Makyajı bitirmeme rağmen dayanamadım sildim. Bir de ne göreyim göz altlarım kıpkırmızı. (Cildim hassastır bir yerimi kaşısam hemen kızarır kabarır). Tahmini sebeplerim: 1) o gün araya bir bariyer olarak krem kullanmamam 2) bozulmuş olabilir 3) konjak süngere bu ara çok taktım cildim ekstra hassaslaşmış olabilir. Korktuğum bir gündü o günden sonra kullanmadım. Belki benim gibi ekstra hassas olan arkadaşlar bi düşünmeli alırken

  22 şubat 11:49