yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (11)
  • medya (0)
  4

  9. yazın kullanmak için hafif bir fondöten arıyordum uygun fiyatlı bulduğum için tercihimi bu fondöten'den yana kullandım. yağlı ciltliyim aslında bana pek uygun değil daha ışıltılı nemli bir fondöten çünkü o yüzden matlaştırıcı bir baz ile kullanıyorum. bu üründe en sevdiğim özellik ivory rengi benim cildimle tam bütünleşiyor, oksitlenme ve sivilce yapmıyor. kapatıcılığı yaz ayları için bana yeterli geldi fakat arttırılabilir, onun dışında kokusu bence çok kötü eğer hassasiyetiniz varsa bu bir sorun olabilir. süngerle uygulamak zor ben fırça ile uyguluyorum daha iyi sonuç aldım. genel olarak memnun kaldım, bence f/p olarak başarılı eğer böyle bir fondöten arıyorsanız şans verebilirsiniz. 

  9 temmuz 14:39

  8. Ben bu fondöteni hiç beğenmedim. Evde sürmek için aldığım üründü. Kötü yönlerini anlatıyorum:

  Ürün dağılmıyor. Suya dayanıklı değil zaten ama en ufak suda yapısı da bozuluyor. Terlerseniz veya su içerken çenenizden su akarsa suyun izi kalıyor. Bu yüzden ıslak süngerle uygulama yapılmıyor. Yapılırsa fondöten hemen yok oluyor.

  Yapısı kalın ama kapatıcılığı kalın yapısına göre düşük kalıyor.

  Yüzde resmen ağırlık yapıyor. Yüzü hemen yıkama isteği uyandırıyor.

  23 haziran 22:15

  7. Bugün itibariyle ivory rengini deneyimlediğim fondotendir. Renginin uyup uymayacagi konusunda kararsizdim fakat gayet uydu. Eğer baya açık bir ten renginiz varsa uyacagini düşünüyorum. Kapaticigiligi çok fazla değil fakat benim fazla cilt kusurlarim olmadığından yeterli geldi. Öncelikle beaulisin makyaj bazını uygulayip üzerinden bu fondöteni geçtim ardından hafif bir pudra ve makyaj sabitleme spreyini de sıkınca oldukça sağlıklı ve doğal durdu. Söylenenenler gibi hafif yapiskan bir fondöten fakat az transparan pudra ve sabitleme spreyi ile çözdüm ben. Umarım sivilce yapmaz. Tek kafamı kurcalayan bu.

  17 haziran 16:03


  3

  6. başıma bir iş gelmeyecekse hiç beğenmediğim bir fondöten bu.

  dokusu yapış yapış, biraz fazla yoğun ve sürünce dağılmıyor sadece o bölgeye yapışıyor bilmem ne kadar anlatabildim. elimle dağıtayım dedim çok kötü oldu, süngerle dağıtayım dedim 787 saat süngerle pat pat pat yüzüme vurmaktan kol kası yaptım. yani uygulaması zor.

  yüzde duruşunu da çok beğenmedim. ilk defa bir fondötende ikinci katı geçmek zorunda kaldım çünkü ilk sürüşte gölgelerimi kapatmadı.

  bütün bunları geçersek fiyatı çok çok uygun olduğu için alıp deneyebilirsiniz süslüler, belki bir tek ben böyle düşünüyorumdur sonuç olarak.

  30 mayıs 14:39

  5

  5. Eğer True Match'i ilk çıktığı zaman kullandıysanız o ürünle çok yakın olduğunu söyleyebilirim.Sivilceli bir cilde sahip olmama rağmen sivilce çıkarmadı.İnce yapılı mat bitişli bir fondöten.Ben şimdi ikinci kez alıyorum eğer formülü değişmediyse indirimlerde tam olarak f/p ürünü 

  15 şubat 10:39

  4

  4. Yaklaşık iki aydır günlük olarak kullandığım fondöten. İndirimde 13 liraya almıştım. Cildim karma, bölgesel akne izlerim var. Bendeki ivory rengi. Açık tenlilere uygun bi renk. Oksitlenme yaptığını söyleyemem. Doğal bir bitişi var, ince bir ürün. Kapatıcılığı bana yetiyor,artırılabilir. Lekelerimin üstüne ince bir kat daha geçiyorum. Gayet kapatıyor. Kalıcılığı da gayet iyi. Pudra uygulayınca alın ve burun bölgemde kusma yapmıyor. Sivilce de yapmadı.

  13 şubat 17:06

  4

  3. Diğer renkleri olmadığından en açık ivory rengini aldım. Bana açık kaldı rengi o yüzden sadece t bölgemde kullanıyorum bir de göz altlarımda. Kapatıcılığı az yapısı ince çok doğal duruyor. Oksitlenme yapmadı ama biraz parlama yaptı 3-4 saat sonra. Cildim kuru olduğu İçin sorun değil ama yağlı ciltliler sevmez. Ben ilk sürdüğümde pudralamadım ama gün içinde pudra gerektirir. Fiyatı da indirimde 13 liraydı cilt kusurunuz yoksa veya az kapatıcılık seviyorsanız memnun kalırsınız. Sivilce leke falan kapatmıyor ama güzel bir aydınlık sağlıyor 

  17 eylül 2019 15:49


  2. Ben 134 sand rengini almıştım ancak çok koyu durdu. açık tenlilere gidecek bir renk değilmiş. Onun dışında kokusu çok kötü değildi ama biraz rahatsız etti. Kapatıcılık orta seviyede çizgilere çok dolma yapmadı, fakat bir süre sonra burnumun üstünde pul pul oldu saçma bir şekilde. F/p açısından alınabilir ama çok çok iyi de değil.

  18 ağustos 2019 03:11 19 ağustos 2019 17:28

  1. mac'te nc10 kullandığımdan hiç bir drugstore'da alt tonuma uygun açık renk bulamıyordum malum en açık renklerin çoğu pembe alt tonlu, sarılar da turuncu. meşhur twist it göz kalemini alırken en açık renk olan 131 ivory rengini kolumda denedim ve bütünleşti süslüler. yapısı ve örtücülüğü tabiki bir mac standartlarında değil ve dağıtması biraz zor ancak sarı alt tonlu uygun fiyatlı ve açık renk bir fondöten arıyorsanız, cildinizin çok fazla kusuru yoksa ve sadece renk eşitliği sağlasın istiyorsanız kesinlikle önerebilirim, bende oksitlenmedi ve parçalanma yapmadı. ancak kokusu çok kötü ve gün içinde pudrayla sabitleme yapma gereği hissediliyor. bunları hariç tutarsak 20 liraya bu kadar açık bir renk bulabilmiş olmak beni mutlu etti.

  21 haziran 2019 18:21