yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • oylar (56)
  • medya (8)
  3

  46. bende copper ve emerald renkleri olan kalemlerdir. gördüğüm kadarıyla copper çok seviliyor. bendeki iki kalem de oldukça pigmentli ancak aralarında belirgin bir yapı farkı var. emerald mat ve daha sert, copper ise yumuşak ve ışıltılı. copper'ı ilk kez bugünkü makyajımda denedim, alt ve üst kirpik diplerime sürüp dağıttım. rengi ve ışıltısı çok güzel bir hava kattı ama kalıcılığı düşük çünkü eve geldiğimde epey dağılmış olduğunu gördüm. emerald'ı daha önce bir kez dumanlı, yeşil göz makyajı yapma hevesim geldiğinde aynı şekilde kullanmıştım. gözümde çok daha uzun süre kalmasına rağmen daha az dağılmıştı. sonuç olarak kalıcılıkları çok başarılı değil, yine de kendimi dark berry rengini merak etmekten alamıyorum.

  20 şubat 00:06

  3

  45. çok övülünce indirimden copper rengini satın aldım. ben bunu göz kapağıma sürmeyi beceremedim süslüler. göz kalemlerini eyeliner çeker gibi kullanmayı çok seviyorum ama yapamadım. sürüyorum sürüyorum tekrar üstünden geçiyorum hiçbir şey olmuyor. neyse sonra dedim bir de göz içine sürmeyi deneyeyim. üst kirpik diplerime sürmeye başladım. siyaha göre çok daha doğal durdu ve hoşuma da gitti. üstelik akma da yapmadı ama bunun bir sebebi de yaldır yaldır sürülemiyor oluşu bence. bittiğinde tekrar almam ama parama da yazık olmadı kısacası.

  10 şubat 22:47

  3

  44. Copper rengine sahibim. Sürümü aşırı zor geldi bana. Kupkuru bir kalem. Temizlemesi de zor. Göz içine de surmuyorum üstelik hayatta sürülmez zaten. Rengi müthiş ama burada güzel bir bilgi vermek isterim, aynı renkte avonun da bir kalemi var, cosmic Brown. Çok iyiydi yağ gibi kayıyordu. Bir dahakine kalemimi aldatmayacagim.

  Edit: harf hatası.

  5 şubat 14:10 5 şubat 14:13


  3

  43. 198 copper rengi çok hoş ama bulmak için birden fazla gratis gezmeniz gerekebiliyor kalıcılığı orta diyebilirim. tek sıkıntı göz içine ya da altına da kullansam gözümde hassasiyet, hafif bir kızarıklık oluşuyor bu beni biraz rahatsız etti o yüzden serideki diğer renklere henüz şans vermedim

  5 şubat 02:25 6 şubat 13:14

  3

  42. göz içine sürmek için çok sert. ama gözün altına ince bir şekilde çerçeve çekmek veya çizgi çekmek için çok ideal. çünkü kalıcılığının bu şekilde çok fazla olduğunu düşünüyorum. kontakt lens kullandığım için göz içine zaten kalem kullanmadığım için ben çok sevdim. bende 198 copper rengi ve 399 dark berry rengi mevcut. özellikle 198 bence mac teddy'e muadil, hatta kalıcılık açısından ondan çok daha iyi. tek sorun gözü üstü veya içinde. gözünüzün üstü çok yağlıysa bulaşabilir.

  4 şubat 15:19

  5

  41. Ben %50 indirimde 198 copper rengini 5.50 tl'ye aldım. Fiyatına göre harika bir göz kalemi, rengi ışıltılı bir kahverengi. Bence kalıcılığı, göz içinde duruşu ve verdiği etki harika kesinlikle şans verilmesi gereken bir ürün.

  12 ocak 14:56

  5

  40. Son gratis indiriminde copper rengini edindiğim ve oldukça sevdiğim bir göz kalemi oldu.

  Genelde göz makyajlarında kalem sürüp dağıtma işiyle çok uğraşmayı sevmem. Farlarla göz makyajımı yaparım ve kirpik diplerimi belirginleştirmek için kullanırım sadece kalemi. Ama bu kalemi üst kirpik diplerime sürüp dağıttığımda ve bol maskara eklediğimde buğulu ve uğraşılmış duran bir göz makyajı elde edebiliyorum kolaylıkla. Zaten hemen dağılıyor bekletmezseniz ve sonra da sabitleniyor güzelce. Hem uygun fiyatlı hem de copper rengi oldukça hoş bir tona sahip olan göz kalemi benim için özetle.

  Genelde üstüne farla geçtiğim için tek başına kalıcılığı hakkında sağlıklı yorum yapamam, aşırı yağlı göz kapaklarım var çünkü. Göz içine sürdüğümde akma ya da bulaşma yapmadı, ancak üst göz içime sürdüm. Alt göz içinde farklı etki yaratır mı konusunu test etmedim.

  Eğer kolaylıkla buğulu gözler elde edeyim, uğraşılmış dursun, kolay dağılsın ve sabitlensin, üstelik de uygun fiyatlı olsun diyorsanız copper rengi tam biçilmiş kaftan. Çok sevdim kendisini.

  8 ocak 01:05


  5

  39. Bir kaç önce 7-8 liraya edindiğim çok başarılı göz kalemi. Genelde eyeliner kullanmayı daha çok sevsem de kullandığım günlerde beni hiç pişman etmedi. Ben dağıtmayı beceremedim açıkçası, kalem fırçayla başarılı olmadı sonuç. Lens kullanıyorum gün içinde damla damlattığım için rimel-eyeliner-göz kalemi çok çabuk akıyor ancak beni hiç yüzüstü bırakmadı diyebilirim. Diğer girdileri okuyorum şimdi bakalım süslüler ne şekilde kullanıyor :)

  7 ocak 18:41

  38. Acele bir makyaj yapmam gerektiği zaman kurtarıcım. yarım eyeliner çekerek; parmağımla pıtı pıtı dağıtarak, tek kat maskara uygulayarak, nude bir rujla makyajı tamamlıyorum.

  7 ocak 16:56

  37. Yapısı inanılmaz sert bir kalem. Kirpik dibime çekmeye çalışırken göz kapağım acıyor ve kalıcı olduğunu düşünmüyorum. 10 tllik bir kalem için normal özellikler ancak bunun yerine size rimmel london'ın scandel eyes kalemlerinden bronze rengini öneririm. Bu kalemde teddy'e benziyor üstelik twist itten çok daha yumuşak bir yapıda

  28 aralık 2019 19:33