sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (40)
 • medya (11)

40. son gratis indiriminde ''extend it'' isimli maskarasını aldım bu markanın. plastik fırçalı ve sık aralıklı dişleri.

seyrek kirpiklerimi sık gösterdi ve daha belirginleştirdi, biraz uzattı azıcık da hacim verdi. bence kat kat uygulamaya bağlı olarak performansı artırılabilir. ha çok mu muhteşem veya başarılı, hayır. fakat 11 lira civari bir fiyata aldığımı düşünürsek kesinlikle f/p ürünü olduğunu söyleyebilirim.

16 mart 10:23

39. Sevgili beaulis, bunalımdayken indirimli haline denk geldiğim ve ne bulduysam aldığım gratisin markası.

Eyeliner: dışı mor gibi olan keçeli kalem gibi olan eyeliner ı. Kullanımı rahat, rengini güzel veriyor, biraz cıvık bir kıvamı var. Bazen far bazının bile dayanmadığı gözlerimde zamk gibi yerinde duruyor.

Twist it opal eyeliner: adı yanlış olabilir inci parlaklığındaki asansörlü eyeliner ı. Göz altımı koreli gibi aydınlatmak için almıştım. Hiç bir faydasını görmedim. Sürüldüğü anda beyaz kalemimsi hoş olmayan bir görüntü veriyor. Kalıcılığını ölçemedim.

Meşhur slime eyeliner; toz olmayan, ıslak görüntüsü olan, parlaklığı arttırılabilen son derece kalıcı çok güzel bişey.

Likit-köpük eyeliner: renk, kalıcılık çok güzel

Yeşil paketli rimel: dolgunluk vermede çok mu süper hayır ama arttırılabilir ve fiyat performansı çok iyi.

Keşke biride krem farlarının kalıcığı ile ilgili bilgi versede bitmeden alsak

15 mart 14:26

38. İndirimde likit mat rujunun 10 lira olduğunu görünce aldım. Renkler iş görür ama kalıcılık sıfır. Bir şeyler yiyip içtiğim anda dudağımdan yok oldu. Ayrıca satın alırken birkaç markanın birkaç rengini elimin üstünde denemiştim. Diğer markalar elimi defalarca yıkadığım halde iki gün boyunca tam olarak elimden silinmemesine rağmen bu markanın rujları ilk yıkamada silinip gitti. Bir daha alır mıyım? Nope, hiç sanmıyorum. Diğer ürünlerini denemedim ama likit mat ruju benim için sınıfta kaldı.

15 mart 06:17

37. Gratisin krizi fırsata çevirdiği markası. Kozmetik piyasasında fiyatlar malum, en uygun dediğimiz markalar bile zamlana zamlana highend olacak nerdeyse. 29 liralık maskaraya uygun fiyatlı gözüyle bakıyoruz artık. İnsanlar artık iyi ürün, temiz içerikli ürün, kaliteli üründen geçti; uygun fiyatlı olsun da nasıl olursa olsun kafasındalar. Hâl böyle olunca gratis de "bir marka yapalım, ürünlerin kalitesini boşver, rastgele yaparız işte, uygun fiyat adı altında iteler büyük kâr ederiz" dedi ve bu markayı çıkarttı. Bir maskarası indirimde 15 lira. Böyle bakınca hemen "aa çok iyiymiş uygun fiyatlı" diyoruz, ama aslında değil. 15 lira drugstore bir maskara için uygun fiyat değildir, ortalama fiyattır. Olması gereken fiyattır. Sanıyor muyuz ki gratis bunu 12 13 liraya mâl edip 15 liraya satıyor? Ki gördüğüm kadarıyla ve burdaki girdilerden de anlaşıldığı üzere çoğu ürünü "eh işte" olduğu gibi bir çok ürünü de direkt kötü. Özenilmeden üretildikleri o kadar belli ki. Üzgünüm gratis ama o hiçbir işe yaramayan 15 liralık içime sinmeden kullanacağım maskaranı yine de almayacağım, 10 lira daha koyup işini yapan bir maskara alacağım.

14 mart 23:44 15 mart 00:17

36. Ben bu markanın jelly highligterını aldım. Çok hoşuma gitti yapısı o slime görünüşü. Fiyatı da çok uygun ama maalesef yeterince parlak değil çok az ışıltı veren bir ürün. Belki eğlencelik ve koleksiyonluk bir ürün olabilir. Doğal ve çok belli olmayan bir ışıltı isterseniz değerlendirilebilir.

14 mart 14:01

35. demir sabancı tam bir ticaret adamı (gizlinot: gerçi şirket hisselerinin bir kısmını satmış olsa da )bakıyor neye talep var ona göre arzı yaratıyor dedirten, gratis'in tıpkı benri ve bee beauty gibi kendi yarattığı markası. ithal edilen bir marka değil yani çalışanlardan edindiğim bilgiye göre marka henüz gelişim aşamasındaymış. zamanla ürünler yenilenip, farklı koleksiyon ürünleri de çıkarmayı düşünüyorlarmış hatta. bir de ne derece doğru bilemiyorum tabii, ama the balm gibi yani o kalitede ürünler çıkarmayı hedefliyorlarmış. umarım bu yeni markanın gelişi the balm'ın gidişine bir sebep olarak görülmez.

13 mart 16:32

34. Girdilerde hep “getirilmesi iyi oldu/kotu oldu” tarzi yorumlar gordugumden paylasmak istedim. Magazadaki calisanin dedigine gore beaulis gratisin kendi cikarttigi markaymis. 

13 mart 15:04

33. drugstore markaların rujlarının,rimellerininin, allıklarının dirimsiz hali bile olmuş 80-90 lira. 

Ne güzel cep dostu bir marka getirmişler işte. şu an nerde 4-5 liraya göz kalemi 5-6 liraya tekli far alabilirsiniz? Mümkün değil.  buna rağmen hala boş yapılıyor.  

Kusura bakmayın ama ekonomimiz böyle boktan bir haldeyken “bilmem ne markası türkiye’ye gelmiyor bunu niye getirdiniiiz ühühüüüüü” diye ağlayacak durumda değilim ben.

Yurtdışında 1-2 dolara satılan markanın ürünlerine burda 60-70 lira verecek kadar enayi hiç değilim.

 İyi ki getirmişler. Umarım böyle daha çok marka getirirler de uygun fiyata alım yapabileceğimiz seçeneklerimiz artar. 

Ayranımız yok içmeye daha hala derdimize bak.

13 mart 14:18

32. iki çeşit göz kalemi serisi var. birisi twist it, diğeri tune it. birkaç gündür twist it serisinden 198 numara copper rengini kullanıyorum. koyu bir kahverengi. uygun fiyatlı kategorisindeki çoğu kahverengi göz kalemini denemiş biri olarak en memnun kaldığım bu oldu. sürümü kolay, yumuşak, oldukça pigmentli ve akmıyor. gerçekten akmıyor. 10 tl’ye aldığım bir kalemin bu denli kalıcı olacağını ben de beklemiyordum. sağda solda “akmıyor” diye yorumlar görüyordum fakat açıkçası içimden “hadi oradan” diyordum. beklentimin fazlasıyla üzerinde çıktı. çok memnun kaldım.

ilgili medya:
1
12 mart 14:01

31. caramel dudak kalemini denemek için aldım ve gerçekten sevdim. sürümü yumuşak ama eriyip dağılacak kadar yumuşak değil ve çok pigmentli. diğer ürünleri çok başarılı gözükmesede(gizlinot: biraz önyargım var galiba) dudak kalemi bence kaliteli. fiyat performans açısından da çok iyi, tavsiye ederim.

ilgili medya:
2
10 mart 20:46