yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  21. Kendisi benim sade çizgisini sevdiğim, kalitesini beğendiğim bir oluşum. Topuklu ayakkabılarının yalınlığı türkiye piyasasının ihtiyaç duyduğu çerçevede ve bu yüzden çok severek takip ediyor ve kullanıyorum. Cilt bakım ürünlerini ise hiç kullanmadım. Fakat yine yok isminden yok fiyatlarından tasarımların sıradanlığından dem vurulmuş. Kimse kimseye zorla birşey satmıyor. Sana pahalı, ona sıradan geldiyse istemeyen almaz. Özellikle fiyat kadar göreceli bir kavramın bu kadar sık eleştirilmesini anlayamıyorum. 

  24 mayıs 15:43

  20. "Maria" sandaletlerine bayıldım fakat 600,00 tl olmasının manasını çözemedim.

  Daha önce de yazmıştım fiyatlarını anlamsızca yüksek buluyorum. O paraya zara'dan 2 çift ayakkabı alırım en azından zara giyiyorum derim omlet değil...

  Fiyat politikasını değiştirmesi gerek.

  23 mayıs 16:21 23 mayıs 16:21

  19. Tekstil ürünlerine, sadece isimden dolayı soğuk durduğum marka.

  Beauty Omelette diyince aklıma direkt olarak krem veya gıda geliyor, alacağım bir kotta veya çantada o ismin yazması da yüksek bir fiyatla eczaneden ör: bir krem setinin sadece plaj çantasını almışım gibi bir his veriyor.

  veya nasıl Kiehls'dan 1000₺'ye çanta almazsam, bu da öyle bir his..

  Bilemiyorum Altan anlatabildim mi, keşke tekstil ürünleri adı daha farklı olsaydı.

  Onun dışında markasını yapmış satan bir birey, başarılarının devamını dilerim.

  23 mayıs 02:38


  18. Anladığım kadarıyla mağazasında herşey beşyüz lira olan marka. 

  28 mart 10:22

  17. asla hoşlanmadığım bir marka. sahibinden de haz etmem zaten. güneşlide güngörende max 50-60 tlye yaptırdığı jeanleri, kazakları, gömlekleri mağazada fahiş fiyata satıyor bana göre. modellere bakınca da hepsi basic modeller. kendini bu kadar abartmaya gerek yok, bir çantanın bile fiyatı 750 tl den başlıyor. ben bu markaya vermem açıkcası o parayı. hakettiğini düşünüp veren var o ayrı.

  27 mart 23:25

  16. vintage relaxed fit jean'i, dik yaka beyaz tişörtü ve nude renkteki "jane" ayakkabısına sahip olduğum marka. kürasyonu başarılı yapılmış kaliteli bir basic markası olarak önemli bir boşluğu doldurduğunu düşünüyorum. zaten "akarken doldur" mottolu çerçöp influencer markalarından farklı olarak güzel, organik bir dalga yakaladı bu sebeple.

  mağazası, çalışanları çok tatlı ve sıcak, orijinal, tarz sahibi. gittiğimde mutlu oluyorum. online alışverişte de özenli ve hızlı buldum. ürünleri yorumlamam gerekirse: ayakkabıyı geçtiğimiz ay aldım ve evde denemek haricinde henüz giymedim, kaliteli durması haricinde pek bir şey söyleyemeyeceğim. fakat tişört ve kot yazdan beri var; ikisi de gerçekten dayanıklı, defalarca yıkamaya bana mısın demeyen, hem de tarz açısından çok nokta atışı bulduğum taş gibi ürünler. çevire çevire giydim hala aynılar. basic sevenler bilir, piyasa basic dolu gibi görünse de içinize sinen ve uzun vadeli olarak kullanılabilecek basic'leri hele tek adreste bulmak zordur. hem dünyaya verdiği zarar, hem de alım gücümüze göre fiyatların makul seviyeyi geçmesi sebebiyle artık pek birinci el almayı tercih etmiyorum, çok ender elim gidiyor ama tişört ve kot ikinci elde pek verim alamadığım ürünler olduğundan beauty omelette'i epey sınırlı tuttuğum portfolyoma ekledim. (gbkz: nur bilen yavuzer)'i beğenir, nev-i şahsına münhasır ve samimi bulurum zaten. bu konuda da hayal kırıklığına uğratmadı sağolsun.

  fiyatlar bana da biraz fazla geliyor ama zaten şu geldiğimiz durumda orta-alt seviye bir fast fashion markası olan zara'nın eriştiği fiyatların ancak bir tık fazlası. bu koşulda şahsen ülkemizde üretim yaptıran hem de yerel ve geliri ülkemizde kalan; ayrıca kat kat daha özenli bulduğum bir markayı desteklemeyi makul buluyorum. ufak üretim yaptıran markalar tekelleşmiş global devlerle aynı maliyetlere sahip olmadıklarından aynı fiyatları beklemek biraz hayalperest kaçıyor.

  "ikitelli'de ürettirdiği jean'leri 400 liraya satıyor" da biraz abes bir suçlama. ulaşılmaz bulduğumuz dünya markaları da nişantaşı'nda veya ne bileyim kensington'da ürettiriyor değiller, bangladeş'te endonezya'da ürettiriyorlar genellikle. eğer katma değerli, özel bir ürün olacaksa türkiye'de kayıtsız göçmen işçilerin asgari ücretin beşte birine insanlık dışı koşullarda çalıştırıldığı üreticilerle çalışıyorlar. bu sektörde çalışmış bir insanım, rahatlıkla söyleyebilirim ki en premium markaların ürünleri (veya orta-üst markaların premium ürünleri) ikitelli'de üretiliyor. bir kıyafeti ucuza alıyorsanız orada bedeli başkası ödüyordur, bunu bilin. konuyla ilgili daha fazla bilgi için "temiz giysi kampanyası" oluşumunun raporlarını incelemenizi önerebilirim.

  "kendi üretiyormuş gibi yapıp başkalarının ürünlerini satan marka" suçlaması için ise ne desem bilmiyorum, sektörü hiç bilmemekten kaynaklanan fakat iyi niyetli bir yaklaşımdır umarım. yine bildiğimiz markaların %95'i kendi üretim fasilitesine sahip değildir, ürettirir veya bazı ürünlerde direkt satın alım yapıp piyasadan toplar. dünya devleri olan mango'nun, inditex grubu'nun bir tane bile kendi fabrikası, atölyesi yoktur. dünya kadar tedarik, satın alım sorumluları vardır her yeni model için için ayrı üretici bulur yaptırırlar. marka olmak genellikle kürasyon işidir diyebilirim. ender olmakla birlikte, bazı üreticiler belli bir olgunluğa eriştikten sonra marka yaratmayı deniyorlar ama ikisi farklı alanlar olduğu için başarı sınırlı oluyor bunda.

  27 mart 13:32 27 mart 13:36

  15. cilt ürünleri trendyolda satışa sunulmuş markadır.

  11 aralık 2019 15:43


  14. Anna ve carrie diye 2 çeşit saten ayakkabısı çok hoşuma gidiyor. Saten stiletto ve saten önü açık ayakkabı tarzında bunlar. Özellikle gri ve bej renkleri çok hoş. Fiyat olarak stiletto 455 yazıyor güncel sitesinde. Aslında bir defa alıp ömür boyu giyersin ama aklım almadıklarımda kalır lol. Bir de güzel bir elbisesi var ip askılı uzun saten. Bu parçalar aslında her dolapta olması gereken temel parçalar gibi geliyor bana . Ama yine de gereksiz pahalı. Üretimini veya kalitesini bilmyiorum. Fakat basic bir parçayı üretmek neden bu kadar pahalı olsun ki. Bildiğiniz bu tarz saten ayakkabı üreten marka biliyorsanız lütfen mesaj atın. 

  30 ekim 2019 19:30

  13. Sevmediğim marka. Sahibini de sevmem zaten. Hiç bir özelliği olmayan ürünleri çok yüksek fiyatlardan satmaya çalışırlar. İnfluencer'lardan başka daha kimsenin üzerinde bir parçasını görmedim. He gerçi görsem de anlamam o kadar özelliksiz ürünler. Zaten influencer'lar da bedavaya alıyorlar.

  30 ekim 2019 01:59

  12. Bir tek saten stilletolarını merak ettiğim marka. Özellikle kahve olan çok şık duruyor. Bir de rahatsa tadından yenmez. Ama 400 tl gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Denemeden alacağım ve henüz kendini ispat etmemiş bi markaya da 400 tl veremem. Alıp memnun kalan varsa ya da benzerini bulan bir mesaj kutusu kadar uzağınızdayım. 

  30 ekim 2019 01:20