yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Geçenlerde sephora alışverişimde küçük bir kutunun içerisine koydurup almıştım. Sonra da bi kenara koyup unuttum. fondöten aradığım bu aralar aklıma geldi ve bugün sabah makyajımı bu ürünle yaptım. verdiği görüntünün hastası oldum. muhteşem (gbkz: glowy) bir bitişi var. ama eşime gösterdiğimde "terlemiş gibi duruyosun" dedi:) üzerine (gbkz: make up forever) sıkıştırılmış pudradan ince bir kat geçince "terlemiş" görüntü de geçti.

  kapatıcılığı çok yüksek değil, maske gibi durmuyor. tam bir "(gbkz: my skin but better)" efekti. benim cildim çok problemli değil zaten ama hafif renk eşitsizliklerim ve kızarıklıklarım var, hepsini kapattı. ne zaman aynaya baksam ya "ne kadar güzel cildim var" dedim kendi kendime:)

  nemlendirme vaadi var mı bilmiyorum, öyle bir etkisi de yok ama cildimi kurutmadı da. son zamanlarda (gbkz: nars pure radiant renkli nemlendirici) özellikle alnımda pul pul görüntü veriyor (gizlinot: peeling de lazım tabi). Bu arada benim cildim karma ve hassas. yanaklarım aşırı kuru, burnum ve alnım günün ilerleyen saatlerinde parlıyor. burun çevremde de gözeneklerim daha geniş. sivilce yapar mı bilmiyorum elimde o kadar uzun süre kullanabileceğim kadar ürün yok. ama benim cildim bu tarz ürünlere çok çabuk tepki veriyor. mesela (gbkz: mac studio fix fluid fondöten)i sürdüğüm günün ertesi günü çenemde dev gibi sivilce çıkıyor. eğer sivilce yaparsa editlerim.

  kalıcılığı çok iyi. sabah sürdüğüm fondöten şu an hala cildimde. kusma, silinme vs olmadı.

  özetle, (gbkz: bugün) kullanır kullanmaz bayıldığım bir ürün oldu ama daha kesin yorum yapabilmek için çok erken. tam boyunu almayı düşünüyorum. uzun süreli yorumlarımı da yazarım.

  4. kez kullandıktan sonra edit: çenemde çıkan 3 tane devasa sivilce ile ürünle ilişkimiz başlamadan bitmiş bulunuyor. sample ürün kullanmanın getirdiği avantaj işte 200 küsur liralık çöp ürün almamış oldum:)

  8 eylül 2017 20:53 20 eylül 2017 21:47

  2. becca’nın orta kapatıcılığı olan, içten parlıyormuşsunuz gibi gösteren fondöteni. aşırı koyu renkli lekeleriniz yoksa örtücülüğü size yeter. şişesi oldukça sağlam, damlalıklı. kalıcığı ise fena değil, bazsız 6-7 saate kadar aynı şekilde kalıyor. birazcık strobe cream sürmüşsünüz gibi bir etkisi var gerçekten. ben oldukça memnun kaldım. kusurları çok doğal bir şekilde kapatan, ince ve günlük çok rahat kullanabileceğiniz bir fondöten. becca hayvan deneyleri yapmayan bir marka, şu an sephora’da 299 tl yerine 209 tl’ymiş ilgilenen süslüler için!

  ekleme: sivilce yaptı süslüler çok üzgünüm

  20 ocak 2019 22:38 30 ocak 2019 03:14

  3. Uzun süredir kullanıyorum artık gönül rahatlığıyla yorumlayabilirim. Becca'nın ince yapılı sanki içten parlıyormuşsunuz gibi gösteren fondöteni. Öncelikle kuru ciltli olduğumu belirtmem lazım bu fondöten yağlı ciltlere ve t bölgesi yağlanmaya meyilli olanlara uygun degil.

  Kapatıcılığı yüksek değil, asla cakey görünmüyor ve maske gibi durmuyor. Pul pul kuruyan cildimde bile rahatça kullanabiliyorum. Problemli bir cildim yok renk eşitsizliği, regl dönemlerinde çıkan tek tük sivilce ve bazen kılcal damar kaynaklı hafif kızarıklıklarım oluyor. Benim için kapatıcılığı yeterli. Glowy bir bitişe sahip olduğu cildi aydınlanmış gösterdiği için gerçekten çok güzel duruyor.

  30 ml damlalıklı sağlam cam şişede satılıyor. Evet güncel fiyatı epey yüksek ama Bence ince yapısıyla kuru cilt için shiseido synchro skin glow ile beraber en başarılı fondötenlerden biri.

  10 nisan 2019 15:27 11 nisan 2019 02:41


  4. gerçekten eve düşen yıldırım, leş, adeta bir çamur. kalın, musibet, ne fırçayla ne de süngerle eşit dağılmayan, sabitleseniz de parçalanan bir yapıda.

  şimdi mac face&body sevici biri olarak bu fondöten, ıslak - nemli değil, ayçiçek yağı sürmüş tadında bir sonuç veriyor. çamur gibi olduğundan incecik sürem bari diye bir çözüm yok, çünkü zor dağlıyor ve belirli kısımları kapatamıyor. yüzde katman şeklinde durduğu 500 m'den belli. hadi biraz pudralayım dediğinizde de kalınlığından dolayı iyice fondöteni basmış, vapura binmiş ablalar gibi duruyor.

  nemlendiriciyle karıştırayım dedim, yine olmadı, yine çok yağlı durdu, yine güzel dağılmadı.

  şimdi parlak bitişli olduğundan çok gözenek kapatmasını beklemiyoruz ancak face&body, gözenek kapatmasa bile en azından yüzü süzgeçe çevirmiyor.

  iyi yanı: medium rengi gayet güzel bir nc35-40 arası olive bir ton.

  2 ağustos 2019 08:51

  5. Yaklaşık olarak 3 aydır kullandığım canım fondöten. Tam olarak bi fondöten gibi deği zaten sanki bir bb kremle strobe cream karıştırmışsınız gibi. Öyle güzel içten içten parlayıp renk eşitliği sağlıyor.Karma ciltli olmama rağmen benimle çok iyi anlaştı. Ancaak kullanmaya başladığım ilk bir iki gün cildimde bir iki küçük pütürcük olulturmuştu.Ama sanırım sonra cildim alıştı ve şimdi çok iyi anlaşıyorlar. Zaten haftada bir iki gün ancak kullanıyorum. Bulaşma sorunu minimum ve kalıcılığı gayet yerinde. Biraz yüksek fiyatlı ama seviyorum.

  24 şubat 2020 15:46

  6. girdiler üzerine istek listemde olan fondöten. buraya yazdığım her şey bir gün gerçekleşiyor süslüler, maddi manevi, evet bu da benim totemimdir..

  13 ocak 16:27