yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (4)
  • medya (0)

  1. koşa koşa gidip aldığım sonra da hüsrana uğradığım aydınlatıcı. becca biraz şişirilmiş bir marka bence, en azından konuştuğum kişilerin yorumlarına bakarak bunu söylüyorum. bu arada bende sıkıştırılmış toz hali bulunmakta. onca döktüğüm paraya üzüldüm çünkü mary lou bundan daha iyi iş yapmakta. içerisinde buram buram sim bulunmakta, benim açımdan bir sorun teşkil etmiyor. mary lou´ya göre tek farkı renginin biraz daha beyazımsı şampanya rengi olması. mary lou´yu fazla sarı bulanlar bunun rengini daha uygun bulabilir. fakat o kadar para dökmeye gerek yok kanımca.

  ukte: (yazar: melissaki)

  4 eylül 2017 23:28

  2. bende bunun krem versiyonu var. açık renkli tenimde o kadar doğal duruyorki. parmaklarımla biraz alıp pıt pıt highlight noktalarıma uyguluyorum. ne bembeyaz ne sarı sarı, tam ortada bir rengi olan doğal duruşlu bir cream highlighter. hele fondötensiz doğal cildinize uygularsanız çok daha güzel ve sağlıklı gözüküyor. sim sim de durmuyor. sanki sizin doğal ışıltınızmış gibi.

  becca'nın powder highlighterlarının yoğun ve kendini çok belli eden olduğunu düşünüyorum. ama krem versiyonları çok daha doğal ve günlük. bir highlighterdan ne istediğinize göre karar verip ona göre alırsanız hayal kırıklığına uğramayacağınızı düşünüyorum. 

  bu arada krem versiyonlarının boyutu pudra olanından daha küçük ama yine de az kullanmak gayet yettiği için çok sorun olmayacaktır. 

  5 eylül 2017 01:57

  3. Zebramo'dan sephora fiyatına nazaran epey uyguna edindiğim aydınlatıcı. 

  Açıkçası mary lou'ya benzediğini hem burada hem de bazı bloglarda okumuştum. Elimdeki soft&gentle iyice azalınca (evet bitiyor, mary lou da bitirmiş bir insanım öyle seviyorum bu aydınlatıcı işini) almak istedim. Renk olarak mary lou'dan bir ton daha açık. Renginin öyle çok çok bulunmaz bir numarası yok ama yapısı. Orada bir duralım. Mary lou'yu bayılarak kullandım ama sonrasında aldığım denediğim ürünler bana onun biraz kalın yapılı olduğunu gösterdi. Kullanırken başka ürünüm olmadığından farkedememişim. 

  Becca'da en çok yapıyı sevdim. Çok ince, gözenekleri belli etmiyor, çok çok kalıcı. İyi ki almışım diyorum.

  21 şubat 2018 20:58


  5

  4. bende toz versiyonu var likit olanı bulamadığım bir dönemde pressed versiyonu aldım. kullandığım en güzel toz aydınlatıcı öncelikle rengi oldukça güzel ne çok beyaz ne de çok sarı rengini mary lou' ya benzetenler var ama bence pek benzemiyor mary daha sarı duruyor. moonstone açık tonda şampanya gibi..tereyağ gibi yumuşacık dokulu, pigmentasyonu oldukça kuvvetli bir aydınlatıcı. ben fırçanın uzuyla azar azar sürüyorum fazlasıyla yetiyor. en önemlisi bir opal gibi simli değil, gözenekleri belli etmiyor ve gerçekten ince yapılı bir aydınlatıcı. cildimle bütünleşiyor asla yapay durmuyor.

  sephora'ya yeni mini boyları gelmiş. denemek isteyenler için iyi olmuş. 2.4 gramaja sahip bence çok uzun zaman gider büyük boyunu almaya hiç gerek yok.

  29 mayıs 2018 17:05

  5. Bu aydınlatıcı gerçekten çok ama çok doğal duruyor, sanki cilt hafif ıslakmış gibi. Simli simli asla parlamıyor, fotoğraflarda mükemmel duruyor ve yağlı göstermiyor. Bir bezelye tanesinden küçük bir miktarı alnıma burnuma emacık kemiklerime ve çeneme sürüyorum. Haliyle mini boyu bile aylardır gidiyor. 

  Tek derdim, yağlı cildimde biraz sivilce yaptı sanki. Bu aydınlatıcıyı her kullandığımda burnumda tek tük alerjik sivilceler çıkabiliyor. Ama bunun sebebi, aydınlatıcının doğal duruşuna aldanıp yatarken makyaj temizleyici kullanmamam da olabilir.

  Son olarak, sarı alt tonlu açık ren tenim var, ben bu aydınlatıcıyı hiç denemeden, sephoradaki küçük boyunu aldım ve renk olarak uydu, benzer cilde sahipseniz öneririm.

  26 haziran 2018 21:53

  6. 2-3 haftadır pressed versiyonunu kullandığım aydınlatıcı.

  Cildim kusurlu denebilecek bir vaziyette, gözeneklerim büyük ve bazı bölgelerde sivilce izlerim var. Bu sebeple aydınlatıcılardan hep uzak durdum, kullandıysam da lokal olarak likit aydınlatıcılar kullandım. Lakin birkaç hafta önce kendime hakim olamayıp bu aydınlatıcıdan edindim.

  Elmacık kemiklerimin üzerine, şakaklarıma, dudak üstüme ve burnuma uyguluyorum (yanaklarıma, yani gözeneklerimin yoğun olduğu bölgelre sürmüyorum tabii). Sonuç harika. Cildimin dokusunu öne çıkarmadı. Kesinlikle sim sim değil,  cildim içten parlıyor gibi gözüküyor. Rengi de tam bir şampaya rengi, sarıya çok kaçmıyor. Sağlıklı, ışıl ışıl duruyor, çok net tavsiye ederim.

  22 temmuz 2018 10:53 22 temmuz 2018 10:55

  5

  7. Becca aydınlatıcılarından favorim olan ürün olur kendileri. Ne sarı ne beyaz tam tatlı orta tonlarda ve cildi güzel, kusursuzmuş gibi gösterme özelliği var.

  22 temmuz 2018 11:11


  8. Her ten rengine yakışacak highlighter. 

  Benim şu an sahip olduğum tek aydınlatıcı bu. Rengini çok beğendiğim ve becca çok övüldüğü için çok sevdiğim soft and gentle'ı kızkardeşime hediye edip aldım. Soft and gentle gibi kremsi bir aydınlık vermediğini düşünüyorum. Daha toz bir aydınlatıcı olduğu belli. Çok yakından bakılmadığı sürece simleri belli olmuyor, rengi tenimle çok iyi uyum sağlıyor, gözenekleri belli etmiyor ama ben daha kremsi bir parlaklığı olmasını isterdim. 

  22 nisan 00:45