yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  6. Tam olarak adının işlevini yerine getiren kapatıcı. Özellikle doğal görünümlü ve yokmuş gibi görünen makyaj yapmayı seviyorsanız veya ışıltılı bitişli fondoten kullanıyorsanız çok seversiniz. Çünkü  göz altındaki morlukları kapatmakla kalmıyor, o bölgeye müthiş bir aydınlık da veriyor. Ayrıca yapısı aşırı ince, kesinlikle çizgilere dolmuyor. Açıkçası verdiğim parayı sonuna kadar hak eden belki de ilk ve tek makyaj ürünüm. 

  15 eylül 2018 19:13

  5. becca aydınlatıcılarıyla ünlü bir marka bu da bir nevi aydınlatıcı ama markanın kıyıda köşede kalmış ürünlerinden biri oldu galiba, pek kullananı görmedim.

  ilk sephorada denediğimde ben de etkilenmedim. aceleyle gelişigüzel sürmüştüm ama evde denediğimde göz altlarımı çok iyi nemlendirdim ve az bir miktarı parmaklarım arasında ısıtıp öyle sürdüm ve sonuç apaydınlık bir göz çevresi.

  ben makyajsız günlerimde kullandım hep, ama üzerine kapatıcı geçip denemeyi de merak ediyorum. tenim esmer alırken acaba kullanabilir miyim diye düşündüm çünkü rengi pembemsi (gizlinot: görsellere baktığım kadarıyla mac painterly paint pota sadece renk olarak benziyor, yapı ve işlev olarak zaten çok ayrı ürünler)ama korktuğum gibi olmadı dağıtılınca o renk kalmıyor tenime gayet güzel uyum sağladı.

  göz altlarım aydınlık, nemli ve az da olsa rengi eşitlenmiş gözüküyor.(gizlinot: göz altı morluğum yok)

  la prairienin light fantastic cellular concealing adlı bir ürünü var, geçmişte çok severek kullandım ama fiyatı çok fazla arttığından, yapı olarak değil ama bitiş olarak ona güzel bir alternatif oldu benim için.

  bir de göz altlarıma nars reflecting pressed setting powder kullandığım zaman da biri toz biri kremsi olmasına rağmen aydınlatma anlamında benzettim ama narsın etkisi kısa sürüyor.

  fazla morluk olan göz altlarında iyi sonuç alınacağından şüpheliyim.

  son zamanlarda kullanmayı en sevdiğim ürün oldu. benzer sonuç arayanlara en azından bir denemelerini tavsiye ederim. modacruz ve benzeri ikinci el sitelerde de arada listelenebiliyor.

  14 eylül 2018 10:29 14 eylül 2018 11:16

  5

  4. Corrector olarak geçmesine rağmen pekala kapatıcı olarak kullanımı mümkün olan ürün.

  Benim Kapatıcılarla ilgili fazla bir deneyimim yok, bir kapatıcıdan beklediğim en önemli şeyler kuru kuru durmaması ve hafif yapılı olması. Bu ürün her iki beklentimi de karşılıyor.

  Az bir miktar alıp Parmağımda iyice ısıtıp pıt pıt hareketlerle gözümün pınarından en dış köşesine kadar uyguluyorum, Asla kuru durmuyor.

  Ben aldığımda tek renkti, (gizlinot: light to medium) daha sonradan medium to dark rengi çıktı.

  Light to medium Tonu somonumsu-pembemsi bir renk ve göz altında kullanılacak bir ürüne göre oldukça ışıltılı -kötü anlamda değil- olduğunu söyleyebilirim. Ben verdiği ışıltıya, aydınlık ve canlı görünüme bayılıyorum şahsen.

  Nötr-açık buğday tenimde sırıtmıyor rengi, sadece bolca aydınlık gözüküyor, bu da zaten istenilen bir şey.

  Göz altlarım sorunlu değil, bu yüzden morlukları örtüp örtmediği hakkında sağlıklı bir yorum yapamayacağım ancak okuduğum kadarıyla çok aşırı morluklara sahip insanlara yeterli gelmiyor bu ürün ve morlukları daha bir ortaya çıkarıyor. Eğer morluklarınız fazlaysa denemeden almamanız daha iyi olur Sanırım.

  Üstüne normal kapatıcı uygulayıp kullanmayı da denedim, o şekilde de çok memnun kaldım. Ağır, çizgi çizgi bir görüntü oluşmadı ikisinden de az az sürdüğüm için.

  Son olarak ürün 4.5gr, nasıl bitireceğimi hiç bilmiyorum çünkü çok çok az bir miktarı iki göze de yetiyor, bu yönüyle çok bereketli olduğunu ve yüksek fiyatını hakettiğini düşünüyorum.

  Bitince tekrar almayı düşünebilirim çünkü bu tarz bir ürün daha önce hiç kullanmamış ya da rastlamamıştım, bence farklı bir ürün.

  23 temmuz 2018 05:55

  3. Uygulaması kolay yumuşak bir yapısı var. Benim göz altı morlugum yok fakat göz altı kapatıcısına herzaman tahammül edemediğinden daha aydınlatıcı formu olan bu ürünü aldım. Nötrlerken çok kendi rengini belli etmiyor. Gayet doğal hafif aydınlık bir etkisi var. Gözaltı morluğu için deneyemesemde kahve/mor olan sivilce izimde denediğimde orta derecede bir nötrleme yaptı. Genel olarak yapısını ve bitişini sevdim diyebilirim

  16 şubat 2018 11:51 16 şubat 2018 11:52

  2. corrector olmayan bir ürün.

  en azından benim gözaltlarımda şeftali renkli olmayan bir ürünün corrector olabilme ihtimali yok, gözaltlarım mavi-mor arası bir renge sahip ve deep set göz yapısına sahibim. bu sebeple burun kenarlarım ve gözlerimin başlangıç kısmı daha koyu ve corrector ihtiyacım buralarda. ürün uçuk pembe bir renge sahip, yapısı ince ve ıslak, yapışkan. üstüne uygulayacağınız kapatıcının daha dewy daha canlı görünmesini sağlıyor. göz altı sorunları olmayan ve kapatıcıları daha canlı göstermek isteyen kişiler kullanabilirler. çizgilere ekstra bir dolma gözlemlemedim.

  gözaltları sorunlu olanlar için hayal kırıklığı olacak bir ürün bence, bunun üstüne bir corrector daha geçeyim üstüne bir de kapatıcı derseniz bence bu da kat kat ürün görüntüsü yaratacak ve gözaltı için ekstra bir adım olacaktır. ben tekrar almayacağım.

  22 nisan 2017 08:07

  1. Becca nın çok meşhur olmamasını anlayamadığım gözaltı kapatıcısı.gözümdeki morlukları kapatsın,renk eşitlesin istiyorsanız bu ürün o ürün değil. Hani gözaltımıza ne zaman bir sey sürsek devamlı orayı kurutup pudra pudra çizgili bir görüntüye dönüşür ya ,bu ürünü kullandığınızda gözaltı ıslak ıslak aydınlık gorunuyor,göz çevrem çok kuru olduğu için ben çok beğendim,kapatıcılık sıfır,aydınlatıcılık 10.kıvamı merhem gibi ve rengi pembe,fiyatını normalde 29 dolar ama sağolsun bizim instagram hesapları 150 tlye getiriyorlar 4.5 gram ulen minnacık.o kadar eder mi derseniz asla etmez ama gerçekten güzel.

  31 ekim 2016 20:38