yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (1)

  23. Cevap hakkı doğuran başlıktır. Süslü kişisi şöyle demiş; *siz gidin kolaysa kafalarına göre sizi on saat ayakta bekleten ego masturbasyoncularının karşısına -ki bu insanların birçoğu bedellilerden küçük-*

  Demek ego mastürbasyoncusu? Hadi biraz gerçekleri konuşalım.

  Eşim anlatıyor, bölük komutanı olduğu için oraya eğitime gelen her askerle konuşup nedir kimdir öğreniyor. Mecburi. Geçen yine biri gelmiş 30 yaşında bedelli. Ağlamış her sabah yatak toplamak çok koyuyormuş, kendisini hizmetçi gibi hissediyormuş.

  Bir başkası yine bedelli ve madde bağımlısı, koğuşta sorun çıkarıyormuş. Hastaneye sevki yapılmış ama geri gelip duruyor.

  Daha güzeli var. Bir tanesi manyak, mühimmat çalıp saklıyor bütün birlik gecenin bir yarısına kadar ayakta kalıyor çünkü evet o manyak bir şey yapsa bu ego mastürbasyoncuları sorumlu.

  En efsanesine sıra geldi. Biri ponçik sevgilisiyle tartışıyor ve çarşı izninde içip öyle dönüyor birliğe. İçeri girip nöbetçi subayların bölümüne gidip onlara saldırıyor. Evet eşim de bunlardan biri. Bırak 10 saat ayakta tutmayı karşılık dahi vermiyorlar çünkü yassaak. Çünkü her şeyi cimere yazmayı öğrenmişler ağızlarıyla içmeyi bilmeseler de. Olayın sonucunda eşim ve diger nöbetçi subay arkadaşı şikayetçi oluyor iş yargıya yükseliyor.

  Bilin bakalım bu asırlık yatakta yatmak zorunda kalan gariban bedelli ne diyor ifadesinde? "Şikayetçiyim ×Üsteğmen ve ×yüzbaşı beni darb etti"

  Dönüş için kendisi bilet alamayan çok kıymetli bedelli sevdiceklerinize de biletleri kurum ayarlıyor.

  Şimdi soruyorum o 21 günün sonunu kim gözlüyor? Sizden yaşça küçük olmalarına rağmen bu ego mastürbasyoncularını başınıza dikmek gerekiyormuş tabii bi de o var. Dahası kalsın ki dönünce size nasıl iyi bir nişancı olduğuna dair boş geyik yapabilsin.

  24 nisan 02:53

  22. Ağustosta eşim gidecek.ama ahlanıp vahlanacak bi şey yok bence.göz açıp kapayana kadar gelicek.her şeyi de dramatize etmeye gerek yok.

  23 nisan 22:18

  21. Günümüzde telefonlar serbestleşmişken çok da zor olmayandır.

  Ben bedelli askerlikte olan bu eğitim sürecini doğru bulmuyorum. Hayır uygun adım yürümek ve tek gün 3 atış yapmanın haricinde yatıyorlar.

  Yani bedellilerin maliyeti devlete ortalama 2000,2500 civarı.

  Yatmaya gelen adamlara 3 ogün yemek, ısıtma, yol parası vs. harcayacağına bence zor şartlarda askerlik yapan ne bileyim yatacak yatağı bile olmayan bölgeleri iyileştirme yapmaları daha doğru bir karar olurdu.

  Eğer mesele temel eğitim olsaydı bence düzgün bir 3 aylık eğitimden geçerlerdi. 19 günlük mintika temizliğinden değil.

  23 nisan 22:16

  20. Bu nasıl bir gözlem müsaadenizle güleceğim adfhksşşdid. Neredeyse antimilitarist bir insan olarak gülüyorum hatta. Bu başlıkta yol gözleyenlerin oğullarına paşa muamelesi yapan annelerden, amcalarına pipini göster diyen babalardan zerre farkı yok. Bir insan sevgilisinden, eşinden 18 gün ayrı kalmıyorsa günlük hayatta yapışık ikiz olarak yaşıyordur herhalde. Çok kısa olan gözlemlemedir.

  23 nisan 20:08 24 nisan 09:56

  19. Eşim Cizre'de 11 şehit verdiğimiz çevik kuvvet patlamasının ertesi günü doğu görevine başladı. Bırakın yarım asırlık olmasını yatak bile bulamamışlar. Camları olmayan, doğru düzgün tuvaleti olmayan, köpek bağlasan durmayacak yerlerde yatmak zorunda kaldılar. Çünkü bütün evler binalar kalınmayacak bir hal almış. Üs bölgelerinde görev alan askerlerin kaldığı yerleri görmesini isterim şikayet eden bayanların. Öyle yerler ki kesin talimat var eşlerinizi çocuklarınızı yanınızda getirmeyin diye. Maaşlarını alıyorlar diye düşünebilirsiniz ama aldıkları maaş yaptıkları işin ve yaşadıkları çilenin çeyreği bile etmez. Siz 21 gün ayrı kaldım diye ağlıyorsunuz ama insanlar 3 yıl eşlerini göremiyor bile. Bu durumlarda görev yapan, dağa çıkıp oralarda kalıp operasyon yapan askerlerimiz ve polislerimiz tüberküloz olmuyorsa sizin bordo bedelli kocişlerinize ve sevgililerinize birşey olmaz merak etmeyin. Özgürlüğü elinde yok o yüzden 1 yıl yada 1 gün farketmez yazılmış. Ortadoğu ülkesindeyiz yarın bir gün ömür boyu özgürlüğü elinden gitmesin diye 19 gün katlanması gerekiyor.

  23 nisan 19:32

  18. Bu başlığı görünce aklıma cmylmz'ın bir sözü geldi.

  ilgili medya:
  1
  23 nisan 19:06

  17. Çok uzun bir bekleyiş olduğunu sanmıyorum. Tatile bile 20 gün gittiğimiz oluyorken “gözlemek” fiilini yaşayacak kadar zaman geçtiğini sanmıyorum

  23 nisan 18:14

  16. Buna başlık demişsiniz ama bu dünyanın en “kısa” fıkrası. 

  23 nisan 17:22

  15. yatcaz kalkcaz yatcaz kalkcaz derken göz açıp kapayana kadar geçer o 21 gün canım üzülmeyin hiç. sizin 21 gün dayanamadığınız o yokluğa, insanlar aylar boyu ne zorluklarla katlanıyorken bunu düşünmek gerçekten ayıp yani. devletin kasasını doldurduğumuz yetmezmiş gibi bir de üstüne askerlik mi yapacağız abi para var huzur yani diyenlerin huzurunu kaçıran, onların sevgili ya da eşleri tarafından gayrı dayanamam ben bu hasrete nidaları eşliğinde açılmış gülünç bir başlık. o yüzden fazla da bir şey dememek lazım.

  23 nisan 14:44

  14. Arkadaşlar siz iyi misiniz? Bu ülkede donarak, ormanın ortasında ölen asker var ve siz hala yataktan vs den 21 günden mi şikayet ediyorsunuz? Tek söyleyebilecegim şey var şımarıksınız!

  23 nisan 14:32