yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (8)
  • medya (1)
  3

  1. i̇kili şekilde, üstü peeling alt kısmı ise maske olarak hazırlanmış ve ellere ve tırnaklara bakım yapma iddiasında bulunan maske. i̇ddiasını karşılıyor mu? kısmen. ellerim artık maniküre bağımlı hale gelince 5 yıl önce manikür yaptırmayı bırakmış biriyim. haliyle manikür terkten sonra herkesin başına gelen kütikül problemi bende de mevcut. gratis'in indiriminde denk gelince bu sebeple bu manikür maskesine bir şans vereyim dedim. normalde 5,90a satılıyor sanırım. i̇ndirimde 2,90 gibi komik bir fiyatı vardı. üst kısmındaki peeling, içinde küçük sert partiküller olan cilt peelinglerine benziyor ve el üzerindeki ölü deriyi atmayı vaat ediyor. islak elinize 5 dakika boyunca elinize masaj yaparak uygulamanız gerekiyor ki gerçekten sıkıcı. 5 dakika ellerimi ovuşturmak çok zor geldi. muhtemelen 3 dakikadan sonra pes etmiş olabilirim. yıkadığım zaman ellerim beyazlamış gibi geldi bana. ama pürüzsüz yada arınmış bir hissi yoktu. iyice kuruladıktan sonra alt kısımdaki maskeyi uyguladım. kalın bir tabaka halinde uygulayın diyor ama içinden çıkanı iki elinize kalın bir tabaka halinde uygulamanız imkansız. zaten uygulanmaması da iyi olmuş çünkü aşırı yoğun ve emilmesi çok zor bir ürün. amaç 15 dk elde bekletip sonra fazlasını ellere yedirmek. çok yoğun bir el kremi ile yoğun bir yağın karıştırılmış hali gibi düşünün. sürdüğünüzde elleriniz bembeyaz kaplanıyor maskeyle ama 5 dakika sonra kısmen emilmeye başladığında ellerinizden beyaz renk kayboluyor ve zeytinyağına bulamışsınız gibi bir görüntü kalıyor. 15dk sonunda yedirmeye kalktığınızdaysa işiniz kolay değil. o yağ ne kadar ovalarsanız ovun bir türlü emilmiyor ve eller vıcık vıcık kalıyor. bununla birlikte kütiküllerimin bayağı yumuşadığını da fark ettim ve yedirme aşamasında kütiküllerimi tırnak diplerime doğru geriye ittim hep ve çok kolay, yumuşacık hareket ettiler. ama dediğim gibi yağ bir türlü emilmedi ve hiçbir yeri tutamaz, dokunamaz hale geldim sonunda. dayanamadım, fazlasını kağıt havluya sildirdim tampon hareketlerle. şu anda ellerimde herhangi bir yumuşaklık yada pürüzsüzlük yok. ama kütiküllerimi çok rahat geriye ittiğim ve tırnak ucumla tırnak dibimi şekillendirebildiğim için tırnaklarım hafiften manikürlü görünüyor gibi. bununla birlikte tekrar alır mıyım? tüm bu çabaya ve özellikle de o vıcık vıcık maskeyle uğraşmaya değmez gibi geldi bana.

  ilgili medya:
  1
  18 ekim 2019 23:14 18 ekim 2019 23:31

  2. Manikürü hijyenik nedenlerle kuaförde yaptırmayı yıllar önce bırakıp pronail ve karline manikür eldivenleriyle evde kendi manikürümü çok rahat yapıyordum. (Kuaförde yaptırmamamın 1 sebebi de derim çok ince olduğu için kaç yerde denediysem 1 kez bile kanatmadan bitirebilen olmamasıydı) İlk zamanlar eldivenlerin fiyatları 6-7 tl civarıydı ve bana göre uygundu. son zamanlarda 15 tl ye çıkınca eldivenleri bırakıp bu manikür maskesini denedim ve bence eldivenlere göre herhangi bir zorluğu yok ve fiyatı da çok uygun (gratis indirimlerinde 4-5 tane alıyorum uzun süre idare ediyor) maskeyi uyguladıktan sonra tamamen yağa dönüşüyor fazlalığını kağıt havluyla alınca kütikülleri temizlemek 5 dk bile sürmüyor. bence şans verebilirsiniz.

  31 aralık 2019 13:08

  4

  3. fiyat performans açısından oldukça iyi bir ürün kuaföre maniküre gitmeye üşenen biri olduğum için ben de pronail eldivenleriyle idare ediyordum tabii ki ürünü kullandıktan sonra manikürlü bir görüntü beklemeyin ama ellerim bakımlı ve nemlendirilmiş görünüyor tırnak etlerimi nemlendirci aşamasında geri ittirdim ve ellerimi yıkadıktan sonra yumuşacık oldular indirim dönemlerinde alabileceğim bir ürün.

  30 ocak 2020 23:31


  4

  4. Severek kullandığım bir ürün ama fazla emek istiyor. 2. aşamasında uzun süreli ovalama yaptığınızda eliniz emiyor ama yapışkanımsı bir yapı kalıyor gibi. Kokusu çok güzel.

  26 şubat 2020 10:17

  4

  5. Peeling bölümündeki ürününe tek kelime ile bayıldım, ba-yıl-dım! Canı sıkıldıkça ellerini yıkayan, her duşta ellerini de keseleyen bir insanım ve ellerimde bu kadar ölü deri olduğunu hiç bilmezdim. Peeling kremi ile ellerimi 4-5 dakika ovalayınca öyle bir ölü deri döküldü ki, ne kese ne de kozmetik ürünlerinin böyle iyi bir performans gösterdiğini şimdiye kadar hiç görmedim.

  Ama benzer övgüleri krem kısmı için yapamayacağım maalesef. Emilim için 15 dakika zaten uzun bir süre ve 15 dakika sonunda da tamamen emilmiyor, vıcık vıcık nir yağ katmanı halinde ten üstünde kalıyor. Ama orta halli de olsa tenimde bir yumuşama ve beslenme hissettim. Kütiküllerimi hayal ettiğim kadar yumuşatmadı. Krem kısmı için eh işte diyebilirim.

  Ama sırf peeling kısmı için bile alabilirim bu ürünü. Fiyatı bayağı uygun olduğu için de fiyat/performans olarak, peeling bölümü sayesinde benim nazarımda rahatlıkla geçer not alır.

  30 mayıs 2020 20:50

  2

  6. o kadar parfümlü ki, tarif edebileceğim bir koku değil. kötü kokmuyor ama çok çok kokuyor :(

  30 mayıs 2020 22:14

  3

  7. gratis'lerde indirim zamanlarında 3-4 tl fiyatla satışı bulunan; fiyat-performans olarak müthiş olmayan ancak yine de iş gören; peeling ve maske olmak üzere iki aşamalı basit manikür maskesidir.

  ürünü denemek için ayak maskesi ile birlikte satın almıştım ancak her iki maskeyi de yeniden satın almam, sebeplerini özetle şu şekilde açıklayayım. birincisi maskenin içeriğinde paraben bulunuyor, bu bakımdan zaten uygun fiyatlı ve performans olarak da müthiş başarılı olmayan bir ürünün içeriği kötü olunca eksikliğini hissetmem diye düşünüyorum. bir diğer sebep ise peeling kısmı el derisini yumuşatmada iş görüyor ancak elleriniz hali hazırda çatlamaya yüz tutmuş kadar kuru ise aşırı derecede batma yaratacak kadar çok yakıyor. maske kısmı da elleri aman aman nemlendirmiyor, yani yoğun bir el kremi sürmüş gibi bir süre yumuşatıyor, sonradan yapış yapış film gibi bir tabaka bırakıyor ellerinizde ve ilk el yıkamasında o yumuşak etki kayboluyor. çok yoğun şekilde parfüm içeren bir ürün, beni rahatsız etmedi ancak parfüm hassasiyeti olanlar için de bence tercih edilebilir değil.

  özetle; annem denemiş ve çok beğenmişti ki onun elleri benimkilere göre daha bakımlıdır, manikürü falan geç gelir yani aman aman bakım yapma ihtiyacı hissetmez. belki bu şekilde normal zamanlarda da yumuşak görünen elleriniz ve bakımlı tırnak etleriniz varsa; içeriğe de pek fazla önem vermiyorsanız evde kullanım için uygun olabilir ancak ben şahsen memnun kalmadım, dolayısıyla bu ürünü yeniden satın almayı düşünmüyorum.

  16 aralık 2020 15:37


  3

  8. ellerim çok az kuruydu bu ürünü kullanırken. ilk yaptığım akşam oldukça güzel göründü. hem yumuşacık hem de pürüzsüz yaptı ancak ertesi sabaha hicbir şey kalmadı yani. etkisi bende geçici oldu. bir daha alır mıyım emin olamadım.

  30 mart 10:56

  5

  9. ben çok sevdim hatta indirimde bulduğumda stoklayacağım. tırnaklarımı da ellerimi de yumuşacık yaptı, zaman olarak biraz külfeti var evet ama kendime vakit ayırdığım bir zaman diliminde dizi izlerken manikür yaptığım için bana zaman alması çok batmadı.

  Zaten dışarıda pek manikür yaptıran biri değilim, süreç itibariyle uzun bir süre de yaptırmam gibi. O yüzden 15 günde bir falan kullanabilirim diye düşünüyorum.

  30 mart 11:59