sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (34)
 • medya (0)

1. ikiyüzlülük konusunda çığır açmış erkektir.

22 aralık 2015 12:27

2. (bkz: oksimoron)

22 aralık 2015 13:14

3. yaa canım ya ne kadar da oksijen israfı bir bey keşke ölse de harcadığı oksijen, yiyecek, su, elektrik ve sosyal statü bir çocuğa kalsa.

p.s.: ay ölse dedim kötü bir insan oldum ben ay insanlıktan çıktım galiba.s

22 aralık 2015 14:15

4. çifte standartın her türlüsünden nefret eden biri olarak kafa atmak isteyeceğim erkek türü.

22 aralık 2015 15:10

5. evlenmeden önce rus kızlarının ergenlik çağında ilişkiye başlamalarını örnek gösterip türk kızını güya aşağı görür, 'kendilerini çok değerli sanıyorlar' diye atıp tutar ama evleneceği zaman illa da ilk ben olayım fantezisine girer. girin bakın ekşi sözlüğün yarısı bu adamlarla dolu.

evlenmeden önce ilişkiye olmaz deyince kezban, olur deyince de ağza alınmayacak yakıştırmalara maruz kalıyorsun.

22 aralık 2015 16:01 22 aralık 2015 16:25

6. sadece ortadoğu'da yetişen bir maymun türü. kendisini modern ve avrupai zanneder, çok güzel şeylere layık olduğuna inancı tamdır. ırkdaşı ve hemcinsi olan yaratıklar ( ki kendisine türk erkeği de deniyor bazı kaynaklarda) her gün yakınları (karıları, sevgilileri) olan bir kadını öldürdükleri, daha fazlasına tecavüz ettikleri ve çok daha fazlasını taciz ettikleri halde utanmadan sıkılmadan sosyal medyada "törk kozo reröro", "kolloro kıllo", "kozbon", "koriyor senon neyone" gibi laflarla ağız ishali geçirirler. nesillerinin tükenmesi dileğiyle (gbkz: beyefendiye tuvalet kağıdı yollayalım ) .

22 aralık 2015 20:20

7. kızlık zarı diktiren kızları "bunlaaarrr bizi kandırıyolarr kezbanlarr kaşarlarr erkekleri bakireyim diye kandırıolarrr" diye yerden yere vuran, ama kızlık zarı diktirmenin sebebinin kendisi olduğunu göremeyen, tek hücreli ve evrenin oluşumundan beri evrim geçirmemiş bir bakteri türü.

22 aralık 2015 22:58

8. en çok kullandığı şakası "bakire olmayan kızı su dolu küvete yatıracaksın, baloncuklar çıkıyorsa patlaktır" olan öküz cinsi.

patlak ne lan? araba lastiği miyiz biz?

23 aralık 2015 15:13

9. Türk erkeğinin %70i böyle denmiş ama bana göre tahminen %95'i falan böyledir. Buradaki ya da ekşisözlükteki insanların büyük kısmının belli bir kültüre ve çevreye sahip olduğunu düşünüyorum ama Türkiye'de maalesef biz azınlığız. Ki ben güya "modern" insanlardan da çok duydum bunları. Istanbul'un lüks semtlerinden birinde oturan, Türkiye'nin en iyi ve özgür düşünceli, modern ortamıyla isim yapmış üniversitelerinden birinde (gizlinot: odtü ) okuyan, uluslararasi topluluklarda Türkiye temsilcisi bilmem ne olmuş, yabancı kızlı erkekli topluluklarla en az 20 ülke gezmiş bir arkadaşımdan bile duydum bu sözleri: "ben bakire kız isterim". Hala gözümün önünde pişkin pişkin bunu söyleyişi. Ben bi insanın okuduğu okulla, maddi durumuyla vs modernligi bagdastirmamaya çalışırım ama bu bahsettiğim kişi gerçekten çok kültürlü, okuyan, gezen bir insan. Nasıl oluyor anlamıyorum. Bu anneler nasıl yetiştiriyor bu yaratıkları.

Hadi bu tiplere alıştım da. Kadın olup böyle düşünenlere alışamıyorum. Ya sen kadınsın kadın. Nasıl kendini erkekler karşısında küçük görebiliyorsun? 20 yaşlarında gayet aklı başında kızlardan "erkek o tabi yapıcak tecrübesiz mi olsun?", "bekaret çok önemli, evlenene kadar asla yapmam", "evleneceğin erkek özel olmalı, ona vereceğin bir şey olmalı" laflarını duydum ben kaç kez. Kendi kızlık zarını bir erkeğe hediye edilebilecek bir obje olarak gören insanlarla arkadaş bile olmam. Ama maalesef Türkiye bunlarla dolu.

23 aralık 2015 15:59

10. Genelde istediği iliskiyi kuramayan, beğendiği kızlara kendini beğendiremeyen, kompleksli adamlar bu kafa yapısında. Aşağılamak istemiyorum ama onların düşüncesi kadını 2. sınıf insan yaptığından tepkisel olarak aşağılayıcı şeyler yazabilirim kusura bakmayın.

Adamların bilinçaltında 'ben istediğim insanla istediğim şeyleri yaşayamadım, hayatıma girecek kız da yaşayamasın.' kompleksi olduğunu düşünüyorum.

ya ergenlik döneminde dayısı, amcası ücretle travmatik bir deneyim yaşatmıştır ya da yaklaştığı arzuladığı her kız reddedince çokta beğenmediği kızla beraber olup bu işin paylaşım olduğu algısını edinememiştir.

İstediği hayatı özgürce yaşamış bir insanın başka bir insanın hayatını kısıtlamayacağını düşünüyorum.

Buraya kadar Türk erkeğinin acınası ikiyüzlülüğünü yazdım şimdi Türk kadınının ikiyüzlülüğüne geliyorum.

Kendisi gençliğinde yapamadığı hiçbir şeyi gelini de yapmasın istiyor.

Dünyadaki en nadide şeyin oğlunun çükü olduğunu düşünüp oğluna gençliğinde gezsin tozsun hevesini alsın derken evleneceğinde el değmemiş gelin arıyor oglunada bunu dayatıyor. Çünkü kendisi öyle şeyler yaşayamadı başkaları neden yaşayacak(!)

Insanlar genel olarak yapmaya cesaret edemedikleri içlerinde ukte olan şeyleri yapan insanlara duydukları kıskançlıktan, hazımsızlıktan o insanları aşağılar, eleştirir.

tanim: uzak durulması gereken ikiyüzlü erkektir.

8 eylül 2016 08:34 8 eylül 2016 08:35