sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. ukte (yazar: paris kedisi )

bakire kalmayı tercih eden kadınlara değil sözüm,bunu çevresine diretenlere. kadın dediğin/gelin dediğin bakire olacak ! yok yav? yanılıyor olmayasın?

kardeşim sen sevişmiyorsun diye neden başka kadında sevişmesin. sivişiyir çinki ırıspı diye düşünenler çok.

birde zar delinmediği sürece yemediği nane kalmayıp hala zarı olduğu için kendisini aklayanlar da bulunmaktadır.

8 şubat 2016 01:23

2. Bir kadın eğer gerçekten bakire ise(gizlinot: Bekaretten kastım hymen değil. Öpüşme dışında tüm cinsel aktiviteler.) Emin olun bununla kafayı bozmaz ve bu onun kendi tercihidir kimseye söz düşmez.

Bu mecra bu konuda çok iki yüzlü ve bu beni bazen aşırı geriyor. Nedense bakire/bakir kişilere bir ön yargı olduğunu düşünüyorum. Seks yapıp yapmamak kişinin kendi kişisel tercihidir, kimse bu konu hakkında yorum yapamaz. Biraz saygı.

15 ocak 2018 00:30

3. Bu konu sözlükte iyice kabak tadı vermeye başladı. İnsan seçimlerinde özgür bir birey olduğu için bakir/bakire kalıp kalmaması da onun hür iradesine dayanır. Bireylerin düşünceleri de dünya bakışı veya din gibi etkenlere göre şekillenebilir. O yüzden kimse kendini sürekli tespit kasıp algı yaratmakla yormasın. Bakire olmayan kadın iğrenç, ahlaksız olmadığı gibi bakire kalmayı tercih eden kadınlar da geri kafalı, ezik değildir.

15 ocak 2018 01:17

4. bir an kendimi ekşide hissettiren başlık.

15 ocak 2018 01:26

5. Kendisini bir zardan ibaret görmemesini tavsiye edeceğim kadındır. Bu kadar.

15 ocak 2018 08:35

6. Bakire kalmak bir tercihtir bunu geri kafalılık, modası geçmiş birşey gibi görmem kesinlikle. Ama bununla kafayı bozmak bambaşka bir şey. Eski işyerimde sevdiğim bir arkadaş vardı, bir gün ofiste bir kaç kadın otururken herkesin abi dediği yaşça bizden bayağı büyük bir çalışan kadınlar günümüzü kutladı herkes teşekkür etti falan baktım bizim arkadaş bir bozuldu, ben kadın değilim yalnız dikkat edelim sözlerimize falan dedi :@ herkes mavi ekran verdi. Adamın orada demek istediği şey çok açık zaten, ama kız kafaya o kadar takmış ki bekareti buna alındı ve bozuldu. Bacım adam ne bilsin senin cinsel hayatını aşsllgldkj.

İşin daha acı yanı bu kız sonra sevgili ile birlikte oldu ve ilişkilerinin çok sağlıksız seyrine rağmen sırf artık bakire değilim bu adamla evlenmeliyim mantığı yüzden iki yıl ağır fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldı. Ablasına annesine hakaret edildi sustu, parası elinden alındı sustu, darp edildi sustu, defalarca aldatıldı sustu. Çok yakınen şahit oldum ben bunlara çünkü olayın erkek kahramanını daha iyi tanıyordum. İki yıl cehennemi yaşadı kız yani kısacası sırf bekaret takıntısı yüzünden. Çok konuştum anlattım yanlış yolda olduğunu bir gün artık dayanamadı ayrıldı. Ne oldu, çok daha iyi, insancıl düzgün bir adamla evlendi sonra. Korktuğu gibi kimse sen bakire değilsin diyerek mahalle meydanında taşlamadı onu. Tercihlere eyvallah ama takıntılar bize zarar verir.

15 ocak 2018 16:48

7. Bugün vajinal temizlikten konuşurken ya ben dayanamıyorum sabunla temizlemek istiyorum temiz gelmiyor dedim arkadaşıma arkadaşım da sakın yapma öyle bir şey "allah korusun kızlığın bile bozulur "dedi öylece kalakaldım konuşma devam etti üç dört kere daha" kızlığın gider aman sakın" dedi.hala şaşkınım sabunla yıkamak tabi zararlı ama" kızlığım" aman bozulmasın ya çoh önemli.

15 ocak 2018 17:01 15 ocak 2018 17:03

8. tehlikeli olabilir.

9-10 yıl önce bu bendim.

aile dostum/kendimden büyük en yakın arkadaşım /ablam gibi gördüğüm insan barzonun biri tarafından evlenmeden cinsel ilişki yaşadığı için bu barzoyla evlilik kararı aldıktan sonra terkedilmişti.

bizim evde ağlayarak annemle konuştuğunu ve çok üzüldüğünü hatırlıyorum.

sonra ne mi oldu? ben büyüdüm, sırf bu bakire olmama takıntısı yüzünden kendimi saçma durumlara soktum ve hazır olmadığım bir anda olaylara girişip tecavüzden ucu ucuna kurtuldum. kendimi toplamam çok uzun zaman aldı, kişisel seçimlerime bakınca toplamış mıyım ondan da emin olamıyorum hala.

ps. arkadaşım şu an mutlu ve zamanında onu ağlatan karardan şu an hayattaki en büyük şanslarımdan biri diye bahsediyor.

15 ocak 2018 22:11 29 mart 2018 14:49

9. Bekaretini evlenene kadar koruyan kişi , evlenmek için bakire/bakir birini isteyen kişi...herkesin kendi tercihi.asıl merak edilmesi gereken kafa; zihniyetini beğenmediği adamla evlenmek için zarını diktirenler veya her şeyi yaşayıp bekaretini korumuş birini isteyenler olabilir.

Ayrıca bekaretini evlenene kadar korumayı istemek de özgürce verilmiş bir karardır.bir kadının bekaretini saklaması illa toplum baskısından veya başka bir sebepten dolayı korktuğu anlamına gelmiyor.bazı kadınlar için bir tercihtir.bu konuda bir anlaşalım.

15 ocak 2018 23:11

10. aklıma ilk olarak küçükken yazlıkta arkadaşımın bisiklete binmesine izin vermeyen annesi geliyor. bisiklet bekareti bozabilirmişmiş çünkü.

"kafayı bozmak" bu olsa gerek. neden tercih meselesi tartışılıyor anlamış değilim.

15 ocak 2018 23:30