girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • medya (1)

37. ilk olarak geçen yıl ispanyada herkesin kullandığını gördüğüm ilk günler yadırgadığım sonrasında gözümün alıştığı ama “yok yaa bizim ülkede olmaz şimdi en son 90larda babam kullanıyordu” dediğim aksesuar. ancak şimdilerde gözümün alıştığı pratik kullanımıyla gönlümü çelen ürün. Göz alışması mı bilmiyorum ama çapraz takıldığında çirkin durmadığını düşündüğüm (bknz: Hadids); sık yaptığım bir günlük kombinime göre Bir adet edineceğim aksesuar.

21 mayıs 14:33

36. Bir tane almayi düşünüyorum. Seyahatlerde ve olur da çıkarsam (pek sanmiyorum ama) sabah ve gece yürüyüşlerinde epey kullanışlı olabilecek bir şey gibi gözüküyor. Görüntü olarak malesef çok çirkin buluyorum ben. O yüzden günlük kombinlerimde kullanacagimi pek sanmıyorum. 

21 mayıs 06:02

35. eastpak'in siyah olan bel çantasını her yere kullanıyorum. Ama belimde değil de omzumdan çapraz asıyorum. Hem çok güvenli geliyor, hem de çok rahat. Bazıları eski moda buluyor sanırım ama zaten eski olan her şey sonradan trend olmuyor mu? neden bel çantalarına bu kadar tepki olduğunu anlayamadım. bence bir deneyin.

8 mayıs 09:58 8 mayıs 09:58


34. ben çocukken ailecek tatile gittiğimizde babam beline bunlardan takar içine de cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi eşyalarını koyardı. bu yüzden her gördüğümde aklıma babamı getiren ve gözüme asla estetik gelmeyen bir aksesuar.

8 mayıs 02:52

33. rahatlığını bilemem fakat moda olan herşeye abanılmasından, tarzı olan olmayan herkesin sırf moda diye birşeyi alıp kullanmasından hoşlanmıyorum. benim tarzım değil ve istediği kadar moda olsun takmayacağım çanta türü. bloggerların hepsinin takıp suyunu çıkarttığı diğer bir moda örneği için (bkz: beyaz çerçeveli kedi gözlüğü)

ha bir de diz üstü çorap çizme var giymeyeni dövüyorlardı bu kış.

edit: imla

7 mayıs 13:17 7 mayıs 13:18

32. Iıı bu şey değil mi ya "torunlarını okula götüren 50 yaşlarında, banka emeklisi amca itemi" (gizlinot:çağrışım bu elimde değil swh)

Edit: bu sözlük artık şakadan anlamıyor :(

7 mayıs 00:06 7 mayıs 00:11

31. almayı düşündüğüm çanta türü çünkü çok kullanışlı gibi geliyor. biliyorsunuz kadın kıyafetlerinin çoğunda ya cep yok ya da erkek kıyafetlerindeki kadar geniş ve çok değil. sırt çantasıyla, omuz çantasıyla dolaşmak da istemiyorum bi telefon, cüzdan, sigara, belki kulaklık taşıyabilmek için. o yüzden moda olmasına sevindim ama fiyatlarının gereksiz yüksek olduğunu düşünüyorum. pazarcı amcalara soracağım, belki daha ucuza almışlardır kendilerininkini.

6 mayıs 01:04


30. sporda hayat kurtaran bir ürün.

her nedense kadın spor kıyafetlerine cep falan koyarken otuz kere düşündükleri ve normal bir cep koymayı beceremedikleri için insanın telefonunu ve anahtarını koyacak bir yere ihtiyacı olabiliyor. bir adet (link: https://www.decathlon.com.tr/akilli-telefon-ve-bel-cantasi-id_8297581.html kalenji) bel çantası ile tüm sıkıntılarımı gidermeyi düşünüyorum yakın bir zamanda.

5 mayıs 18:29

29. açıkcası ben demode buluyordum ve hiç beğenmiyordum bel çantalarını. hep emekli amca çantası gibi gelmişti bugüne kadar ama sağolsun instagram ve youtube'da trend olunca aç köpek gibi bel çantası istemeye başladım.

Aslında düşününce çok mantıklı, bazı elbiselerimin üstüne normal çanta takmak istemiyorum ya da o çanta yakışmıyor kombinime. bazen de elim kolum dolu olunca çanta gerçekten dünyanın en ağır şeyi oluyor ya da spora giderken şöyle küçük bir bel çantasına ihtiyacım oluyor yüyürüş yaparken elimdeki anahtarı ne bileyim dudak nemlendiricimi vs koymak için. yalnız resmen zorla ihtiyac haline getirdim kendime bel çantasını hahahaha.

Sonra aramaya koyuldum şöyle tarzıma uygun bir bel çantası buldum sonunda, ben büyük markalardan almak yerine el yapımı bir şey tercih ettim.tamamen elde tek tek üretiyor bunu satan kişi. ayrıca bu çantalardan harçlığını çıkartıyormuş. paranın daha iyi bir yere gidecek olması da içimi rahatlattı hem de tamamen bana özel bir şey olduğunu hissediyorum. ben tercih ettiğim modeli görsellere koyacağım , dediğim gibi aslında çok şık bel çantaları var ama benim tarzıma uymuyordu ben böyle hem kullanışlı hem de değişik bir şey almayı uygun gördüm. hazırlayan kişiyle baya sohbet ettik tam istediğim renklerde ben ne istiyorsam onu dikti sağolsun.böyle renkli renkli şeyler çok hoşuma gidiyor ne yapayım :( (link: https://www.instagram.com/thingsonhandmade/?hl=tr aldığım site)

ilgili medya:
1
5 mayıs 14:57 5 mayıs 15:02

28. no future markasının çok güzel bel çantaları var, hepinden alırım bu gidişle.

5 mayıs 12:53