sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (40)
 • medya (3)

40. şimdiye kadar cerrahi yöntemle dört tane ben aldırdım. dördü de gövdemde görülmeyen yerlerdeydi ama aldırdıktan sonra hayat kalitem arttı resmen. ne takip etmeme gerek var artık ne de giyinip soyunurken tahriş oldular mı diye ekstra dikkat etmeme. üstelik deli gibi kaşınması derdinden de kurtuldum. koltukaltındaki benim zaten istenmeyen tüyler yeterince sinir bozucuyken kafayı yedirtecek raddeye getirmişti beni. göğsümün arasındaki zaten her gün iç çamaşırımın gazabına uğradığından dili olsa abla sal beni artık derdi bence. hala aldırmak istediğim bir sürü benim var ama ikide bir yara olanlarından kurtuldum. şu an ilk kez onlarsız bir yaz mevsiminin tadını çıkarıyorum çok mutluyum.

ben aldırmaya karar verdiyseniz öncelikle bir cildiye doktorundan randevu alıp benlerinizi kontrol ettirmeniz gerekiyor. cildiye uzmanı benlerinizin alınmasında bir sakınca görmezse bu sefer plastik cerrahi uzmanına gidip benlerinizin alınması için gün alıyorsunuz. devlet hastanesinde tek seferde iki tane ben alabiliyor doktorlar. öncelikle lokal anestezi yapılıyor. bu aşama biraz acılı. acı eşiğim yüksek olmasına rağmen yaş geldi gözümden. bundan sonra acı hissetmiyorsunuz. onbeş dakikada iki ben alınmış dikişler de atılmış oluyor. doktor ağrı kesici yazıyor ne olur ne olmaz diye ama eğer hareketsiz bir bölgeden aldırdıysanız kullanmaya gerek kalmayabiliyor. iki gün su değdirilmiyor. iki gün sonra açıp doktorun dediği şekilde temizledikten sonra pansuman yapıyorsunuz. ben alındıktan onbeş gün sonra da dikişler alınıyor. bu kısmı da biraz acılı ama çok kısa sürüyor. bir ay sonra da randevu alıp patoloji raporunuzu doktorunuza gösteriyor bir de muayene oluyorsunuz. hepsi bu. cerrahi yöntemle alınan benlerde genellikle dikiş izi kalıyor onu da söyleyeyim. ama genellikle tavsiye edilen yöntem bu.

anadolu yakasında oturan ve devlet hastanesinde ben aldırmayı düşünen süslüler ümraniye eğitim ve araştırma hastanesinden uzm. dr. dicle ibrahimoğlu sevük'ü ısrarla isteyiniz. çok şeker, rahatlatıcı ve işini harika yapan enerjik bir kadın. üniversite hastanesine gittim aylar sonraya randevu verdi. özel hastanelere de kişisel sebeplerden dolayı güvenemiyorum ayrıca bana gereksiz pahalı geldiler. burada o kadar beklemeye gerek kalmıyor, mesela bana bir kez bir hafta sonra bir kez de bir gün sonra gel alalım dedi. sabah erken saatlerde yaptığı için de işyerinden tam gün izin istemek zorunda kalınmıyor.

benleriniz rahatsız ediyorsa şekil değiştiriyorsa falan korkmayın gidin. benim kafamda dünya kadar soru işareti vardı, aman bir şey çıkar diye diye yıllarca gitmedim(gizlinot: evet aşırı saçma ama büyük konuşmuştum bu konuda :() şimdi de neden daha önce aldırıp kurtulmadım diye kızıyorum kendime.

5 temmuz 00:07

39. Geçen sene ağustos ayında benimi hacettepe'de doçent dr. ozan bitik'e aldırdım. uzun süre doktor araştırmıştım sonra hakkındaki olumlu yorumlara da bakınca randevu alıp gittim.

yüzümde burnumun yakınında 0.5 cm büyüklüğünde bir et beniydi. (gayet belirgin bir ben yani.) karşılaması, ilgisi, konuşması o kadar rahatlattı ki anlatamam. yüzünde iz kalır ki şu anda bir iz var onu 5 metreden görüyorum alınınca 1 metreden belli olur dedi. o an hadi gel şimdi alalım dedi. 10 dakika içinde benimi aldı. dikişlerimi attı.

-ben cerrahi müdahale ile alınmasını istiyordum çünkü hem et beniydi hem de lazer gibi yöntemlerde kökünden alınmadığı bir gerçek. bunu ticari olarak yapmayanlar da cerrahi yöntemi tavsiye ediyorlar.-

4-5 gün sonra dikişlerimi aldırmaya gittim. bana gelirken elektron bant alıp gelmemi söyledi (5 liralık bir bant ve onunla banyo yapılabiliyor deriyi birbirine kolay yapıştırma için kullanılıyor.) dikişlerimi aldı o bantı yapıştırdı. sonrasında haftada bir o bantı değiştirmeye gittim. bu süre içinde de güneş görmemis oldum.

banttan sıkılmıstım doktor yine de onu bir ay kullandırttı. sonrası mı ?

bant açıldığında ufak bir kızarıklık vardı o vakit bile bu kadar az iz olmasına o şaşırdım yüzümde hiç kabuk görmedim doktor kullanmam için herhangi bir krem bile vermedi özellikle sormama rağmen (şu meşhur kremi). aradan bir yıl geçti ve izi benim dışımda farkeden yok. (ben bile farketmiyorum bazen) doktorun dediği kadar iz bile kalmadı. Halbuki benim cildim ufacık bir sivilce izini bile 1 yılda anca düzeltir.

doktorumu çok övdüm ama ilgisiyle ve becerisiyle beni oldukça memnun etti. keşke önceden aldırsaymışım dedim.

Eğer siz de benlerinizden rahatsizsaniz inanın korkulacak bir şey yok aldirin, rahatlayın.

13 mart 01:08

38. devlet hastanesinde genel cerraha aldırdım. lokal anestezi iğnesi yaptı ama birebir o neşterin keskinliğini, ne kadar kestiğini hissettim. sanırım uyuşması için yeterli süre beklemedi ya da az miktar enjekte etti. ağrı eşiği düşük olanlar öncesinde doktora özellikle belirtsin.

18 ocak 22:12


37. Bı risk yoksa gereksiz olan eylem. Sırtımdan üç tane aldırdım mecburiyetten. Lakin operasyonu yapan cerrah feto operasyonuyla görevden alındığı için uğursuz buluyorum ve boynumdakini aldırmayı düşünmüyorum.

13 ekim 2017 15:40

36. 5 yıl önce sırtımdan zeytin çekirdeği büyüklüğünde ve siyahlığında tam 6 tane aldırdım. sırtımı bir yere yasladığımda veya çapraz çanta taktığım zaman canımı acıtıyordu ve o sene benlerimde ciddi değişimler olduğunu farkettim. daha da büyümeye ve renk değiştirmeye başladılar. süslüler size tavsiyem her yıl en az bir kere dermatoloğunuza benlerinizi kontrol ettirin. geri dönüşü çok ama çok zor olan bir yola girmemek için en sağlıklı yol bu.

11 eylül 2017 11:54

35. fevri bir şekilde girdiğim (link: https://www.suslusozluk.com/ben-aldırmak?i=643115 şu )girdimin üzerine deneyimim hakkında açıklayıcı bir girdi girme gereği hissettim..

annemden yadigar solgun beyaz bir surata ve fazlaca bene sahibim. yüzümdekiler çok dikkat çekmese de sağ yanağımda 2, sol yanağımda 1 adet olmak üzere oldukça koyu kahverengi ve 4 mm büyüklüğünde 3 adet benim beni rahatsız ediyordu ve bunları suratımda istemiyordum..

internett bu konuda araştırma yapmayı çok denedin ancak deneyimini paylaşan insan sayısı çok az olmakla beraber bu deneyimler genelde cerrahi yöntem olanlardı, ben de dikiş ameliyat vs uğraşmak istemediğimden ve bilgi alamadığımdan yıllarca beklettim bu isteğimi, internette arattığımda cerrahi olmayan yöntemler hakkında idea klinik ve medicalart çıkıyodu sadece ki sanırım ikisi de aynı yermiş adfgfhj

en sonunca cumartesi günü canım sıkıldı dedim evime de yakın bi gideyim de ben bilgi alayım, bakırköy idea kliniğe gittim. baya temiz bir yer duvarda yıldızlı gece tablosunu sekreter kızın unforgiven açmasını falan görünce sebepsiz bi sempati oluştu kliniğe her neyse :d

konuştum doktorla, iz kalır kalmaması imkansız dedi, canın da acır dedi, lazerle almayacağız koterle yakacağız dedi pek ilgili bi doktor değildi açıkçası ama nedense ben bi deli cesaretiyle yaaav geldik o kadar hadi aldıralım dedim ve kendimi sedeyede buldum.

ucu iğne gibi olan bi cihazı kahverengi benlerin üzerinde gezdirerek yaktı benlerimi doktor, yapılırken bayaa ızgara koktum çok tuhaftı, canım da acıdı ama dayanılmayacak düzeyde bir acı değil zaten işlem toplam 2 dk falan sürmedi..

işlem bitti, doktor ilk gün su değdirme sonrasında krem makyaj falan canın ne isterse yapabilirsin dedi, bepanthen plus yazdı. haaaydi görüşürüz dedi bandaj falan takmadı ben de 400 lira ödeyip paşa paşa bindim dolmuşa geldim eve..

24 saat geçtikten sonra krem sürdüm, yaralara değdirmeden suratımı tonikledim falan.. acı hissiyatı yok, sadece oralarda büyükçe bir sivilceyi sıkmışımcasına çukurlar var ama neyse ki benim cildim son zamanlarda kendini çabuk iyileştiriyor..

bakalım, iyileşme süreci beni tatmin ederse diğerlerini de aldırırım ama tabi ki sevgili (yazar: aynilda) 'nın (link: https://www.suslusozluk.com/ben-aldırmak?i=643177 şu )girdisi üzerine muhtemelen başka bir yer bakınırım..

bu konuda hiç bilgiye ulaşamadığımdan benim öncesinde aklıma takılan şeyleri anlatmaya çalıştım, umarım aklında aldırmak olanları bilgilendirici bir girdi olmuştur.. benim gibi deli cesaretiyle gitmeyin de iyi araştırın öncesinde lütfen..

mağdır olmayalım............

11 eylül 2017 11:13

34. Lisede ilk kez kaşlarımın ortasını alırken cımbızı mı etime sıkıştırdım ne yaptıysam 1 2 gün sonra iki kaşımın tam ortasında bir ben oluştu. 7 8 yıldır benimle yaşıyor. Çok büyük değil ve soluk renkli ama yeri çok kötü olduğu için aldırmak istiyorum. Tabi cesaretim yok iz kalır diye. İstanbul anadolu yakasında memnun kaldığınız bir yer varsa mesaj atarsanız çok sevinirim süslülerim.

9 eylül 2017 23:13


33. ben de bugüne kadar et beni ve minik minik yapışık olan benlerden defalarca aldırdım. ancak hiç biri koyu renk ve çok büyük değildi onu baştan belirteyim. sallanan veya cidden çıkıntı yapmış olan ve koltuk altımda ve el bileklerimde bulunanları yaktırdım. bu işlem az sonra bahsedeceğim yönteme göre daha ucuz, öncesinde benin olduğu bölgeye bir iğne yapılıyor ve daha sonra ben yakılıyor. iz kalma ihtimali var. uzun süre krem kullanmak gerekir. bileklerime ve koltuk altıma yaptırdığım için izleri umursamadım hiç, zaten öyle belli olan bir iz de değil. diğer minik olan ve bacaklarımda çıkan benlerimi de mecburen aldırdım çünkü virütik şeylerdi ve her yere yayılma riski vardı. hatta bu nedenle bacaklarıma epilasyon yaptırmaya başladım. çünkü ağda, jilet vs bunların yayılmasına neden oluyor. bu benler için de krioterapi yaptırdım. sprey boya kutusu gibi bir kutudan tam o bölgeye bir şey püskürtülüyor ve benler donuyor , zamanla şişip kayboluyor. kaybolana kadar krem kullanılması gerekiyor. acı,sızı yok kesinlikle. bu yöntemde de işlem sonrası dikkat etmek lazım çünkü yine iz kalma ihtimali var. contractubex kullanılırsa geçiyor. sonuç olarak evet iz olabilir ama kremle bu izleri minimuma indirebilirsiniz. bir de mutlaka cildiyeciye yaptırılmalı.

9 eylül 2017 22:50

32. İki yıl önce alnımdaki et benini aldırmıştım. Zaten yanaklarımda da var ama onlar et beni değil leke tarzında. Bari bir tanesinden kurtulayım demiştim çok şükür pişman olmadım. Gittim devlet hastanesine rastgele bir plastik cerraha. Daha önce cildiyede alınabilir demişlerdi zaten. uzandım sedyeye uyuşturmak için iğne vurdular acımadı bile, ki benim canım kıymetlidir. sonrasını zaten hissetmedim on dakika sürmüştür en fazla. Dikiş atıldı, bir hafta sonra da dikişler alındı. Yakından incelenmediği sürece belli olmuyor yeri. Halbuki ne kadar araştırmıştım ve korkuyordum. Bazen sakınan göze çöp batıyor gerçekten.

9 eylül 2017 21:07

31. 2 sene önce lokal anestezi ile burnumun sağ alt kenarındaki beni aldırmıştım. on dakikayı geçmeyecek bir sürede yüzümü yıkarken sürekli tırnağımın takıldığı, fiziksel olarak da beni rahatsız eden benimden kurtulmuş oldum. 

ilk randevumu cildiye doktoruna almıştım beni plastik ve rekonstrüktif cerrahiye yönlendirdi. yukarıda bahsettiğim ben alma işlemini de plastik cerrahide yaptırdım. lokal anestezi olduğu için her saniyesini heyecanla hatırlıyorum (gizlinot: yazar burada içindeki tıp okuma hevesini belli ediyor sjsjsjsjsşs) ben alındıktan sonra üç dikiş atıldı. yaklaşık 1 hafta sonra da dikişleri aldırttım zaten iyileşme süreci oldukça hızlıydı benim için yani. dikişlerim de tam burnumun kenarındaki çukurlukta(gizlinot: siz anladınız sşsjsjdşs) olduğu için dikiş olduğu belli bile olmuyor.

kısacası çok memnun kaldığım ve iyi ki yaptırmışım dediğim bir iş benim için. sizin de rahatsız olduğunuz beniniz varsa ve eğer aldırmanız bir sağlık problemine yol açmayacaksa kesinlikle tavsiye ederim.

9 eylül 2017 20:37