girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (3)

36. Geçen sene ağustos ayında benimi hacettepe'de doçent dr. ozan bitik'e aldırdım. uzun süre doktor araştırmıştım sonra hakkındaki olumlu yorumlara da bakınca randevu alıp gittim.

yüzümde burnumun yakınında 0.5 cm büyüklüğünde bir et beniydi. (gayet belirgin bir ben yani.) karşılaması, ilgisi, konuşması o kadar rahatlattı ki anlatamam. yüzünde iz kalır ki şu anda bir iz var onu 5 metreden görüyorum alınınca 1 metreden belli olur dedi. o an hadi gel şimdi alalım dedi. 10 dakika içinde benimi aldı. dikişlerimi attı.

-ben cerrahi müdahale ile alınmasını istiyordum çünkü hem et beniydi hem de lazer gibi yöntemlerde kökünden alınmadığı bir gerçek. bunu ticari olarak yapmayanlar da cerrahi yöntemi tavsiye ediyorlar.-

4-5 gün sonra dikişlerimi aldırmaya gittim. bana gelirken elektron bant alıp gelmemi söyledi (5 liralık bir bant ve onunla banyo yapılabiliyor deriyi birbirine kolay yapıştırma için kullanılıyor.) dikişlerimi aldı o bantı yapıştırdı. sonrasında haftada bir o bantı değiştirmeye gittim. bu süre içinde de güneş görmemis oldum.

banttan sıkılmıstım doktor yine de onu bir ay kullandırttı. sonrası mı ?

bant açıldığında ufak bir kızarıklık vardı o vakit bile bu kadar az iz olmasına o şaşırdım yüzümde hiç kabuk görmedim doktor kullanmam için herhangi bir krem bile vermedi özellikle sormama rağmen (şu meşhur kremi). aradan bir yıl geçti ve izi benim dışımda farkeden yok. (ben bile farketmiyorum bazen) doktorun dediği kadar iz bile kalmadı. Halbuki benim cildim ufacık bir sivilce izini bile 1 yılda anca düzeltir.

doktorumu çok övdüm ama ilgisiyle ve becerisiyle beni oldukça memnun etti. keşke önceden aldırsaymışım dedim.

Eğer siz de benlerinizden rahatsizsaniz inanın korkulacak bir şey yok aldirin, rahatlayın.

13 mart 01:08

35. devlet hastanesinde genel cerraha aldırdım. lokal anestezi iğnesi yaptı ama birebir o neşterin keskinliğini, ne kadar kestiğini hissettim. sanırım uyuşması için yeterli süre beklemedi ya da az miktar enjekte etti. ağrı eşiği düşük olanlar öncesinde doktora özellikle belirtsin.

18 ocak 22:12

34. Bı risk yoksa gereksiz olan eylem. Sırtımdan üç tane aldırdım mecburiyetten. Lakin operasyonu yapan cerrah feto operasyonuyla görevden alındığı için uğursuz buluyorum ve boynumdakini aldırmayı düşünmüyorum.

13 ekim 2017 15:40


33. 5 yıl önce sırtımdan zeytin çekirdeği büyüklüğünde ve siyahlığında tam 6 tane aldırdım. sırtımı bir yere yasladığımda veya çapraz çanta taktığım zaman canımı acıtıyordu ve o sene benlerimde ciddi değişimler olduğunu farkettim. daha da büyümeye ve renk değiştirmeye başladılar. süslüler size tavsiyem her yıl en az bir kere dermatoloğunuza benlerinizi kontrol ettirin. geri dönüşü çok ama çok zor olan bir yola girmemek için en sağlıklı yol bu.

11 eylül 2017 11:54

32. fevri bir şekilde girdiğim (link: https://www.suslusozluk.com/ben-aldırmak?i=643115 şu )girdimin üzerine deneyimim hakkında açıklayıcı bir girdi girme gereği hissettim..

annemden yadigar solgun beyaz bir surata ve fazlaca bene sahibim. yüzümdekiler çok dikkat çekmese de sağ yanağımda 2, sol yanağımda 1 adet olmak üzere oldukça koyu kahverengi ve 4 mm büyüklüğünde 3 adet benim beni rahatsız ediyordu ve bunları suratımda istemiyordum..

internett bu konuda araştırma yapmayı çok denedin ancak deneyimini paylaşan insan sayısı çok az olmakla beraber bu deneyimler genelde cerrahi yöntem olanlardı, ben de dikiş ameliyat vs uğraşmak istemediğimden ve bilgi alamadığımdan yıllarca beklettim bu isteğimi, internette arattığımda cerrahi olmayan yöntemler hakkında idea klinik ve medicalart çıkıyodu sadece ki sanırım ikisi de aynı yermiş adfgfhj

en sonunca cumartesi günü canım sıkıldı dedim evime de yakın bi gideyim de ben bilgi alayım, bakırköy idea kliniğe gittim. baya temiz bir yer duvarda yıldızlı gece tablosunu sekreter kızın unforgiven açmasını falan görünce sebepsiz bi sempati oluştu kliniğe her neyse :d

konuştum doktorla, iz kalır kalmaması imkansız dedi, canın da acır dedi, lazerle almayacağız koterle yakacağız dedi pek ilgili bi doktor değildi açıkçası ama nedense ben bi deli cesaretiyle yaaav geldik o kadar hadi aldıralım dedim ve kendimi sedeyede buldum.

ucu iğne gibi olan bi cihazı kahverengi benlerin üzerinde gezdirerek yaktı benlerimi doktor, yapılırken bayaa ızgara koktum çok tuhaftı, canım da acıdı ama dayanılmayacak düzeyde bir acı değil zaten işlem toplam 2 dk falan sürmedi..

işlem bitti, doktor ilk gün su değdirme sonrasında krem makyaj falan canın ne isterse yapabilirsin dedi, bepanthen plus yazdı. haaaydi görüşürüz dedi bandaj falan takmadı ben de 400 lira ödeyip paşa paşa bindim dolmuşa geldim eve..

24 saat geçtikten sonra krem sürdüm, yaralara değdirmeden suratımı tonikledim falan.. acı hissiyatı yok, sadece oralarda büyükçe bir sivilceyi sıkmışımcasına çukurlar var ama neyse ki benim cildim son zamanlarda kendini çabuk iyileştiriyor..

bakalım, iyileşme süreci beni tatmin ederse diğerlerini de aldırırım ama tabi ki sevgili (yazar: aynilda) 'nın (link: https://www.suslusozluk.com/ben-aldırmak?i=643177 şu )girdisi üzerine muhtemelen başka bir yer bakınırım..

bu konuda hiç bilgiye ulaşamadığımdan benim öncesinde aklıma takılan şeyleri anlatmaya çalıştım, umarım aklında aldırmak olanları bilgilendirici bir girdi olmuştur.. benim gibi deli cesaretiyle gitmeyin de iyi araştırın öncesinde lütfen..

mağdır olmayalım............

11 eylül 2017 11:13

31. İki yıl önce alnımdaki et benini aldırmıştım. Zaten yanaklarımda da var ama onlar et beni değil leke tarzında. Bari bir tanesinden kurtulayım demiştim çok şükür pişman olmadım. Gittim devlet hastanesine rastgele bir plastik cerraha. Daha önce cildiyede alınabilir demişlerdi zaten. uzandım sedyeye uyuşturmak için iğne vurdular acımadı bile, ki benim canım kıymetlidir. sonrasını zaten hissetmedim on dakika sürmüştür en fazla. Dikiş atıldı, bir hafta sonra da dikişler alındı. Yakından incelenmediği sürece belli olmuyor yeri. Halbuki ne kadar araştırmıştım ve korkuyordum. Bazen sakınan göze çöp batıyor gerçekten.

9 eylül 2017 21:07

30. yaklaşık 2 ay önce sırtımdan bir tane et beni aldırdım. aldırmamın sebebi oturup sırtımı bir yere yasladığımda canımı yakıyordu bazen sütyen takarken vs elim takıldığında da aynı şekilde.

ben bahçelievler medical park hastanesinde çalışan gökhan beye gittim ki genelde cildimle ile bir sorun yaşadım mı soluğu onda alırım. gitmişten vücudumdaki tüm benlerimi muayene etti ve hiçbirinde bir sıkıntı yok dedi et benini alıp almamak konusunda da kararı bana bıraktı. canım yandığı için alınmasını istedim ben.

kendi odasında gerçekleştirdi operasyonu. sırtıma kuvvetli bir anestezi yaptı yani o kadar kuvvetliydi ki bir an içime zehir enjekte etti sandım çok acıdı o iğne :( ama sonra hiçbir şey hissetmedim kesti biçti beni aldı. sonra patolojiye yolladı. pansuman yaptıktan sonra yapma bir krem verdi bana bir hafta sabah akşam onu kullanıp tekrar kontrole gittim ve hiçbir sorun olmadığını söyledi kendisi. şuan çok hafif pembe bir iz var yerinde sadece.

özetle iyi ki aldırmışım diyorum. yüzle sırt bir değil tabi ki yüzde nasıl olur bilmiyorum

9 eylül 2017 20:04


29. bu konuyla ilgili girdimi, işlemi ve sonuçları daha sonra güncelleyeceğim 2 gün önce yaptırdım bu anlatacağım olay da 3 gün önce yaşandı. öncelikle SAKın idea klinik denen yere gitmeyin. olayı şöyle anlatıyım medicalart diye bir yer var arattığınız zaman ben, varis tedavileri ve kocaman bir şikayetvar sitesi açılıyor. milletin yüzünü mahvetmiş çukurlar kalmış bacakları şişmiş falan açıp okursunuz. işte en üstte de biri yazmış isim değiştirmişler yeni isimleri ideaklinik dikkatli olun diye. neyse ben de alsancak şubesinin medicalartla adresini, numarasını karşılaştıyorum yok hiçbir şey aynı değil. ben de güvenip gittim aynı değil herhalde diye çünkü ben aldırmak yazdığınız an googlea her yerde bunlar çıkıyordu. doktor gel hemen alalım radyofrekansla alacağız dedi. benimkiler leke onunla çukur açılıyor biliyorum lazerle olması gerekmiyor mu dedim. yok bir sürü seans yaparız lazerle hiçbir işe yaramaz silinmez de dedi. içime bir şey doğdu yok dedim salıya randevu alıyım annemle geliyim. doktor aman sen de ne korkak çıktın dedi neyse çıktım buradan. instagram dmden yazdım bunlara medicalartla aynı yer misiniz diye. hayır birbirinden bağımsız iki kuruluş alakamız yok dedi. sonra erkek arkadaşıma dedim ara işte ben önceden medicalarta geliyordum çok memnundum ama yerini bulamadım kapanmış isim değiştirdi dediler orası mı de dedim. bingo oltaya düştüler evet isim değişikliğine gittik randevunuzu alalım dediler biz yüzlerine kapattık. üstelik ben başına 200 geri kalanlara da 100 diyerek benden onlarca benim için kaç para alacaklardı ki kurtuldum. (yazar: martellkizi) konuyla ilgili resimleri medyaya ekledim. geçmiş olsun umarım düzelir, çukurlar doluyor diyorlar genelde. 

9 eylül 2017 19:00 9 eylül 2017 19:15

28. Az önce ideaklinik Bakırköy şubesinde üç adet benimi elektrokoter ile aldırdım. Şu an dev çukurlar var yüzümde, pişman olma eşiğindeyim. Bu yöntem ile benini aldırmış süslüler var ise bana ulaşırsa çok sevinirim

9 eylül 2017 16:25

27. 1 ay önce kasık bölgemdeki ufak bi badem büyüklüğündeki et benimi cerrahi yöntemle aldırdım. Esasen doktorum cerrahi yöntemi değil de radyofrekans yöntemiyle yakarak almayı tercih ediyordu. Bisüre açık yarayla uğraşmam gerekecekti. Kapalı bi bölgede oldugundan açık yara fikri gözümü korkuttu açıkcası. Ben de cerrahi yöntemle alınmasını istediğimi söyledim. Benin etrafındaki bölgeyi de biraz temizleyebilmek ve sonrasinda bohça gibi değil de estetik dikebilmek için ben'e göre daha uzun bi dikiş oldu. Tüm işlem yarım saat bile sürmedi ve lokal anestezi ile hiçbişey hissetmedim. İnternette sürekli cerrahi yöntemle alındıgında çukurluk olacagindan bahsedlmiş ama o kesinlikle doktorunuzla alakalı bişey. Benim hiç öyle bi  sıkıntım olmadı.Asla ve asla pişman değilim çok çok mıtluyum hatta. Sürekli çamaşırım takılır canım acırdı, dahası hiç bi erkek arkadasim bisi demedi ama bece estetik açıdan baya kötüydü. İstanbuldaki süslüler kesinlikle bu işlem için bakırköydeki ideaklinik'e gidebilirler. 

12 ağustos 2017 11:21