yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (3)

  49. Bazen istemediğiniz halde olandır.

  Milia aldırmaya gittim. 3-5 tane vardı minicik. Estetik uzmanı tamam dedi alırken bakarım başka da varsa alırım. 6-7 tane lazer yanığıyla kalktım, baktım benim biricik beauty spotum da yok.

  5 mart 19:46

  48. Ben aldırma operasyonumun üzerinden yaklaşık 8 ay geçtiği için tüm süreci rahatlıkla anlatabilirim. Kısaca hikayemden bahsedeyim. Yaklaşık 10-12 yaşlarından beri yüzümde dudak üstünde ufak bir benim vardı. Bu ben yıllar geçtikçe büyüdü. Bazen güneşte fazla kaldığımda sızlama vs yapıyordu. Kendimi bildim bileli o benden rahatsız oluyordum ama bir türlü operasyon geçirmeye cesaret edemiyordum . Bir şekilde cesaretimi topladım ve bir devlet hastanesinin plastik cerrahi bölümünden randevu aldım. Yaz aylarında operasyon yapmadıkları ve genel olarak dolu olduğu için bana 6-7 ay sonraya operasyon için gün verdiler. Operasyon günü gittiğimde çok heyecanlıydım. Yüzümün çok belirgin bir noktasında olduğu için doktor bey ben senin yerinde olsam aldırmazdım dedi. Modumu hiçbir şekilde düşürmedim. Operasyon yaklaşık 15 dakika sürdü. Cerrahi müdahale ile alındı. Et beni olduğu ve patolojik olarak incelenmesini istediğim için bu şekilde alınması beni rahatsız etmedi. İlk 1 hafta yara bandını çıkarmadım ve su gelmemesini sağladım. Kendi kendine eriyen bir dikişle dikildiği için dikiş aldırmaya gitmeme gerek kalmadı. Yara bandını çıkardıktan sonra uzaktan da görünen kırmızı ve belirgin  bir iz ile karşılaştım. İz kalmaması için yara bandını çıkardığım günden bugüne kadar yaklaşık 8 aydır contractubex isimli kremi kullanıyorum. Ayrıca her güneşe çıktığımda en az 30 spf içeren güneş kremi kullanıyorum. Maske takıyorsam bile. Su an çok yakından görünen ufak bir iz kaldı. Tamamen geçmesi mümkün değilmiş. Ama bu kadar iz benim için problem değil. Keşke daha erken yaptırsaydım diyorum aynada kendime her baktığımda. Verdiği özgüven paha biçilemez. Çevremde ne gerek vardı belli bile  değildi boşuna aldırdın gibi söylemler çok oldu. Ama herhangi birini değil de sadece kendimi mutlu etmek istediğim için aldırdım. Operasyon öncesi bu başlıktaki yazıların tamamını okumuştum ve beni gaza getiren etkenlerden biri olmuştu. Eğer sizin de aklınızda uzun süredir böyle bir düşünceniz varsa gerçekten beklemeyin.   

  7 eylül 2020 23:18

  47. Yaklaşık beş yıl önce aldırdım ben de yüzümden bir benimi.

  Büyük bir ben değildi aslında ama sonradan çıkmıştı ve hiç sevmiyordum. Genel cerrah önce muayane etti daha sonra da operasyona aldı.

  Lokal anestezi oldu. Kesi yöntemi ile olduğu için alınan ben incelemeye de gitti. İlk başta tabii belli bir süre kapalı kaldı, dikişler alındı ve sonrasında çok düzenli bir şekilde iz kremi tedavisine başladım. Ben ilk iki üç gün fito sonra da contractubex kullandım ve çok memnun kaldım. Şimdi iyi ki aldırmışım diyorum. Korkacak, çekinerek hiçbir durum yok. Çok basit bir operasyon. Yarım saat bile sürmüyor. Sonrasında da biraz özenle neredeyse hiç iz kalmıyor.

  7 şubat 2020 01:18


  46. 3 yıl önce hemen ensemin altında sırtımdaki et benini plastik cerraha aldırdım. işlemi lokal anestezi altında yaptılar. iğne girerken bi tık acıdı yandı ama öyle ölüyorum gibi bir acı değil şuan hatırlamıyorum bile. uyuşukluğu kontrol ettikten sonra işleme başladılar. bende şöyle bir durum oldu. acı asla yok ama derimin kesilme sesi mi desem hissi mi desem tanımlayamıyorum tam olarak onu duyduktan sonra aniden gelen mide bulantısı tansiyon düşüklüğüyle sarsıldım. işlem sırasında acı yok ama bundan emin olabilirsiniz. daha sonra 4 adet dikiş atıldı.

  her şey çok güzeldi geceye kadar... gece uyuşukluğun geçmesiyle ağrılarım başladı bu da yüksek ihtimalle dikişlerin sırtta olmasından kaynaklıydı çünkü sırtüstü yatmakta aşırı zorlandım ben göremediğim ve kontrol edemediğim bir bölge olduğu için dikişler alınana kadar (2 hafta) giyinmek makyaj yapmak bir tık zorlaştı çünkü kolumu kaldırmak sırtımı geriyordu. 2 günde bir pansumanımı yaptım dikişler alındıktan 2 gün sonra da pansumanı açtım. aslında şimdi olsa açık bırakırdım diye düşünüyorum. iz olarak da başlarda kırmızı olan izim şuan ten rengimde ben aynadan bakarken seçemiyorum tam olarak yerini. iz için de farklı bir krem farklı bir işlem uygulamadım. 

  14 aralık 2019 23:55

  45. Yaklaşık 2 ay önce ben de belimdeki bir beni, dermotoloğumun kararıyla aldırdım. çok benli  ve çilli bir cilt tipim var. bunun için her sene benlerim kontrol ediliyor. 

  Et beni değildi benimki, o yüzden bayağı derine inerek kesiliyor etrafı, sanırım nerde bittiğini göremedikleri için. Patolojiden de ileride sorun yaratabilecek bir ben türü olduğu raporu geldi.

  Lokal anestesinin etkisi geçtikten sonra ve ertesi gün ağrı hissettim ama sonrasında geçti. Yerinden dolayı pantolon vs. denk geldiği için ve sağa sola dönerken zaman zaman acıdı, bir süre sonra o da geçiyor. 

  İz için de 3 ay boyunca her sabah ve akşam o bölgeye masaj yaparak krem süreceğim. 

  Zorlu bir işlem değil, biraz da doktorun el hafifliğiyle de alakalı

  14 aralık 2019 12:38

  44. Annem 3 tane et benini plastik cerrahiye ,cerrahi operasyonla lokal anestezi altında aldırdı.kendisi acıya dayanıklı olduğu için lokal anestezi uygulanırken çok sıkıntı çekmedi.toplam 4-5 dikişi vardı.dikiş izi kalma olasılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte annemde belli belirsiz izi kaldı.sadece çenesinde olan dikiş aldırana kadar yemek yemesinde konuşmasında acıttığından zor oldu.sürekli yatıp dinlendi.

  dikişleri aldırana kadar evde pansuman yaptık.

  13 aralık 2019 15:02

  43. alnımda minik siyah bir benim vardı. beni o kadar rahatsız ediyordu ki, en sonunda lazerle aldırdım. iyileşme sürecinde yara oluyor, kabuk bağlıyor. ama sonrasında çok şükür hiç iz kalmadı.

  Doktor arayan ve Antalya olanlar varsa; Kubilay Yücel

  13 aralık 2019 12:54


  42. Tam 5 yıl önce devlet hastanesinde yüzümden bir ben aldırdım. Cerrahi yöntemle alındı. Plastik cerrahiden randevu aldım, doktora benimi aldırmak istediğimi söyledim, birkaç saat sonrasında operasyon gerçekleşti. Benin içine anestezi enjekte edildi, o feci can yaktı o an (10-15 sn sürmüştür taş çatlasa). Sonraki işlemlerde hiçbir acı duymadım. Tek hissettiğim o bölgede karıncalanmaydı. Dikiş atıldı, üstünü bantlamadı. Dr. 24 saat sonra duş alabileceğimi ama su değdirmememi tavsiye etti. Bactroban isimli bir merhem sürdüm 5 gün boyunca(gizlinot: Doktor yazmıştı bunu.) 1 hafta sonra gel dikişleri alalım dedi. Dikişleri alırken de hiç canım yanmadı. Benim küçüktü bu arada.

  12 aralık 2019 19:43

  41. 5 yıl önce yüzümdeki kocaman siyah beni aldırdım. Özgüvenimi sarsıyordu ve küçüklüğümden beri zorbalığa maruz kalıyordum. Elbette yakışanlar, memnun olanlara bir şey demiyorum ancak ben nefret ediyordum kendi yüzümden. Devlet hastanesinde aldırttım. bene uyuşturu iğne yapıyorlar o felaket acıtıyor. Ancak işlem sırasında hiçbir şey hissetmiyorsunuz. 1 hafta dikiş kalmıştı üstü bantlı şekilde. Aldırttıktan sonra gerçekten özgürleştim. Şuan çok minik izi var ama benim için sıkıntı değil. Korkanlar varsa çekinmeden yaptırsınlar.

  28 temmuz 2019 14:55

  40. birkaç yıl önce belimde ve koltuk altımda bulunan benleri genel cerraha aldırmıştım ve hiçbir sorun yaşamadım. bu sene alnımda bulunan bir beni estetik cerraha aldırdım. operasyon sırasında ve sonrasında ufak bir sızı dışında hiçbir ağrım olmadı fakat dikkatimi çeken bir durum oldu. dikişler alındıktan sonra bir bantla kapatıp 2-3 hafta öyle kalsın, bu bant iz kalmadan iyileşmesini sağlar dediler. bildiğim kadarıyla bantı bir süre sonra çıkarıp hava almasını sağlamak gerekmiyor mu? (gizlinot: uzmanı değilim, bilen düzeltsin) neyse, aradan 1 hafta geçti hala ufak bir sızı var. allah allah diyorum dikişler de alındı artık iyileşmiş olması lazım. merak ettim bir bakayım dedim ne halde, bantı kaldırmamla birlikte iltihap aktı yaradan. o an bantı çıkarıp attım, bir güzel pansuman yapıp iltihabı temizledim ve öylece bıraktım. şu an hafif kızarık çizgi şeklinde bir iz var, henüz 1 ay oldu ama iltihaplı dolaşmaktansa izli dolaşmayı tercih ettim.

  25 şubat 2019 16:54