ben bugün bişey öğrendim

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (162)
  • medya (1)

162. Hep salağa yatma sözünü nasıl gerçekleştirdiklerini merak ediyordum. Nerde, hangi durumda yapılır ki diye düşünürdüm. Ama sanırım artık çözdüm. Bazı sıkıştığım durumlarda asla gözden kaçırmayacağım şeyleri, hiç unutmayacağım durumları gözden kaçırmış ve unutmuş gibi davranmaya başladığımı farkettim. Sanırım yaş aldıkça bazı şeyleri daha iyi anlıyorum. Umarım bu yeni deneyimim beni iğrenç bir insana dönüştürmez :d

6 aralık 20:10

161. 'unscented' ve 'fragrance-free' etiketlerinin ayrı şeyler olduğunu öğrendim. baya bir geç olmuş oldu ama zararın neresinden dönsem iyi. tam olarak türkçe'ye nasıl çevrildiklerini bilmiyorum; muhtemelen unscented 'kokusuz' olarak, fragrance-free ise 'parfüm içermez' olarak çevriliyordur. bu etiketler üzerinde herhangi bir düzenleme olmadığı için zaten güvenilir oldukları söylenemez. yine de:

unscented ürünleri kokladığınızda herhangi bir koku gelmiyor, fakat içindeki maddelerin kendi kokusunu da baskılamak için birçok sentetik koku katılıyor. kısaca, kokusu yok ama bolca kokusal ajan(gizlinot: ney?)kol geziyor.

fragrance-free ürünlerde hoş veya değil biraz koku alabiliyorsunuz, çünkü içeriğin kendi kokusunu nötrlemek için sentetik kokular katılmamış oluyor.

21 kasım 22:33 - 21 kasım 22:43

160. biraz önce soru-cevap aparatında bir soruya cevap yazarken farkettim, linki eklemek için siteye girdiğimde, 4 ay önce aldığım gelinliğimin fiyatı suan yarıya düşmüş. içime oturdu.. gidip kahve yaptım..

23 ekim 12:14

159. (bkz: bir şey)

23 ekim 11:51


158. Dişi köpekler de regl olurmuş!

22 ekim 12:05

157. İnstagram mesajda anlık bakınca silinen fotoğraf atıyoruz ya işte bize o şekilde gelen fotoğrafları ss aldığımızda karşıya bildirim gidiyormuş ekran alıntısı diye. Günümün 17 saatini falan instagramda geçiren biri olarak bu bilgiyi yeni edindim. Arkadaşlarımın bir sürü fotoğrafını ss almıştım hiçbir sinsi söylemedi, kimse de benimkileri almamış demek. Ben de ne bilem pata küte habire ss alıyorum. Ta ki az önceye kadar:/ çok tatlı bi geyik olmuştun napıyım ss aldım alışkanlıkla. Hemen aha ekran görüntüsü dedi. Ben şok. İnanmadım ben atıcam şimdi sen ss al diye sağlamasını yaptım. Cidden söylüyomuş ya rezillik. Ben böyle bir şeyi nasıl bilmem? 

Bakın bu bilgiyi yeni edindim ve hemen yazdım. Siz başından beri biliyosunuz kesin neden söylemiyosunuz:(

20 ekim 13:58 - 20 ekim 14:00

156. yunan mitolojisindeki 'hidra' (gizlinot: hail hydra!) (gizlinot: lol) (gizlinot: lütfen vurmayın ) isimli bir varlığı öğrendim. kendisi dokuz başlı bir ejderha ve kesilen kafasının yerine iki kafa çıkartırmış.

bir de çok eskiden shakespeare zamanlarında erkekler üst tabakadan bir kadını selamlamak için kendi ellerini öperlermiş ve kadınlarla temas etmezlermiş, yani bir kadının elini öpmek-bir kadını öpmek üst tabakadan olmayan kadınlara yapılırmış.

16 ekim 20:27

155. Can havliyle, içten, yakararak ve inanarak, şüphe duymadan edilen dualar yerini buluyormuş. Her şeyin üstünde Bir "şey" bizi duyuyormuş, elini uzatıyormuş.

Kuran'da anlatılan mıdır, incilde anlatılan mıdır yoksa "enerji" mi Demeli bilmiyorum ama ben dilimin alıştığı şekilde "Allah" diyorum, varmış.

İnkar etmeye dilim varmaz, şüphe duymaya gönlüm elvermez artık.

Öyle bir şey yaşadım ki bugün, biri bana önceden anlatsa "şizofrensin herhalde, git boş konuşma" derdim. 

Kendimi manevi olarak bambaşka hissediyorum. Bu olayı asla dillendirmeyeceğim ama ya aklımı yitiyorum ve bu olanlar gerçek değil (ki sanmıyorum yani gökten unicorn inmedi, dua ettim uyudum sabah duam gerçekleşmişti) ya da Allah Yürekten edilen duayı duyuyor ve elini uzatıyor.

16 ekim 05:39

154. "Belirsizlik,en kötü ihtimalden daha acı vericiydi..." demiş dostoyevski.

İliklerime kadar bunun doğru olduğunu hissettim,öğrendim.

16 ekim 01:03

153. bi insanı içten sevindirmenin verdiği haz.tam da bugün bunu öğrendim

15 ekim 19:59