sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (78)
  • medya (0)

  1. Etrafımda makyaj yapan kızların sıklıkla başvurduğu yalan. Yani o kadar sık duymaya başladım ki artık ben de bu yönteme başvuracam.

  Neyse efendim. Uzun zamandır erkeklerin makyaja bakış açısı olsun, makyajı anlayamamaları olsun bir çok konuyu ortaya döktük. İşte görüyorum ki bu anlayamama durumundan istifade uyanıklık yapan hemcinslerim var efendim. Amaçları nedir tam anlayamamakla birlikte cahilliklerine veriyorum.

  Şöyle örnek vereyim. Bana zamanında farlar fondöten, pudra gibi şeyler önerip bazen beraber alışverişe çıktığımız, denize giderken bile makyajından geri kalmayan bir arkadaşım var mesela. Geçen gün herkesin içinde hiç makyaj yapamadığından, cildinin hassas olduğundan falan bahsedip duruyor. Suratına sürdüklerini bir ben fark etsem içim yanmaz. En favori bb kremi bana tavsiye eden insan hayatında hiç fondöten, Pudra kullanmadım diyor. Bu örnekler bir değil iki değil . Ama bunu okuyup birilerine makyaj yapmadığını inandırmaya çalışanlar varsa lütfen bunu hemcinslerinize karşı yapmayın.

  Ben de bundan sonra herşeye atlamıycam biliyorum diye. Yapacam ful makyajımı. Canım bişey sürmedim. Bi parlatıcı bi kalem diyecem. Ay fondöteni nasıl sürüyorlar ya diyecem. Pudra ne işe yarıyor diyecem... Zorum neyse millete güzellik sırlarımı veriyorum....

  23 mart 2015 22:56

  2. kendisine "ben doğal güzelim" süsü vermeye çalışan kız örneğidir.

  24 mart 2015 01:02

  3. 28 yaşına kadar makyaj yapmayan ve yapamayan biri olarak

  ( beceremediğim ve nasıl yapıldığına o zamana kadar kafa yormadığım için)

  yalan söylenecek bir durum olmadığını, bazı insanların, sadece doğal güzelim demek için değil; ayrıca yoğunluktan, boya küpüne dönmekten hoşlanmamasından ya da öyle görüneceğinden korkmasından ve hiç bir makyaj bilgisinin olmamasından ve yine o zamana kadar belki ihtiyaç duymamasından dolayı da makyaj yapmadığını bilinmesini isterim.

  24 mart 2015 01:43

  4. ben makyaj yapmam ki demek ve gerçekten yapmamak farklıdır ve saygım sonsuzdur. ama konu başlığındaki gibi içinde "yalan" geçen durumları şahsen hiç hoş görmediğim gibi bence başlı başına yapmacıklıktır da.

  makyaj yapıyorsan yapıyorsundur. bunun güzellikle doğallıkla bir ilgisi yok. öyle iyi hissediyorsundur. gözüne sürdüğün bir rimel, yanağındaki allık seni doğallıktan uzaklaştırmaz (abartmadıktan sonra) o yüzden hiç gerek yok öyle yalanlara

  24 mart 2015 22:26

  5. ben makyaj yapmam ki; bi kalem bi rimel diyenlerin söylediği yalandır. rimelle göz kaleminin makyaj malzemeliğinden çıkartıldıklarını duyan var mı?(gizlinot: swh)

  24 mart 2015 22:57

  6. ben makyajsız çıkmam ki diyorum olumlu olumsuz tüm düşüncelere inat. napim işin doğrusu bu. makyaj yapmam ki deyip komik duruma mı düşeyim diğer tüm yapıp da yapmadım diyenler gibi (ybkz: swh)

  sakın ha yanlış anlaşılmasın.. makyaj yapma eylemini övmüyorum asla. hatta fondöten kullanmaya ihtiyacı olmayanlara o kadar imreniyorum ki. keşke benim de kullanmama gerek kalmasa. en basitinden burnumu silerken mendile bulaşan fondöten lekelerini farkettirmemeye çalışmak işte benim kendime acıdığım an :))

  25 mart 2015 13:15 25 mart 2015 15:18

  7. no make-up makeup denen bir olay var ki, neredeyse yedirebilirsiniz bence... denemekte fayda var. erkekler asla anlamıyor (gizlinot: eheheheh )

  25 mart 2015 13:39

  8. gerçekten yapmayıp böyle diyenlere saygım sonsuz. ama bunların bir türü vardır ki, bariz olan fondötene 'güneş kremi bu ya' derler.

  kime neyi kanıtlamaya çalıştıklarını hala anlamış değilim.

  bir üst versiyonu; 'makyaja ihtiyacım yok ki, o yüzden yapmıyorum. ama sana yakışıyo, yap sen' dir.

  göz altı kapatıcı ve rimel olmadan futbol topuna benzediğinizi hissettirir bu cinsler.

  25 mart 2015 14:02

  9. benim gözümde vize/final zamanında "Ayh canım yaaa valla ben de hiç çalışamadım ki" yalanıyla 4 gün 4 gece sınava çalışıp giren kızla aynı kefede olan insandır.

  20 nisan 2015 15:01

  10. en bariz örneğini geçen günlerde bir kız arkadaşımla (gizlinot: yok erkek olacaktı ehheh ) yaşadım. kendisi cildinden tonlarca açık kapatıcıyı tüm yüzüne fondöten gibi süren biri, hatta defalarca tüm yüzüne kapatıcı sürmemesini, bir bb krem denemesini söylemiştim. o ise fondöten/bb kremlerin cilde zararlı olduğunu o yüzden kullanmadığını söylemişti, sanki kapatıcı daha masum...

  neyse üniversiteden eski arkadaş grubumuzla bir araya gelmişiz, hepsi zamanında yıllarımızı beraber geçirdiğimiz insanlar ama eh bazılarıyla araya mesafeler, dolayısıyla biraz soğukluk girmiş. hani pampalar toplandık felekten bir gece çalıyoruz modunda değiliz, ufaktan da olsa bir resmiyet var bazılarıyla... malum arkadaş bana demesin mi, ay bisindieciğim çok fazla mı fondöten sürdün yeaa alnındaki çizgilere dolmuş diye. (gizlinot: ne fondöten sürmüştüm ne çizgilere dolmuştu ) masada aramızda üç kişi var, resmen tüm masaya duyurdu. ardından da ekledi ay ben fondöten (gizlinot: föndöten diyor burada ) demeyi bile beceremem, görsem tanımam o derece ehehe, ama sen yap tabi sana yakışıyor sen bilirsin makyaj falan anlarsın o işlerden diye zırvalamaya başladı. tabi bunları kibar kibar söylüyor arada da ama sana çok yakışıyor maşallah falan da diyor ki terslemeyeyim.

  gerçekten de terslemedim; sadece onun ayıbını ortaya çıkarmamak için. işte ben bunu anlamıyorum sözlük, herkes istediği gibi makyaj yapsın/yapmasın ne hali varsa görsün. ama bir kilo kapatıcı sürüp ben makyajdan anlamam ayağına yatmak, benim gibi yüzünde sadece hafif bir renkli nemlendirici olduğunu bildiğin birini alakasız bir ortamda afişe etmeye çalışmak neden. ki ben yüzümde leke olduğunu da göz altı morluklarımı da kabullenmiş, yüzüme bir şey sürdüğümde de bunu saklama gereği duymayan biriyim. arkadaş da bu lafları etmeden önce lavaboda renkli nemlendirici sürdüğümü görmüştü zaten, hatta ona da tavsiye ettim vs, devlet sırrı gibi saklamaya da çalışmadım yani. o yüzden anlayamıyorum amacı ne bu insanların? tamam senin yüzünde zerre makyaj yok cildin kusursuz, ben dünyanın en kapatıcı fondötenini sürdüm yine de yüzüm çöplük gibi. rahatladın mı cınım?

  28 mayıs 2015 16:20 28 mayıs 2015 16:23