sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (0)

  77. Yüzümde bazen nemlendirici dahi olmadan okula gittiğim olur. (gizlinot: Tamam %90 bu şekilde gidiyorum okula) ama konusu açılmışsa saklamam makyaj yaptığımı. Çünkü severek yapıyorum ve kendimle de bir alıp veremediğim yok. Zaten amaç yüzümüze gözümüze renkli bir şeyler sürüp mutlu olmak. Kapatıcı ürünler de bunlara kanvas oluşturuyor. Sevmeyen sevmesin. kimse aşırı makyaj yapıyor ya da yapmıyor diyemez bu benim tercihim.

  17 şubat 11:05

  76. gratis'te kasa sırasındayken kaşlarını şakaklarına kadar doldurmuş, uğraşılmış bir göz makyajı yapan kadının yanındaki arkadaşına "ya makyajdan fazla anlamıyorum, bronzerım falan hiç yok mesela" dediğinde aklıma gelen yalandır.

  17 şubat 09:01

  75. yıllardır o ya da bu sebepten ten makyajı yaptığım için kimde fondöten var kim pudra sürmüş anlıyorum. bb cc kremler çıktı kimse anlamıyor sananlar var ama anlaşılıyor efendim. çantasında fondöten gördüğüm halde, aa asla benimki renkli nemlendirici, diyen bir grup da mevcut. hayır ten makyajı yapmak ayıp mı, kusur mu? doğallıktan ölecekler mazallah. cildi bebek gibi olan arkadaşım benim kullandığımı pek anlayamıyor mesela. ihtiyacı olmamış, gerek duymamış, kullanmadığı için ayırt edemiyor. bir de bazı kadınlar fındık büyüklüğünde sürerken ben leblebi büyüklüğünde kusurlarıma uyguluyorum. belki de ondan anlaşılması zorlaşabiliyor. buna rağmen kusurlu cildimi, evet örtücü bir makyaj yapıyorum diyerek ifşa ediyorum. çünkü bazen makyaj farklı amaçlara hizmet eder. yalana ne gerek var yahu. hiç mi makyajsız göremeyecekler sizi ? hele yüzünde ben olup yalan söyleyenleri tebrik ediyorum. çünkü o; yüze pigmenti en yüksek allığı basıp, sabah pekmez yedim demek gibi bir şey.

  17 şubat 07:51 17 şubat 07:55

  74. Cevremde hic boyle birine rastlamadim ama youtuberlarda bunun bir benzer versiyonu var. Ay ben normal hayatimda fondoten surmem kiii diyip kapaticiyi yuzunun her bir milimetresine surerler. Aynen hic fondoten kullanmiyosun

  17 şubat 07:25

  73. benimle beraber gratise giren fondöten alan ve “kullanmayacağım ki özel günler için dursun” diyip her gün gayet de makyaj yapan arkadaşlara sahip olduğum için malesef en nefret ettiğim yalandır, hayır göz var izan var farkediyoruz bari yalanı boşa söylemeyin...

  17 şubat 07:10 17 şubat 11:49

  72. Madem makyaj yapmayanlara özeniyorsunuz yapmayın yalan da atmayın ne gerek var. İşin ilginç yanı da şu, kadınlar herşeyi farkederken, erkekler farıyla fondöteniyle bile olsa ustaca yapılmış makyajları gerçekten anlamıyorlar. Bu yalanı atan kadınlar karşı cinslerine atıyorlar yani. Ben makyajsız da güzelim bak diyebilmek için yalan atacak kadar küçülmeye de değer mi bilemiyorum.

  17 şubat 00:03 17 şubat 00:03

  71. yapmıyordur belki gerçekten. ya da yapıp yapmıyorum diyordur.

  kimileri her gün dört dörtlük bir makyaj yapar ve arada bir iki ürünle yaptığı makyaja makyaj demez. kimileri üç dört ürün kullanır ama ona göre makyaj çok daha ağır düğüne giderken yapılan gibidir. kendi yaptığını makyajdan saymıyordur. takmayın kafayı bunlara. bize ne.

  16 şubat 23:59

  70. Genelde erkeklerin kolayca inandığı yalandır. 

  Bir diğeri için bkz:  “hiç estetiğim yok”

  Ne gerek var bu yalanlara bacılarım, kankilerim, kardeşlerim. Kendinizi de bizi de bi salın. Keyfimize bakalım şu hayatta. 

  16 şubat 21:39

  69. "o kadar güzelim ki makyaja ihtiyacım yok" alt metinli yalandır.

  Valla bacım kimse dünya güzeli değil, kaldı ki dünya güzeli bile olsan olduğun gibi kalmıyorsun. gün geçtikçe yaşlanıyorsun, sarkıyorsun, buruşuyorsun. Etten kemikten insansın neticede.

  Nedir bu ego?

  Herkes biraz çirkindir. makyaj kendini daha iyi hissetmeni sağlıyorsa bunda utanılacak bir şey yok.

  16 şubat 20:08

  68. Benim çevremde de var böyle bi tanesi. Kazağının boynuna bulaşmış fondöteni göre göre "ay ben makyaj yapmıyorum!" diyebiliyor. Ruj sürmeyip, eyeliner çekmeyince makyaj yapılmış sayılmıyor sanırım. Bi de üstüne ya bana çok ağır geliyo makyaj falan, sahtecilik zaten vsvs diyip duruyor. Ama bebeğim o fondöten ağır gelmiyo da eyeliner mı ağır acaba diyesim geliyo demiyorum. Bence kendisinin ciddi bir özgüven sorunu var. Kendisiyle barışık olduğunu düşünmüyorum. Makyaj yapanları aşağılamak falan ne biliyim biraz şey bence.

  16 şubat 14:25