yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (0)

  1. bir anne repliği..

  bizdeyse bir baba repliğiydi, aşçılık sertifikası olan bir baba olduğu için kendisi döner dahil dışarıda yediğimiz neredeyse hiç bir şey yoktu..

  almanya'dan getirdiği küçük döner makinasıyla evde yapar ya da fabrikada döner çıkarttığı gün eve de getirirdi.. kebapta tutun krem karamele aklınıza gelebilecek her şey evde yapılır ve yenirdi..

  önce uğur dündar'la sonra kendi gözlerimizle şahit olduğumuz gıda teröründe iyiki de öyle yapmış diyorum.. ben de bebeğime aynısını yapmak isterdim ama balık krakerdi, lokumdu, çubuk krakerdi ne yazık ki uzak tutamadım.. her gün yediği şeyler olmasa da içinde glikoz şurubu, palm yağı içeren gıdaları yemesine göz yumarken kendimi, bebeğinin ağzına damla damla arsenik damlatan çatı kitap serisinin annesi gibi hissediyorum..

  tanrı bizi korusun elbet, korusun da.. biz kendimizi korumuyoruz ki :(

  tanım: gıda terörü geri adım atana dek hepimizin kurması gereken cümle.. evde pişmiş keklerin, poğaçaların, kurabiyelerin, krakerlerin, pudinglerin suyu mu çıktı..

  9 eylül 2016 14:30

  2. annemin top sözü diyebilirim. her şeyi yapıyor, artık derındondurucuda yer kalmadı. diyette olduğum için doktorum artık kepekli makarna yiyebileceğimi söyledi ve tabiki de annem ''ben sana evde yaparım'' dedi. ekmeğimizi de evde yapıyoruz.

  9 eylül 2016 15:00

  3. Benim de cok kullandigim laf. Kardesimle (gizlinot: ikizim ) gezerken canimiz tatli filan çektiğinde ve gozumuze guzel gorunenini bulamadigimizda en yakin markete dalip aklimda ne varsa malzemesini alip evde tepsi tepsi yapiyorum. Haliya uzanip seker komasina girene kadar yiyoruz sonra.

  bir de bunun "siz hep gelin ben size hep yaparım" versiyonu var. O pek buruk söylenir :(

  9 eylül 2016 16:44 9 eylül 2016 16:59


  4. annemin sevdiği sözlerden biridir. Geçen pizza yemek istediğimde söyledi ve dediğini de yaptı. Dört parmak kabarmış alt tabanın üstünde malzemeyle güzel de olmuş. tek sorun; tek bir seferde ısıramayıp, yandan kemirmek zorunda kalmak. :)

  9 eylül 2016 19:34

  5. annemle starbucks'a gitmek. sanki hepsini yapabilecekmiş gibi sen bunlara 10 tl mi veriyosun ben sana evde daha afillisini yaparım diyo. bi de mozaik pasta almak istemiştim, ağzını bile açmadı. bakışlarıyla ben sana evde yaparım dedi kjdhfkdjh kadın anam <3

  9 eylül 2016 19:50

  6. Annemin yüz maskeleri için kullandığı cümle.

  Ne zaman maske alsam;

  -Bak internette buldum bal yoğurt ıvır zıvır karıştırıyosun hoop bebeksi cilt hem içinde ne olduğu belli doğal yani.

  9 eylül 2016 21:56

  7. Kesinlikle benim annemin dudaklarından süzülen laf. Ve yapar da. En güzelini yapar hatta sonra dışarda meeeh diyecek kıvama geliriz.

  Ama bulaşıcı da bir şey. Şimdi bende de aynısı var. Yaparım ki ben bunu evde deyip gerçekten yapıyorum ve güzel de oluyor. Hayatım boyunca dışarıda yediğim hiçbir şeyden keyif almamama neden olacak lanetli cümledir benim için.

  19 haziran 2019 00:44


  8. Dışarda yediğimiz her şeye aynısını söyleyen kişidir annem. Pizza mı yiyeceğiz, “ben sana evde yaparım, hem de kralını yaparım!” Der. Gerçekten de onun elinden yediğim hiçbir şeyi hazırına değişmem. Aynı şekilde sevgilim de ikea’da gördüğü çoğu şey için “ben sana aynısını yaparım, hem de çok daha ucuza.” Der ve sürekli planını kurar. Henüz onun  yapıp yapamayacağını göremedim ama bu tip insanlar hayata farklı bir renk, heyecan katıyor. Çabaları, planlamaları yeter.

  29 eylül 2019 21:15

  9. Dışarıya göre daha sağlıklı ve temiz olduğunu düşündüğüm için bu kişi benim.

  29 eylül 2019 22:42

  10. zamanında böyle bir arkadaşım vardı, kendisi tekstil tasarımı okuyordu yetenekli bir kızdı. yemek anlamında değil ama ne zaman beraber kıyafet alışverişine çıksak "aaaa buna bu kadar para verilir mi, üstüne bi parça kumaş eklemişler sadece ben sana aynısını evde yaparım, dikerim" diye diye yıllarca bana hiçbir şey aldırmadığı gibi evde de yapmadı.(gizlinot: :< )

  o yüzden böyle diyen insanlara tikim var artık. biri "ben sana evde yaparım" mı dedi, 20 liraya suda haşlanmış sade makarna olsa bile inadına yiyorum.

  30 eylül 2019 12:50 30 eylül 2019 12:52

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar