girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

1. bir anne repliği..

bizdeyse bir baba repliğiydi, aşçılık sertifikası olan bir baba olduğu için kendisi döner dahil dışarıda yediğimiz neredeyse hiç bir şey yoktu..

almanya'dan getirdiği küçük döner makinasıyla evde yapar ya da fabrikada döner çıkarttığı gün eve de getirirdi.. kebapta tutun krem karamele aklınıza gelebilecek her şey evde yapılır ve yenirdi..

önce uğur dündar'la sonra kendi gözlerimizle şahit olduğumuz gıda teröründe iyiki de öyle yapmış diyorum.. ben de bebeğime aynısını yapmak isterdim ama balık krakerdi, lokumdu, çubuk krakerdi ne yazık ki uzak tutamadım.. her gün yediği şeyler olmasa da içinde glikoz şurubu, palm yağı içeren gıdaları yemesine göz yumarken kendimi, bebeğinin ağzına damla damla arsenik damlatan çatı kitap serisinin annesi gibi hissediyorum..

tanrı bizi korusun elbet, korusun da.. biz kendimizi korumuyoruz ki :(

tanım: gıda terörü geri adım atana dek hepimizin kurması gereken cümle.. evde pişmiş keklerin, poğaçaların, kurabiyelerin, krakerlerin, pudinglerin suyu mu çıktı..

9 eylül 2016 14:30

2. annemin top sözü diyebilirim. her şeyi yapıyor, artık derındondurucuda yer kalmadı. diyette olduğum için doktorum artık kepekli makarna yiyebileceğimi söyledi ve tabiki de annem ''ben sana evde yaparım'' dedi. ekmeğimizi de evde yapıyoruz.

9 eylül 2016 15:00

3. Benim de cok kullandigim laf. Kardesimle (gizlinot: ikizim ) gezerken canimiz tatli filan çektiğinde ve gozumuze guzel gorunenini bulamadigimizda en yakin markete dalip aklimda ne varsa malzemesini alip evde tepsi tepsi yapiyorum. Haliya uzanip seker komasina girene kadar yiyoruz sonra.

bir de bunun "siz hep gelin ben size hep yaparım" versiyonu var. O pek buruk söylenir :(

9 eylül 2016 16:44 9 eylül 2016 16:59


4. Annemin makarnalar için kurduğu cümle. Canım penne çekti dersin evde salçalı burgu seni bekler (gizlinot: swh )

9 eylül 2016 17:10

5. annemin sevdiği sözlerden biridir. Geçen pizza yemek istediğimde söyledi ve dediğini de yaptı. Dört parmak kabarmış alt tabanın üstünde malzemeyle güzel de olmuş. tek sorun; tek bir seferde ısıramayıp, yandan kemirmek zorunda kalmak. :)

9 eylül 2016 19:34

6. annemle starbucks'a gitmek. sanki hepsini yapabilecekmiş gibi sen bunlara 10 tl mi veriyosun ben sana evde daha afillisini yaparım diyo. bi de mozaik pasta almak istemiştim, ağzını bile açmadı. bakışlarıyla ben sana evde yaparım dedi kjdhfkdjh kadın anam <3

9 eylül 2016 19:50

7. Annemin yüz maskeleri için kullandığı cümle.

Ne zaman maske alsam;

-Bak internette buldum bal yoğurt ıvır zıvır karıştırıyosun hoop bebeksi cilt hem içinde ne olduğu belli doğal yani.

9 eylül 2016 21:56


8. 1.5 yıl dilini bile bilmediğim bir ülkede dağ başında abimle yaşadım. O zamanlar toptan alışveriş yapıyorduk ve elimizde olanlarla bazen eksik malzemelerle canımızın çektiğini yapmaya çalışıyordum. mantıda yaptım, su böreğide açtım, lahmacunda yaptım. İşte o noktadan sonra bana bi özgüven geldi mutfakla ilgili. Dışarıda yiyip beğendiğim hemen herşeyi evde deniyorum. Fajita bile denemişliğim vardır.

bu yüzden ben bu cümleyi çok kullanıyorum. Hemen herkese "bunu ben sana evde yaparım diyorum" haaa yaptıklarım dışarıda yediklerimiz gibi oluyor mu? Tabii ki olmuyor ama kimseyide zehirlemedim şu ana kadar.

10 eylül 2016 05:18