yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (4)

  16. bu konuda konuşmayı bırakmıştım ama madem başlıkta dedikodum yapılıyor doğruyu anlatalım. 

  rusalka isimli yazarın hiçbir şey bilmeden korumaya çalıştığı şahıs, seneler önce arkadaşıyla twitter’da mention’laşırken beni “çirkin ve bok suratlı” olduğum gerekçesiyle 6 haneli bir sayıya ulaşmış takipçilerine hedef göstermişti. iki gün çirkin olduğum için linç edildim. öncelikle, bunu bilmeyen baştan konuşmasın.

  en son da hasta anneme hakaretler küfürler yağdırmıştır. ben olduğunu zannettiği anonim bir hesabı alıntılayıp hem lokasyonumu ifşa etmiş, hem de “gelmezsen ananı s*keyim” diye benim anneme saldırdı. bunları okuyup cevap verdiğimde de “ııy sen ananın tipine bak” diyip 70 yaşında, hasta ve olayla en ufak ilgisi olmayan annemin görüntüsüyle dalga geçme çabasına girdi. hepsinin ekran görüntüsü elimde mevcut. aslında burada da mevcuttu ama fan girl’ler rahatsız olduğundan artık çoğu yok. (gizlinot: lol) ss’ler twitter hesabımda hala mevcut.

  tartışmaya anne baba karıştıran değil, dawla’ya cüce diyen hedef gösteriliyor şimdi de. elbisesine, kaşına, gözüne laf edilince 9 paragraf ağlayan kadının savunucuları benim ve annemin görünüşüne edilen hakaretleri olgunlukla karşılamamı bekliyor. tam bendawla tayfadan beklenen davranış şekli, hiç şaşırmadım açıkçası.

  aa bir de, sözlüğün dedikodusunu yapıyor nedir ya? (gizlinot: ahhahshshsjhshshs) süslü sözlüğü bir insan falan sanıyor herhalde. herkes herhangi bir sitede gördüğü komik bir şeyi paylaşabilir, ki yazar isimlerini de hep kapatmışımdır. sözlükle dalga geçemezsiiiiieeen kafasındaki insan gelmiş burda alenen beni ifşalamaya çalışıyor. hayır bir de, zaten gizli saklı bir şeyim yok fotoğrafımla buradayım. komik. insanların sizden korktuğunu varsaymanız komik, siz kimsiniz?

  tanım: kendi kılını tüyünü beğenmeyeni sabahlara kadar linç ettiren ama insanların anne babalarına küfür ve hakaret etmekte bir beis görmeyen, en ufak eleştiriye 17 saat sinir krizi geçiren şımarık instagirl.

  ilgili medya:
  3
  24 ağustos 23:48 26 ağustos 21:12

  15. Sevgililerine göre başka bir insana bürünüyor bu özelliği takip ettiğim zamanlar yormuştu beni zkzmdgz ama dış görüşünü beğeniyorum tatlı biri

  24 ağustos 20:58 24 ağustos 20:58

  14. Yasından epey kücük gösteren Instagram ve Twitter fenomeni. Yıllardır takip ediyorum hatta konusmuslugumuz var özünde çok tatlı bir kız sohbeti eğlenceli. Ama ona gelen en ufak bi hakareti bile paylaşıyor ve yaptığı giydiği söylediği her şey linçleniyor. Takipçileri düşmanı gibi.

  İlkokulda çocuk aklıyla arkadaslarının fiziksel özellikleriyle dalga geçen kim varsa gelip bu kızı eleştiriyor. Biliyorum ki bu tespitim için çok eksi yiyeceğim bendawla güzellemesi yapıyor diye düşüneceksiniz ama işinize gelince kadına dokunma vs naraları atıp bulduğunuz herkesi taşlamaya devam etmek sizi yorar, eksilemekten basit hiçbir şey de yoktur.

  24 ağustos 17:04

  13. Takip eden belki bilir geçen soru cevapta bir süslü sözlük yazarının twitterda inanılmaz şekilde sözlüğün dedikodusunu yapıp, hakaret edip sonra sözlükte tam tersi bir izlenim yarattığı konuşulmuştu. Sözlükteki ismi tam verilmemişti, ama twitter ismini söylemişlerdi. (gizlinot: İfsaya girmediği için)

  Bugün bendawla'nın tweetlerini okurken bu kızla tartıştıklarını gördüm. Damla güzellik salonunda çalıştığı için "5 lira vereyimde manikürümü yap" "cüce" "seni kimse sevmiyor" "tıpe bak meslek liseli" diye fotoğraflarını paylaşmış. İnsanları kazandıkları ekmek parasına göre yargılamak nedir ya :D

  Kızda delirmis haliyle tweetlerini alıntılayıp sallıyordu. O tweetlerin birinin altında sözlükte yazar olduğu belli olan biriyle diğer kızın mentionuna şahit kaldım. Pes vallahi. Ssleri ekliyorum, diğer yazarın resmini ve ismini karaladım.

  Edit: beni fangirl gibi göstermek olayların akışını değiştirmiyor maalesef. Bu kadar ağzı bozuk biriyle muhattap dahi olmayacağım. Kimin kimseden korkusu yoksa, twitterini gizli hesaptan çıkartsın bakalim sadece sözlük dedikodusu mu yapmış :)

  ilgili medya:
  2
  24 ağustos 10:50 25 ağustos 12:09

  12. Tanım: yarı Instagram ve twitter ünlümsüsü. Gece/mutfak dedikodusu: Twitter'da eski sevgilim fav'lardı bu kullanıcının üç yaş tweetlerini, oradan gözüme çarpmaya başladı kaç sene önce. (Bkz: eski sevgilinin eski olduğunu hatırlatan şeyler) Değişik bir kitlesi var, seviyor mu nefret mi ediyor belli değil. Sevmesem de az çok fikre sahibim. Kendisinin meşhur bir lafı vardır gelen yorumlara; sevmiyorsan takip etme?? diye. Haklı da ama insan merak ediyor saçma bir şekilde. Neyse. Twitter'da a dese b dese retweet ediliyor falan, altta linç yiyor bazen. Bazen gündemden düşünce bir yıl önce kendisi hakkında yapılan bir yorumu arar, bulur, alıntılayarak cevap verir. Sonra linç yiyorum moduna girer. Şahit oldum. Instagram'da ise devrik bakışlı storyleri ile meşhurdur. İç bayar. Gerçekten kaç bin kişi izlerken sıkılmıyor mu hep biyometrik kadraj ve bir çift kocaman lenslerle aynı bakışlardan? Linç yemek için kışkırtma taktiği vardır, tutar. Savunması genelde "yo çok güzelim, hayır çok güzel" tarzındadır. Aynen en güzel ve haklı sensin. Sevgilisi ile olan ilişkisiyle alakalı şöyle bir yorumum var kendimce ki takip edenleriniz varsa hak verecektir çünkü fiks bu; kavga ettiklerinde fotoğrafları arşivliyor>sonra i'm not yours şarkısını paylaşıyor>sonra fotoğraflar tekrar yerini alıyor>sonra sevgilisinin ona aldığı hediyeleri veya ortak anlamı olan bir nesneyi hikayesine koyuyor>galiba barışıyorlar bu sıralama sonunda. Gereksiz uzun bir yazı oldu ama bu akşam da bunlara denk gelince taze taze dedikodu yaptım. İnsan gözlemlemeyi severim. Eehh dediğim anlardaysa yorumlarım. Kapladığım yerden özür dileyerek sonlandırıyorum bu gereksiz bilgileri.

  29 nisan 00:03

  11. Kız: doki doki literature club terk

  Oğlan: stage 4 nargile cafe addict

  Sonuç: engelle

  6 nisan 15:21

  10. Instagramda denk geldi bir göz attım. Sevgilisinden ayrılırsa kız post atamayacak galiba ve sevgilisi biraz fazla asabi gibi fotoğraflarda, gerildim.

  13 mart 00:48

  9. ben seviyorum tatlış bi kız. evet çok selfie çekiyo ve her selfiesi aynı o yüzden instagramda takip etmiyorum. kendi halinde takılıyor, kendince komik, minnoş, bazılarına itici gelen bi tarzı var, olabilir. bazı tivitleri de hoşuma gidiyo benim. ayrıca burda "kadınlar istediğini yapar, istediğiyle sevgili olur, istediğini giyer" diye bağırıp çağıran tayfa nerde bi fenomen bir kadın görse fütursuzca "bütün fenolarla takıldı abi yeaaa" ağzı yapıyo sebebi nedir bunun? kız popüler olmuş bi şekilde, ekmeğini de yiyodur bu işin muhakkak ve yesin gayet normal, sevmiyosan takip etmezsin, eleştirirsin ona da okey ama "herkesle sevgili oldu" muhabbeti gereksiz ve hadsiz bir eleştiridir kanımca.

  2 mart 2018 13:47

  8. kawaii olayını pembe kaka yapıyorum/prensesim durumuyla karıştırmış gibi görünüyor...ha bi de sanki tüm fotoğrafları aynı gibi geliyor bana neden bilmiyorum...

  edit:kızı neden asssırı antipatik buldugumu hatırladım, babam beni dövüyo diye bir tweet atmıstı ya da biosuna yazmıstı bi aralar.

  bu tarz mizahları komik bulmuyorum, insanlara sıcak evlerinde oturduklarından cok cok uzak bir olay gibi geliyor olabilir dayak yemek -öyle uzak ki bundan rahatca espri döndürebiliyorlar- ancak bu tarz olaylara maruz kalan ve ciddi anlamda siddet görenler var.

  haa derseniz ki alt tarafı espri amaçlı yine de komik bulmuyorum.

  özellikle bizimki gibi bir ülkede yasayan-kadına yönelik taciz,siddet,asagılamanın had safhada oldugu-kadınlar bu tarz mevzularda daha duyarlı olmalı diye düsünüyorum.

  28 şubat 2018 20:16 28 şubat 2018 21:12

  7. 27 yaşında mıymış!!! Görüntüsünü bilemem ama hareketleri 12 ve kasıtlı yapıyor gibi (gizlinot: ahahahahah)

  28 şubat 2018 20:08