sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (62)
 • oylar (6)
 • medya (11)

62. Fiyatı çok pahalı. Fakat son zamanarda kullandığım en güzel maskara olabilir. Kirpikleri sıkıca kavrıyor.Çok güzel bir şekilde hacim veriyor.Net bir şekilde keskin bir siyah renk veriyor.Kirpikleri yapıştırmıyor ve tek tek ayırıyor.Fırça yapısından dolayı kenarlar ve köşelere bulaşma yapmıyor.Bu en önemli özellik.Akma ve dökülme yapmıyor.Özellikle benim gözlerim gün içinde çok yaşarıyor ama bu maskara asla akmadı. İlk fırsatta tekrar alacağım.

10 şubat 20:12

61. Kendi kirpiklerimde duruşunu ekledim. Pek çok kişi için kötü olabilir ama benim kirpiklerimde zor rastlanır bir görüntü çıkarıyor. Simsiyah olmasını sevdim. Kuru kuru maskaraları sevmiyorum. Aslında ıslak çıkıyor ilk açıldığında ama benim kirpiklerimi yapıştırmıyor o kadar da. Küçük boyu da uzun süre yetiyor. Çok pahalı, bence indirimlere denk gelinirse alınabilecek (hiç denk geleceğimizi sanmam) güzel bir maskara. Akmıyor, gün içinde göz altlarıma dökülmüyor, kirpiklerimi dökmüyor. Aşırı derecede yere bakan kirpiklerimi kıvırıcısız da kıvıran ama yine de çok pahalı olan maskara. Loreal maskaralar bile şu an 100 lirayı geçti. O yüzden susuyorum. 

9 şubat 22:41

3

60. youtuber şişirmesi olmasından mütevellit bu maskara yerine birçok drugstore maskaranın iş göreceğini görebildiğim maskara.

5 şubat 12:49

59. genelde reklamlara, "en iyisi" laflarına önyargıyla yaklaşan biri olduğum için (çünkü özellikle kozmetik firmaları her çıkardığı ürüne "en iyisi, daha daha iyisi" diyor ki elimizdekilere rağmen o ürünü de alalım) mini boyunu aldığım ve normal boyunu almadığıma üzüldüğüm maskara.

en iyi rimel, adeta "en iyi kot pantolon" gibi bitmeyen bir macera, artık sonuçtan değil de yolculuktan zevk almaya başlatan ve bitmeyen bir arayış. :) o nedenle herkesin de rimelden beklentisi farklı oluyor. o nedenle sadece kendi adıma "bu zamana kadar denediklerimin en iyisi" demek ve şimdiye kadar denediğim rimellerden hatırladıklarım ile kıyaslamak istiyorum ki sizin beklentilerinize ve elinizdeki rimellere göre nasıl konumlandırabileceğimize bakalım:

- l'oréal unlimited maskara: bununla başlamak istedim; zira yakın zamana kadar, plastik kıllarının benzer işlevi gördüğünü, bu nedenle badgalbang'in gereksiz bir pazarlamayla şişirilmiş bir maskara olduğunu düşünüyordum. ta ki unlimited iki ayda çamur olup tüm fırçaya sıvanana kadar. bu nedenle plastik fırçaların liderliğini badgalbang göğüslüyor.

- maybelline lash sensational: badgalbang'i de çıkarmak kolay değil, fakat en azından lash sensational'da olduğu gibi kirpik kaybı ve göz yanması yaşamıyorum. sadece çıkarmak uzun sürüyor, ama gün boyu kirpiklerimin düşmemesine ve akmayan bir rimelle gezmeye değer.

- essence i love extreme crazy mascara: gözlerimi türkan şoray'a çevirmesinden ne kadar memnun olsam da topaklanması ve yapışması beni üzüyordu. aynı doygunluğu badgalbang'de daha az yapışma ile yaşayabildim.

- l'oréal paris false lash superstar: uzatmasını çok sevdiğim, fakat istenilen dolgun kirpik hissini bana yaşatmayan bir maskaraydı. badgalbang'in formülü ise bu açığı kapatıyor.

özetle; l'oréal unlimited ve essence i love extreme crazy dolgunluğu ile maybelline lash sensational uzunluğunu tek maskarada birlikte görmek istiyorsanız bu maskara sizin için doğru adres.

22 ocak 00:44

58. Hayatımda kullandığım en güzel maskara diyebilirim. Kirpikleri kesinlikle birbirine yapıştırmıyor, ağırlaştırmıyor. Her kirpiği dipten uca belirginleştiriyor. Keşke hiç bitmese.

2 aralık 2018 09:51

57. satın aldığım first ever high end makyaj malzemesi bu rimel. O da doğum günümde hiç bi  kutlama yapamayacağım kesinleştiği için kendimi şımartmak ve açıkçası öyle ya da böyle para çıkcak kafasıyla aldığım bi şey oldu. ama yine de içimdeki cimri az da olsa baskın gelince mini boyunu satın aldım. rimelin yorumuna geçecek olursam ilk defa pahalı bir kozmetik denediğimden midir bilinmez kutusundan fırçasına kadar kaliteyi hissettim diyebilirim. öncesinde bi arkadaşımda görüp çok beğenip almıştım zaten ama o ilk açılan kutu hissi başkaymış. tek tek ayrılmış uzun ve çok gözüken kirpik severlerin memnun kalacağını düşünüyorum. siyahlığı günlük kullanım için yeterli geldi bana. hatta bi güzel özelliği de şu çok konuşulan 36 saat kalıcılık vaatini de yanlışlıkla rimelimle uyumam sonucu denemiş bulundum ve onaylıyorum kızlar asla akmadan 2 gün boyunca aynı hacimde kaldı. çıkarırken tek bir tel kirpik bile dökülmedi ki bu da başka bir artı özellik. fiyatına gelecek olursam evet 100 küsür tl bi rimel için fazla gelebilir ancak bi kere kullanmaya başlayınca elim diğer maskaralara gitmiyor bile. gerçekten drugstore ile fark var mı derseniz kesinlikle var derim.

2 aralık 2018 02:15

56. kirpik tipim: uzun ve düz

verdiği siyahlık çok güzel ve kirpikleri kıvırıp uzatıyor. bende akma da olmadı. ilk açıldığında çok sıvı ama açık tutup biraz bekleyince daha rahat uygulanıyor. ben ürünü beğendim açıkçası fakat çok pahalı. maskara hızlı biten ve sürekli yenilenen bir şey olduğu için fiyatına değdiğini pek düşünmüyorum.

29 eylül 2018 04:45

55. denemek için kefen paramı mini boyuna yatırdığım maskara. çok gür kirpiklerim olmadığı için kirpik sayısını 5'e indirdi ama olsundu. O görüntüden çok mutsuz değilim çünkü gerçekten siyahlığı çok iyi. Bahtımdan bile kara yani o derece.

Ama dolar.. ama fiyat.. 

daha fazla yazamycam canım sözlük. 

6 eylül 2018 23:46

54. küçük boyunu denediğim maskara. maskaradan en büyük beklentim yoğun siyah görünüm olduğu için ben memnun kaldığımı söyleyebilirim. ancak bunun yarısı hatta belki üçte biri fiyata bu kadar renk veren başka maskaralar bulunabileceğini düşünüyorum (link: https://www.suslusozluk.com/max-factor-calorie-2000-maskara mesela). bu arada hızınızı alamayıp birkaç kat üst üste sürerseniz gerçekten kirpiklerinizi yapıştırıp örümcek bacağına çeviriyor.

7 ağustos 2018 16:48

53. Bugün maskara almak için girdiğimde bana önceki maskaramı sorup bunu gösterdi ilk önce kendim sürdüm sonrasında baktım olmuyor çalışandan sürmesini istedim ve maskaralar hakkında pek bir bilgim olmadığını anladım buradaki girdilere bakarak. Önceki maskaram yani paradise çok çabuk kurumuştu ve kirpiklerimdeki etkisinden hoşlanmıyordum ama bu maskaraya ba yıl dım. Fiyatı çok pahalı ama maskaraya ihtiyacım olduğu için aldım eğer muadilini bilen varsa lütfen mesaj atsın kirpiğimdeki etkisini ve kendi kirpiğimi medyaya ekliyorum.

ilgili medya:
2
24 temmuz 2018 00:03