4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (3)
  • medya (1)

8. nars laguna, normal hoola ve hoola lite arasında kalıp bunu aldım. tabi normal bronzerların açık tende çamur gibi durduğu yorumları (özellikle normal hoola için) da etkili oldu elim de ayarsız olduğu için. şimdi bu ürün sayesinde yanak kontürsüz dışarı çıkmıyorum, o kadar güzel ve tenime uydu, ki daha önce yüzümü hiç boyutlandırmazdım. diğerlerini kullanmadığım için karşılaştıramıyorum ama açık tenlilere çok uygun bir ürün bence. rt sculpting brush ile uyguluyorum, nispeten sık kıllı ve dar bir fırça olmasına rağmen malefiz gibi göstermiyor kontürü.

10 aralık 2017 05:02 10 aralık 2017 05:05

7. Öncelikle orijinal hoolayı denemediğimi belirterek başlayayım. Günlük kontür yapan biri değilim, profesyonel işi olduğunu düşünüyorum kendime de yakışmıyorum ya da dediğim gibi profesyonel olmadığım için benim yüzüme yakışan biçimini kestiremiyorum. Ancak full kapatıcı fondotenlerle yüzüm hayalet gibi kalıyor allık da boyutlandırmaya yetmiyor.

Önceden bana koyu kalan fondotenlerle kontür yapardım ben dağıtması daha kolay diye ama sıkıldım açıkçası elimdekiler de bitti toz bir ürüne geçeyim dedim. Bu bana hediye gelmişti bir şans verdim. Benefit'in Türkiye fiyatlarıyla alacağımı sanmıyorum.

Her neyse hoola lite bana korktuğum o çamurlu, her şeyden beter; o turuncu görüntüyü vermedi. Dağıtırken beni uğraştırmadı. Yapısı çok yumuşak, bu yüzden tozuttu. Gayet pigmentli, buildable bir yapısı yok. Her üründe pigment seviyorum ben, hafif uygulama neden isteyeyim ki istersem pigmentli bir ürünü hafif uygularım ama pigmentsiz bir ürünü yoğun uygulamak uğraştırıyor. 

Sonuç olarak ben verdiği gölgeyi sevdim, açık tenlilere kontür bronzer olarak önerebilirim. Buğday tenliler için ise tüm yüze güzel bir bronzer olacaktır.

23 eylül 2017 19:58

6. iki kere kullandım. ilk önce rengi çok açık olduğu için cildimde zor belli olur diye düşünmüştüm, ama oldukça pigmentli ve renk vermesi için fırçaya bir kere sürmek yetti... kötü değil... ama yine de nars laguna daha iyi duruyor cildimde ne hikmetse rengi daha koyu olmasına rağmen. laguna o kadar pigmentli değil, ama buildable bir yapısı var ki ben cilt ürünlerinde buildable olanları daha çok tercih ediyorum. bunun yanında griliğin daha baskın olması da laguna'yı hala benim için öne çıkarıyor...

10 temmuz 2017 02:22


5. İki aya yakındır kullanıyorum almak isteyenlere belki yardımcı olurum. Öncelikle sari alt tonlu beyaz tenliyim ama öyle hayalet gibi de değil hatts yazin hafif de olsa yüzünün rengi koyulasmis olabilir.

Çıktığı zaman sephorada testerini denediğimde bu ne ya pudra gibi nasil kontur yapılır ki bununla diyip almaktan vazgeçmiştim. Daha sonra anlık can sıkıntısında alıp deneyeyim dedim.

Öncelikle kabında evet çok açık renk duruyor ama yuzde kontur bolgesine uygulayınca gayet güzel gölge veriyor yüzü sekillendiriyor. İçerisinde turunculuk bronzluk icermiyor. Hoola gibi de çamur gibi durmuyor. Benim aradığım dogal gölge. Yumuşak, çok tozutmuyor kendi fırçası kullanıma gayet yeterli.

Fiyatı maalesef ki çok yüksek denemek isteyenler isteyenler için oldukça güzel. Gramaji dolayisiyla cok uzun süre yetecek gibi duruyor.

6 temmuz 2017 19:34

4. benefit hoola' nın açık renkli versiyonu olan bronzer. ben yapılarının da farklı olduğunu düşünüyorum, hoola lite her anlamda daha yumuşak. kolayca dağılıyor, tozutmuyor, rengi çok doğal, kokusu da çok tatlı. açık tenliler kontür rengi olabilir, buğday ten için de yüzü ısıtmakta kullanılabilir bana göre.

16 haziran 2017 12:35

3. benefit hoola'ya göre daha kolay dağılan, yumuşak yapılı ve yaz gibi kokan bronzer.

sephora'da 189 tl fiyat ile satılıyor. fırçaya daha kolay geliyor, açık tenliyseniz yüzü turunculaştırmadan çok güzel ısıtıyor. tozutma problemi biraz var, bu da yumuşaklığından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. normal hoola'dan daha çok sevdim. kendi fırçası ile denemedim, h&m'den aldığım kontür fırçası gibi bir fırça ile uyguladım, daha keskin bir sonuç için kendi fırçası ile uygulanabilir.

16 haziran 2017 11:44 16 haziran 2017 11:45

2

2. bu sene satın aldığım cheek parade ile birlikte bu ürünle de tanışma şansım oldu. çok çok açık tenli değilseniz bu ürünü bronzer ya da kontür için kullanmak bence zor, daha doğrusu kullanırsınız ama kendini göstermiyor ve istediğiniz etkiyi yakalayamıyorsunuz. ancak cildinize açık gelen bir fondöteniniz varsa, nc20'den koyuysanız ve sarı alt tonluysanız bu bronzerı tüm yüze pudra niyetine uygulayabilirsiniz.

7 haziran 2017 18:30 23 eylül 2017 10:36


1. İnstagramda tesadüfen bir sitede gördüğüm, benefitin hoolaya alternatif daha açık tonlu bronzerı. Deneyen kullanan arkadaşlar yorum yaparsa daha bilgilendirici olur tabi ben şimdilik istek listeme atacağım :,)

20 şubat 2017 13:32