girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (3)

39. size bir kaç acı gerçekten bahsedeceğim ama konunun doğrudan benefit selin'le alakası yok aslında, sadece burda yazılan çizilene istinaden bunu anlatmam lazım. Başka nereye yazacağımı da bilemedim.

Bakın sevgili süslü hanımlar,

youtuberlara bedava ürün gidiyor, yok o fondoten 150 tl şıp diye kadın istiyor selin getiriyor niye niye niye diyerek dertleniyorsunuz, buna sinirlenip bir daha alışveriş yapmayacağım diye buralarda isyan ediyorsunuz. Etmeyin çünkü yanlışsınız (eksilemeye başlamadan evvel devamını okuyun lütfen)

Acı gerçeklerden hafif olanıyla başlayayım, youtuberlık-instagrammerlık-bloggerlık artık adı her neyse bu sosyal medya fenomenliği eski tip reklamcılığın ve reklam yüzü olmanın evrim geçirmiş yeni formları bunu öncelikle kabul edin. Bu insanlar artık markalar için süper ucuz iş gücü, reklamlarını çok ucuza yaptırıp daha fazla insana ulaşıyor bu sayede markalar.

Asıl acı gerçeğe geliyorum; bu youtuberlar daha türkiyede piyasada yokken hatta youtube bile 2 senelik bir mecrayken bile bu ülkede lansmanlar yapılıyordu, pr paketleri havada uçuşuyordu. benim kız kardeşim eskiden ünlü bir anne bebek dergisinin müdürüydü. kendisinin (anne - bebek dergisi diyorum bakın) çağırılmadığı kozmetik lansmanı, giyim lansmanı neredeyse yoktu.Hani markalardan gelen paketler videolarında o dağ gibi paketleri açıyorlar sinirleniyorsunuz ya, kardeşimin ofisteki odasından , o sıralar beraber yaşadığımız için bizim evimizin hiçbir köşesinden pr paketleri eksik olmazdı. Tekrar ediyorum kendisi ne sosyal medyacı ne de makyajla alakalı bir iş yapıyordu. Anne bebek diyorum ya. Bir sürü pr gezilerine davet ediliyordu ki çoğuna da gitmedi. O zamanlar bu şirketlerin de lansman işlerinde yeni olduğunun altını çizerim düşünün artık , bahsettiğim olaylar 6-7 sene evveline ait.

Demem o ki o firmaların reklam için ayırdıkları ücretler sandığınız ve bildiğiniz gibi değil, o ürünleri göndermek onlar için çerez parası hem de reklam, tanımadığınız yüzlerce kişiye her ay sayısız paketler gidiyor. Dergicilere televizyonculara,ünlülere yani sizin görmediğiniz tanımadığınız bir sürü insana paket gönderiyor zaten bu firmalar.

Sonuç olarak isterseniz boykot edin tabi, almayın bazı markalardan birşeyler canınız istiyorsa ama durumun iç yüzü böyle

17 temmuz 20:49 17 temmuz 21:15

38. kim olduğunu damla kalaycık'ın vlogunda bulduğum ve yutupçulara bedava ürün saçan benefit çalışanı. kendisine (link: https://www.youtube.com/watch?v=8dBAsrIc0TU#t=8m8s buradan bakabilirsiniz.)

sadece damla'ya fondöteni vermek için yaptığı hazırlığa bakınız. hiçbir ürünün fiyatı üç basamaklı sayıdan aşağı olmayan benefit'e para harcarken birkaç kere daha düşünülmesi gerekiyor.

edit: videoya tıklamak istemeyenler için görsel ekledim.

ilgili medya:
3
17 temmuz 19:40 17 temmuz 19:46

37. yok ki bir benefit selin hayatımda... şöyle göndersin ben ürün almadan. para verip alınca kızsın, dağıtsın, yıksın. ama yok yok yok! :(

10 şubat 00:18


36. Maskaram kurudu, pudram kırıldı, rujumu kaybettim. YETİŞ YA SELİN EL-benefit!!!

9 şubat 00:57

35. Maldivlerdeki benefit seysine gitti mi acaba diye meraklandigim kadin. Gitmeli cunku emegi buyuk; youtuberlarin urunleri bittikce yenilerini gonderiyor. Valla bu stresi atmayi hak ediyor.

8 şubat 17:33

34. Benefit'in duyurmak için geri sayım yaparak gizem yaratmaya çalıştığı yeni ürünleri instagram storysinde swatchları ile beraber ifşa eden benefit çalışanı. Swh.

31 ocak 21:17

33. Sömürüldüğü arkadaşlarınca itiraf edilen kişi.

"bittikçe alıyorum, kaşımda sadece bu jeli kullanıyorum." denilmesi için ürün tazelenmesini anlıyorum ve kendisine bir yaptırım olacağını sanmıyorum. Arkadaşları tarafından "gönder bize ordan iki üç ürün de keyfimiz yerine gelsin." denmesi kendisi için yeterince aşağılayıcı bir durum zaten. Sorsan benefit'in pr sorumlusu. Bence üzücü bir durum ya, yazık.

13 ocak 03:15


32. (bkz: Çok beleş ürün annecim)

12 ocak 01:04

31. şu sözlükte gördüğüm en güzel başlık olabilir, bir de kadınlar espri yapamaz derler halt etmişler. şimdi müsaadenizle selin'e seslenmek istiyorum süslüşlerim

duygu sen merdivene ters bindin, bizi de bindiremezsin!! seliiiin, selin gör milletinin sahibini, porefessional tüpünün kapağıyız, benefitliyiz benefitli hüloğğğ!!!

12 ocak 01:02 12 ocak 01:09

30. Bize çalışmadan ekmek yok sevgili yazarlar.Sonuçta cebimize paramızı koyup gittiğimizde bile kıyafetimiz yeterince marka bulunmadığından burun kıvrılan insanlarız.O yüzden çok şey etmeyin bence.

11 ocak 23:06