sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (273)
  • medya (2)

  273. Çok eski değil 2018 yılbaşında içinde rockateur allık (2.5 gr), porefessional baz (7.5 gr) ve they’re real deneme boy lipstick olan bir seti 120-140 tl arası bir fiyata almıştım. Net hatırlamıyorum ama 140 liradan 1 kuruş fazla değildi. Şu an sadece porefessional’ın 7.5 gramını 150 liraya satıyorlar. Hadi o zaman yılbaşı indirimiydi desek bu sene de baktım en uygun benzer set 230 liralardan başlıyordu.ürünlerini ne kadar sevip beğensem de bu fahiş fiyatlara asla asla bir şey almam. Youtuberlar bu kadar para içinde yüzüyorlar ama videolarında goofproof’um bitti dediklerinde yenisi gönderilmezse para verip de almazlar bu fiyata. Ben de türk müşteriyi söğüşlemeyi şirket politikası haline getirmiş benefitten asla bir şey almayacağım. 

  10 haziran 17:21 10 haziran 17:31

  272. sephorada uzmanlarından kaçmak gereken marka. ürünlerini satmak için her türlü şeyi yapıyorlar buna çirkeflik de dahil.

  -şu var mı?

  +var ama benefitinki daha güzel bakın deneyin(o sırada yüzünüze fırça uzanır)

  -bu var mı?

  +var ama benefitinki daha iyi bakın deneyin(yüzünüze başka bir fırça uzanır)

  -teşekkür ederim ben benefit markasını sevmiyorum kendi istediğim markalara bakabilir miyim?

  +naaasııılll sevmezsiniz? bizim markamız şöyle iyi böyle iyi. en iyi bizimki. tabi ücreti çoksa senin için bilemem. kıymetini bilmiyor tabi makyaj yapamayanlar.

  bunun yanında ne kadar ürününü denediysem pek memnun kalamadım. bir tek porefassional ın pembe olanını beğenmiştim. bir de bunların pr cı selinleri vardı onu da unutmadık.

  17 mayıs 10:59

  271. Benefit markasının şu ana kadar bir çok ürününü kullanma fırsatım oldu. sephora' da ilk satılmaya başladığı zamanlarda sephora'da satılan en uygun fiyatlı markalardan biri idi. O karton kutuları sevimli geliyordu bana. Sonrasında fiyatları arttırmaya başladıkça ürünlerin kalitesinin, fiyat artışı ile ters orantıda olduğunu ve markanın da vazgeçilmez ürünleri olmadığını anladım. Hatta aldığım ürünlerin çoğundan memnun kalmadığımı bile söyleyebilirim.

  Benetint, posietint, whatsup, coralista allık benim memnun kalmadığım ürünlerden sadece bir kaçı.

  Benetint: dağıtılması zor şerit şerit kalıyor.

  Posietint: benetint e göre daha koyu bir yapısı var ve doğal durmadı. Dudakta ise parçalı bir görünüme sebep oldu. Dudaklarımı kuruttu.

  Coralista: bir ara tüm bloggerler tarafından çok övünüyordu. Övündüğü gibi bir ürün olmadığını gözümle görüp yüzümde deneyimledim.

  Memnun kaldığım ürünlerden olan kaş ürünlerinin ise muadilini kendimce buldum. Favorim diyebileceğim sadece bir kaç tane ürünü bulunuyor. Big easy bb krem, rockateur ve hervana allık. Onlar da vazgeçilmezim değil.

  Son sefer sephora'ya girdiğimde seyahat boy allıkların 150₺, normal boy allıkların 245₺ ve 6 lı allık paletinin indirimli 675₺'ye satıldığını gördüm.

  16 mayıs 22:06 16 mayıs 23:18

  270. Dallas allığımı kaybettim. Bir düğünde yanıma almıştım. Tazeledim allığımı geri çantama koydum. (belki de koyduğumu sanıyorum) sonra baktım yok. Aradım taradım, evet 2 kez de düğün mekanını arayıp sordum, bulan gören olmamış. İnşallah bulan geline takmıştır.

  16 mayıs 18:34

  269. Ambalajları gerçekten ilkokula giden yeğenime hitap ediyor gibi. Bir ürün ne kadar güzel olabilirse ambalajları o kadar kötü. Eskiden ne güzeldi yok şimdi silgi kapatıcı, ip incecik kaş kalemi.. barbie oyuncağı bir kaş kalemine 265 tl vericeğime giderim ysl’den 205 tlye alırım. dünyanın en iyi kaş kalemi olsun 265 tl etmez. Bu marka bana hep bir itici gelmiştir halada gelmeye devam ediyor.

  16 mayıs 08:04

  268. Yurt dışında high end bile olmayan, ürünlerinin karton kutuların içinde olduğu bir marka nasıl olurda türkiye'de 675 liraya birşeyler satabilir anlamıyorum. Bu olay dolar kuruyla falan alakalı değil çok farklı birşey bence. Geçen sene 350 liraydı çok pişmanım keşke alsaydım diyorum.

  20 nisan 03:07

  267. Ingiltere'de müşteri hizmetleri süper olan markaymış. Reddit'te gördüğüm bir gönderide, ingiltere'de yaşan bir kadın kötü bir kaş barı deneyimi yaşamış. Bu durumu müşteri hizmetlerine bildirince ona bir sürü hediye yollamışlar:

  tam boy watts up highlighter, tam boy hoola light, tam boy hoola lip gloss, küçük boy bad gal bang maskara, küçük boy dandelion allık, rockeatur allık ve porefessional.

  (link: https://www.reddit.com/r/makeupflatlays/comments/bech6q/benefit_gifts/?utm_medium=android_app&utm_source=share Bakmak isteyenler için link )

  Inanamıyorum ya. Bizim burda yaşadığımız hayat değil galiba, hor görülüyoruz her alanda.

  18 nisan 01:26

  266. aylardır beklediğim cheekleaders paletini 675 liraya satışa çıkaracak olan markadır. yurtdışında 60 dolara çıkan palet nasıl oldu da 675 liraya türkiye'ye geliyor anlamış değilim ama büyük ihtimalle asla bitiremeyeceğim ve üç yıla taşlaşacak allıklara değerinin iki katı fiyatı verecek kadar da geniş değilim. bir anlamadığım şey de huda'nın new nude paleti amerika'da 65 dolar ama burada 450 liraya satılıyor. fiyatlandırma politikasını gram anlamlandıramadığım bir marka haline geldi benefit. hoşçakal cheekleaders, yerine nars alacağım.

  not: bu arada bu fiyatı benefit'in türkiye sitesinde gördüm, değişir mi bilemiyorum.

  4 nisan 20:49

  265. haftasonu aylardır girmediğim sephoraya uğradım , fiyatlarını görünce peri tozu ile yapıldığına karar verdim bu ürünlerin resmen çıldırmışlar , yurtdışında bu kadar ucuz olupta türkiye'de kazık fiyatlara satılan nadide markalardan biri. tamam ürünlerinin bazıları oldukça güzel hala kullandıklarım var fakat hiç bir ürünü üzerindeki o etikete değmez.

  10 ocak 22:13

  264. Allıkları için konuşmam gerekirse, renk verme ve kullanım rahatlığı anlamında o karton kutuları aşırı rahatsız edici buldum. Elimde sugarbomb, coralista ve galifornia var. Ne yazık ki, ilk ikisini denemeden indirimden aldığımdan dolayı aşırı pişmanım. Kendi favori fırçamı kullanamıyorum çünkü ürün almak ve fırçayı içinde döndürmekten fırçamı yıpratıyorum. İçinde gidip gelirken kutunun kenarlarına çarpıyorum. Galifornia'nın ise elimde mini boyu var. O daha da dar bir alan. Kendi fırçalarıyla kullanmanız daha faydalı. Azicik hevesimi alayim, depot edeceğim ve kutularini da atacağım.

  Özetle ambalaj tasarımı konusunda cezbedici ancak bundan ibaret olan, allıkları arzu nesnesi olmayı hak etmeyen bir marka. Özellikle esmer/sıcak alt tonlu/orta ve koyu tenliler denemeden asla almasınlar ve bence renk çeşitliliği için mac veya balm ürünlerine baksınlar.

  Türkiye'deki fiyatlarını asla hak etmiyorlar. Sadece ambalaj ve pr gönderilerinin paketlerinin paralarını bence bize kilitliyorlar. O allıkların hiçbiri 300 tl ederinde o-la-maz.

  10 ocak 05:56 10 ocak 05:59