yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (273)
  • medya (4)

  273. benim bildiğim kadarıyla orta lüks segmentte bir marka kendisi. tom ford pat mcgrath vb. aşırı lüks kategorisinde değil de MAC ayarı bir yerde fiyat olarak. Peki neden Türkiye'deki fiyatları Giorgio Armani vb. ile yarışıyor? Fiyatların ABD'den pahalı olması zaten hepimizin alıştığı bir durum da mesela diğer markalarda fiyat farkı yüzde 20-30 (natasha Denona vb.) Ama iş Huda Beauty ve Benefit olunca birden bire fark yüzde 40'a 50'ye falan fırlıyor nerdeyse en lüks markalarla aynı fiyatlara geliyor. Öyle olunca neden bu Huda'ya Benefit'e high end kozmetik parası verelim gider direkt o markaları alırız sorusu geliyor aklıma. Lütfen bilen bir süslü varsa beni aydınlatsın cidden merak ediyorum.

  Usenmedim baktım benefit bad gal rimel ABD'de 25 dolar yani 6 tlden bile hesaplasak kuru 150 tl. Ama TR Sephora'da satış fiyatı 225 tl yani 39 dolar. Yani Charlotte Tilbury'nin 32 dolarlık rimelinden bile pahalıya geliyor burda. Ama bu durum Benefit'e özel çünkü örneğin Tom Ford'un aslında ABD'de 46 dolar olan rimeli Beymenler'de 290 tl yani çok az fiyat farkı var. Şahsen benim rimele verecek o kadar param olsa üzerine 60 TL daha koyarım gider Tom Ford alırım. Bir zamanlar ünlü bir büyüğümüzün dediği gibi insan gerçekten hayret ediyor.

  29 aralık 2019 19:51 29 aralık 2019 19:58

  272. Badgal Liner Waterproof isimli göz kalemi hakkında konuşmak istediğim marka. 

  Gerçekten suya dayanıklı ve siyah. Ciddi ciddi çıkmıyor ve akmıyor. Ama ürünü açacağım derken yarısından fazlasını çöp ettim. Bir türlü açılmıyor sürekli kırılıyor. Oldukça da yumuşak bir ürün ama. Eski kalemler gibi kuruyup da kıtır kıtır kırılanlardan değil. 

  Tam olarak 170 lira vermiştim zamanında. Böyle verdiğim para elimde çöp olunca her şeye o paraya iki kilo et alır yerim diyen babama dönüyorum. Ki make up for ever niyetiyle girip bunu almıştım iyi hatırlıyorum. Bu ürün sephora çalışanlarından öneri alarak üzüldüğüm son ürün olacak. Bundan sonra kendi istediğimi alacağım. Üzülürsem de kendi düşen ağlamaz demişler. Fotoğrafını ekliyorum. Böyle kaldı ürün elimde daha da açmayacağım çöpe gidecek. 

  Sevgili (yazar: mmedusa) önerisiyle kalemi biraz ısıtıp öyle açmayı denedim. İlk seferde yine kırılsa da ikincide sapasağlam durdu 👍🏻😄

  ilgili medya:
  1
  14 kasım 2019 19:43 15 kasım 2019 13:10

  271. Allıklarına hayran olduğum marka. Özellikle şeftali rengi olan galifornia ve hoola çeşitleri en en iyileri. Fiyatlarının her geçen gün hızla artıyor olması üzücü ama kaliteli ürün almak isteyenler için iyi bir seçenek.

  23 ekim 2019 14:59


  270. Bu markanın bir kaç ürününü yıllardır kullanıyorum kalitesinden asla ödün vermiyor, kullandığım ürünlerden inanılmaz memnunum  fakat hiç mi indirime girmez bir marka ve sürekli zam yer. Fiyatları son zamanlarda çok yükseldi. Freeshop’tan alınca daha uyguna geliyor. 

  23 ekim 2019 11:02

  269. Sanırım bir doları 11 liradan hesaplayan marka. Zira yurtdışında 24 dolara sattıkları ürünü burda 260 liradan kakalamaya çalışmalarını başka türlü açıklayamıyorum. Doyuramadığınız youtuberların masrafını bize mi kitliyorsunuz nedir?

  22 ekim 2019 23:50

  268. Bazlarının hastasıyım, hediye gelmişti fi tarihinde o zaman bile pahalıydı kimbilir ne hale geldi fiyatları:(

  10 eylül 2019 18:57 11 eylül 2019 02:15

  267. kaş ürünlerini deneyince bayıldığım, fiyatını görünce koşarak uzaklaştığım marka. 300 liraya kaş maskarası alacağıma bir öğrenciye burs veririm daha iyi.

  20 ağustos 2019 21:01


  266. sephorada uzmanlarından kaçmak gereken marka. ürünlerini satmak için her türlü şeyi yapıyorlar buna çirkeflik de dahil.

  -şu var mı?

  +var ama benefitinki daha güzel bakın deneyin(o sırada yüzünüze fırça uzanır)

  -bu var mı?

  +var ama benefitinki daha iyi bakın deneyin(yüzünüze başka bir fırça uzanır)

  -teşekkür ederim ben benefit markasını sevmiyorum kendi istediğim markalara bakabilir miyim?

  +naaasııılll sevmezsiniz? bizim markamız şöyle iyi böyle iyi. en iyi bizimki. tabi ücreti çoksa senin için bilemem. kıymetini bilmiyor tabi makyaj yapamayanlar.

  bunun yanında ne kadar ürününü denediysem pek memnun kalamadım. bir tek porefassional ın pembe olanını beğenmiştim. bir de bunların pr cı selinleri vardı onu da unutmadık.

  17 mayıs 2019 10:59

  265. Benefit markasının şu ana kadar bir çok ürününü kullanma fırsatım oldu. sephora' da ilk satılmaya başladığı zamanlarda sephora'da satılan en uygun fiyatlı markalardan biri idi. O karton kutuları sevimli geliyordu bana. Sonrasında fiyatları arttırmaya başladıkça ürünlerin kalitesinin, fiyat artışı ile ters orantıda olduğunu ve markanın da vazgeçilmez ürünleri olmadığını anladım. Hatta aldığım ürünlerin çoğundan memnun kalmadığımı bile söyleyebilirim.

  Benetint, posietint, whatsup, coralista allık benim memnun kalmadığım ürünlerden sadece bir kaçı.

  Benetint: dağıtılması zor şerit şerit kalıyor.

  Posietint: benetint e göre daha koyu bir yapısı var ve doğal durmadı. Dudakta ise parçalı bir görünüme sebep oldu. Dudaklarımı kuruttu.

  Coralista: bir ara tüm bloggerler tarafından çok övünüyordu. Övündüğü gibi bir ürün olmadığını gözümle görüp yüzümde deneyimledim.

  Memnun kaldığım ürünlerden olan kaş ürünlerinin ise muadilini kendimce buldum. Favorim diyebileceğim sadece bir kaç tane ürünü bulunuyor. Big easy bb krem, rockateur ve hervana allık. Onlar da vazgeçilmezim değil.

  Son sefer sephora'ya girdiğimde seyahat boy allıkların 150₺, normal boy allıkların 245₺ ve 6 lı allık paletinin indirimli 675₺'ye satıldığını gördüm.

  16 mayıs 2019 22:06 16 mayıs 2019 23:18

  264. Yurt dışında high end bile olmayan, ürünlerinin karton kutuların içinde olduğu bir marka nasıl olurda türkiye'de 675 liraya birşeyler satabilir anlamıyorum. Bu olay dolar kuruyla falan alakalı değil çok farklı birşey bence. Geçen sene 350 liraydı çok pişmanım keşke alsaydım diyorum.

  20 nisan 2019 03:07