3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (66)
  • oylar (1)
  • medya (1)
3

66. yüzümde fazla sivilce çıkmaz ama siyah noktalarımdan şikayetçiyim. cildiyeye gittiğimde bunu vermişti. bir ay kullandım. arada tek tük çıkan sivilcelerim tamamen geçti, siyah noktalarım belirgin bir şekilde azaldı ve ten rengim biraz açıldı. buraya kadar her şey normal ve güzel olabilir bxbnzn. bir gece her zamanki gibi sürdüm uyudum, uyandım, yüzümü yıkadım. yüzüm hafif kızarıktı ve yanıyordu. ben çok sürdüm tahriş ettim falan diye ciddiye almadım kii akşam çok daha fazla yanmaya daha fazla kızarmaya ve kabarmaya başlayana kadar. cumartesiydi pazartesi koşarak doktora gittim. 10 günlük bir alerji tedavisinden sonra düzeldi. ama o iki günkü psikolojimi siz tahmin edin arkadaşlar. ben bu ilacı sürdüğümde yüzümde hafif bir kaşınma yanma tarzı bir his oluşuyordu. ama daha sonrasında herhangi bir şey olmadığı için kullanmaya devam ettim. bi ay sonra reaksiyon vermiş yüzüm. yani kullanırken hafif yanma kaşıntı gibi bir his duyarsanız kullanmayı kesin çünkü zorunlu gitmeniz gereken işiniz okulunuz varsa çok sorun oluyor. ayrıca kullanmayı kestikten sonra tek tük çıkan sivilcelerim çıkmaya devam etti ve siyah noktalarım geri geldi.

28 mart 13:42

65. bu nasıl bir şey yarabbi! yağlı cildim şu an kuruluktan ölüyor. umarım komedonlarıma ve lekelerime iyi gelir. yoksa çekilir gibi değil şu an :(

19 mart 02:25

64. doktorumun çok uzun zamandır geçmeyen hatta benim sivilce izi zannettiğim izin aktif bir sivilce olduğunu söylemesiyle bana verdiği ilaç. her gece yatmadan kullanmamı ve ertesi gün de dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sürmem gerektiğini söylemişti. geceleri kullandım ve iki üç kullanımdan sonra bile fark gözle görülür bir biçimdeydi. ben çok memnun kaldım. fakat gerçekten bir renk açma özelliği var. yastık kılıfımın ilaca denk gelen kısımlarının rengi açıldı. aman dikkat

22 şubat 01:38


63. bunu sivilce problemi yaşayan arkadaşım kullanmıştı etkisi baya güzel oldu kızda hiç sivilce kalmadı yaklaşık 4 ay kullandı diye hatırlıyorum şuan kullanmıyor ve yeni sivilce oluşumu da yok.En güzel yanlarından biri de burun üstüne uygulandığında siyah noktaları da yok etmesiydi sırf bunun için bile kullanabilirim.

22 şubat 00:16

62. Son dönemde alt yanam bölgemde çenemde yoğun bir sivilcelenme oldu. Doktora gittiğimde yüzeysel bakıp bu ilacı verdi. İlk 3 gün sanki geçirecekmiş gibi bir izlenim bıraktı ama sonra öylr bir kuruttu ki şu an cildim cayır cayır yanıyor kırmızı kırmızı geziyorum. Neyi yanlış yaptım bilmiyorum

21 şubat 22:58

61. 3 aydır sivilcelerle verdiğim savaşta bana galibiyeti getireceğini umut ettiğim sivilce kremidir. Bu savaş yüzünden yemekten sakındığım, uzun zamandır özlemeni çektiğim waffle ve cipsi daha ilaca başladığım ilk günü gömecek kadar güveniyorum kendisine (tabiki sonrasında böyle abartmamayı düşünerek).

Reçetesiz satılıyor mu bir fikrim yok fakat keyfinize göre alıp kullanacağınız bir krem değil kesinlikle. Güvenli ve doğru olan bir doktor kontrolünde kullanılması. Araştırmalarım ve doktorumdan edindiğim bilgiye göre her bünyeye iyi gelen bir krem değilmiş. Alerjik bir bünyeniz varsa dikkat etmek gerekiyor (her ilaçta olduğu gibi tabiki). Ayrca toz ve sıvıdan oluşan iki ayrı madde çıkıyor kutusundan bunu eczacınızın veya doğru bir şekilde sizin karıştırmanız gerekiyor. Zira etkisini görmek için doğru karıştımak da püf noktası.Normalde doktorunuzun söylediği zaman dilimlerinde her gece yatmadan sürülmesi gereken bir krem. Fakat doktorum alerjik bünyemden dolayı ilk zamanlar sürüp sadece iki saaat kadar yüzümde bekletmemi ardından iyi bir şekilde temizlememi önerdi.

Ben başlayalı üç gün oldu; azitro diye ek bir antibiyotik de yazdı doktorum. Şuandaki etkileri benim için oldukça iyi. Sivilcelerimde küçülme ve renklerinde açılma yaptı. Bu durum kalıcı olur mu bilmiyorum. Tedavi bitene kadar gözlemlerimi aktaracağım.

15 ocak 21:37

60. bu aralar kullandığım, cildi kurutup meşin gibi bir şeye çeviren krem. alnımda sivilcelerin ve lekelerin artmasıyla soluğu dermatologta aldım, normalden belirgin gözeneklere sahip karma bir cildim var. dermotolog (gbkz: cleocin t) ile beraber reçeteledi, sabah ve akşam cleotin t ve akşam yatmadan önce 1 saat benzamycin kullanıyorum, başladığımdan beri yeni sivilce çıkmıyor lekeler hala burada.(gizlinot: swh) kutuyu bitirince burayı güncellerim artık.

20 aralık 2017 17:26 20 aralık 2017 17:27


59. uzun süreli kullanımında alerji yapabilen antibiyotikli kremdir kendileri. ayrıca doğru düzgün bir etkisini göremediğim, yetmiyormuş gibi suratımda tüp patlamış efekti yaratan bu şeyden sonra bir daha hiçbir sivilce ilacı, kremine vs. başlamadım. aynı zamanda benim gibi tembel bünyeler için her gece sürmek bir süre sonra işkence haline  geliyor.

5 kasım 2017 00:04

58. yüzüme aldığım sert bir darbe nedeniyle(gizlinot: arkadaşınızın yanağınızdan makas alması)(gizlinot: true story.) cildim sivilcelenmeye ve yağlanmaya müsait hale geldi. on gündür kullanıyorum. içinde iki madde var. bunları kreme dökerek karıştırmanız gerekiyor. biraz sert bir kokusu var ama yanağımdaki o bölgenin derisi yüzümün diğer kısmına göre çok kurudu. sonucunu göreceğiz. o zaman editlerim burayı.

edit: derimi hunharca soyduğundan, yanağımdaki pürüzler gitti. kan hafif de olsa dağıldı. tedavi için iyi bir gelişme bence.

24 ağustos 2017 23:55 3 mart 20:43

57. Eczacı halamın Ve babamın dediğine göre -mycin ile biten kremler antibiyotiklir. Mesele Terramycin.

Bu krem de antiyotikli krem, yanı her gün kullanılması sakıncalı aslında. ama cildi gızelleştirdikçe daha çok kullanma isteği doğuyor bunu bilebiliyorum.

20 mayıs 2017 00:32