sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (76)
 • oylar (3)
 • medya (0)

76. Benim çok sevdiğim ve sivilcelerime iyi gelen krem. Ama dikkat edilmesi gereken hususlar var.

-Kıyafet,çarşaf,kılıf ağartıyor.

-Cildi kuruttuğu için çok çok sürülmemesi lazım.

-Yıkadıktan sonra cildi iyi nemlendirmek gerek.

18 kasım 03:37

75. Artık satılmadığını öğrenip üzüldüğüm güzel kremdir, cildiye doktorum söyledi artık satılmadığını 3 eczaneye sordum yoktu.

15 kasım 20:47

74. Bir numaralı egzama tetikleyici. Sivilcelere dışarıda tedavi için kullanılır. Hassas ciltler aman deyim.

3 eylül 12:02


73. tanım; elf kremi.

içinde ayrı paketlerde antibiyotik(gizlinot: eritromisin), benzoil peroksit ve alkol var. aldıktan sonra biz hazırlıyoruz ve etkisini en iyi şekilde görebilmek için homojen bir karışım elde etmek önemli. önce toz antibiyotiği alkolde çözdürüyoruz. püf noktası, cam şişe içindeki alkolü elinizde bir miktar ısıtmak. o zaman bebek gibi çözünüyor  ve hiç topaklanma olmuyor. sonra bunu benzoil peroksitli kavanoza boşaltıp karıştırıyoruz.(gizlinot: içinden karıştırma çubuğu da çıkıyor <3) karışımın ömrü 3 ay ve buzdolabında saklanmalı. bu yüzden pek seyahat dostu değil.

benim benzamycin ile tanışmam bir rival de loop ürününün yüzümden boynuma sivilceli tuhaf bir döküntüye neden olmasıyla oldu. dermatoloğun ilk yazdığı aslında türk yapımı olan acnemix idi. eczanede olmayınca fiyat farkı ödeyerek bunu satın aldım. hazırlayıp kullanmaya başladım. ve neredeyse 1 hafta içerisinde "senin yüzüne ne oldu? :'( " dan "senin yüzüne ne oldu? <3 " seviyesine getirdi beni. benzamycin olan bitince acnemix'le devam ettim. ama ondan ilk kullandığım gibi fayda göremedim. son dermatolog ziyaretimde yine "benzamycin" yazmasını rica ettim, o da yanlış anlayıp "benzalin" yazmış.(gizlinot: tek farkı antibiyotiği eritromisin değil klindamisin) bunu da karıştırdım, uygulayıp yattım. sabah bir kalktım ki, aman yarabbi süslüler. yüzüm davula dönmüş. yarım açık gözümle bu ne yauv derken aklıma benzoil peroksitin böyle şakalar yapabildiği geldi. ondan beri de bir daha kullanmaya yanaşmadım.

sonuç, elf olmanın bir bedeli vardır + benzoil peroksit bazen fazla kaçabilir + güneş kremini ihmal etmeyin, ben ettim leke kaldı :(.

2 eylül 14:42

72. Cildiye doktorum sivilce tedavisi için vermişti. T bölgemde ve göz alt kısımda olan yağlanmadan dolayı. Karışımı eczacı paketi açıp karıştırdı iyice öyle verdi bana.Haftada 1 kullandım. 15-20dk dan fazla bekletmemelisiniz çünkü kızarıklık yapıyor. Bir ay kullandım,yağlanmayı azalttı. Sonrasında roaucuttane başlandı ve maskeyi bi daha kullanmadım.

8 haziran 19:33

4

71. Geçen sene kilo almak için spora başlamıştım,beslenmeme dikkat edip biraz da süt ve süt ürünlerini fazla kaçırmışım yüzümde ergenlikte görmediğim sivilceler çıkmaya başladiye ve soluğu cildiyede aldım. Doktorum bana benzamycinden önce iki hafta kullanmam gereken bir antibiyotik vermişti o bittikten sonra benzamycine başlamıştım.

İlacı içindeki karıştırma tarifine göre hazırlıyorsunuz hatta bunu sizin için eczanedeki çalışanda yapabilir isterseniz. Ürünün iyice karışması ve buzdolabında saklanması gerek en önemlisi bu. Uygularken sivilcelerin olduğu yerler dışında sürmeyin,çok kalın şekilde değil önce o spatulamsı şeyle sürüp sonra parmaklarınızın ısıyla yedirmeye başlıyorsunuz gece yatmadan önce sürüyorsunuz sabah kalktığınızda da yıkama jeliyle yıkıyorsunuz, yüzünüzde gerilme yapabilir cildin en üst tabakasını soyan bir ilaç olduğu için yan etki yapabilir bir gün veya iki gün ara verip tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Cildiniz kreme alıştığında gerçekten sonuctan memnun kalirsiniz cildi bebek gibi yapıyor.

8 haziran 05:45

70. benzamycin krem ilk baslarda etkili sonradan etkisi azalıyor çünkü sıcakta bozuluyor dolapta saklamak lazım.yanlıs hatırlamıyorsam 2 ay gibi ömrü vardı.devamlı bu kremi kullanınca sivilceler direnç gösteriyor alısıyor.uzun tedavi kürlerinde kullanılmaması gerektiğini doktorum söylemişti.

8 haziran 01:30


69. doktorumun tavsiyesi ile 6 aylık tedavi sürecimin ilk 3 ayında kullanmış olduğum ilaç. oldukça iyi sonuç aldım. geceleri benzamycin, gündüzleri ise azelderm kullanıyordum. çok fazla kuruluk yaşamadım ama kıyafetlerim, havlum ve yastığım beyazlar içinde kaldı.

28 mart 14:30

3

68. yüzümde fazla sivilce çıkmaz ama siyah noktalarımdan şikayetçiyim. cildiyeye gittiğimde bunu vermişti. bir ay kullandım. arada tek tük çıkan sivilcelerim tamamen geçti, siyah noktalarım belirgin bir şekilde azaldı ve ten rengim biraz açıldı. buraya kadar her şey normal ve güzel olabilir bxbnzn. bir gece her zamanki gibi sürdüm uyudum, uyandım, yüzümü yıkadım. yüzüm hafif kızarıktı ve yanıyordu. ben çok sürdüm tahriş ettim falan diye ciddiye almadım kii akşam çok daha fazla yanmaya daha fazla kızarmaya ve kabarmaya başlayana kadar. cumartesiydi pazartesi koşarak doktora gittim. 10 günlük bir alerji tedavisinden sonra düzeldi. ama o iki günkü psikolojimi siz tahmin edin arkadaşlar. ben bu ilacı sürdüğümde yüzümde hafif bir kaşınma yanma tarzı bir his oluşuyordu. ama daha sonrasında herhangi bir şey olmadığı için kullanmaya devam ettim. bi ay sonra reaksiyon vermiş yüzüm. yani kullanırken hafif yanma kaşıntı gibi bir his duyarsanız kullanmayı kesin çünkü zorunlu gitmeniz gereken işiniz okulunuz varsa çok sorun oluyor. ayrıca kullanmayı kestikten sonra tek tük çıkan sivilcelerim çıkmaya devam etti ve siyah noktalarım geri geldi.

28 mart 13:42

67. doktorumun çok uzun zamandır geçmeyen hatta benim sivilce izi zannettiğim izin aktif bir sivilce olduğunu söylemesiyle bana verdiği ilaç. her gece yatmadan kullanmamı ve ertesi gün de dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sürmem gerektiğini söylemişti. geceleri kullandım ve iki üç kullanımdan sonra bile fark gözle görülür bir biçimdeydi. ben çok memnun kaldım. fakat gerçekten bir renk açma özelliği var. yastık kılıfımın ilaca denk gelen kısımlarının rengi açıldı. aman dikkat

22 şubat 01:38