yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • oylar (7)
  • medya (0)
  4

  80. Bunu bana bir 10 yıl önce sırtımdaki bizon kadar sivilceler için vermişti doktor. Sırtımdaki sivilcelerden kurtardı beni. Herkesin hayatına dokunmuş bir ilaç olsa gerek. Kullanması vücut için zahmetliydi biraz. Anneme sürdürmek, vıcık vıcık uyumak ama sonuçta azmedince oldu.

  13 ekim 17:44

  79. Tetradox içerken kullandığım krem. Her gece kullanmak gerekiyor. Yararını gördüm. Etkili. 2 tüpü birleştirip çalkaladıktan sonra kutudaki kremle karıştırılıyor. En az 1 saat yüzde durması gerekiyor.

  24 kasım 2020 00:45

  78. Benzoil peroksit içeren akne ilacı. Eğer tam kurumadan yatılırsa sadece yastık kılıfını değil, kulak yanındaki favori tüylerinin de rengini açabiliyor. Yastıktan değiyor sanırım. Kullandığım süre boyunca inanılmaz iyi gelmişti ancak son aylarda hiçbir yerde bulamıyorum. Sürekli acnemix adlı muadili veriliyor ki ben tam olarak içeriklerinin aynı olduğuna inanmıyorum zira acnemix benzamycin kadar etki etmedi maalesef yüzümde

  30 temmuz 2020 22:20 15 ekim 2020 00:04


  77. Bugün karantinanın başında hayatımda hiç yanağımda sivilce çıkmamış olmasına rağmen yanağımı kaplayan sivilcelerim için doktora gittim. İlgili davrandı, birçok şeyi çok güzel açıkladı bu yüzden verdiği tedaviye güvenle başlayacağım. Daha önce sivilce için gittiğim birçok doktorun hiçbir şey sormadan klasik ilaçları yazmasından ötürü asla reçetelerini almıyordum. Bu konuda heyecanlıyım, derimin altını inceledim ekrandan ve temizlik işini çok iyi başarsam da biraz hala 19 yaş ergeni olmam biraz kötü beslenmem ve biraz da genetik unsurlar sebebiyle sivilcelerimin altındaki iltihaplara çözümün aynı zamanda oral tedavi olacağı da çok belliydi. Bu yüzden yanında monodoks isimli antibiyotiği de verdi doktorum fakat sadece 14 gün kullanacağım. Çok heyecanlıyım süslüler, kapalı komedonlarım, ucu beyaz sivilcelerim ve bir de doktor sabahı alnımın ortasında beliren kocaman boynuz gibi kistik sivilcem için bu tedavinin etkinliğini editleyeceğim. Okuyanlar bana şans dilesin!

  Edit1: 4. Günden selamlar kardeşlerim. Bu başlığı sık sık hortlatacağım için özür dilerim. Gözle görülür bir sonuç elde edemedim henüz çünkü birçok süslünün aksine ben sadece 2 saat yüzümde tutmak konusunda uyarıldım. Bir irritasyon yaşamadım şükür, Beyaz noktalarıma ve sivilcelerime uyguluyorum. Yaklaşık 2. haftadan sonra sonuç göreceğimi düşünüyorum. Ben kremi yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmıyorum, benzoyl peroxide ile etkileşime girer diye korkuyorum, doktora sormayı unuttum. Bilen varsa destek beklerim. Sabah bolca nemlendiriyorum cildimi. Ama cildi kuru bıraktığı bir kesin umuyorum ki uzun vadede çok yorucu olmaz cildim için. Bilgili arkadaşlar varsa desteklerini bekliyorum!

  23 haziran 2020 18:48 27 haziran 2020 00:00

  76. mucizevi krem. ama ciltten cilde çok fark yapıyor. antibiyotik bir krem olduğu için kullanan kişinin dikkatli olması lazım, doktora danışmadan kullanılmaması gerekiyor. yoksa alerjik reaksiyon gösterip suratı domatese çevirebiliyor. alternatif olarak clindoxyl krem kullanılabilir. benzamycin kadar etkili değildir ama iyidir.

  2 mayıs 2020 23:14 4 mayıs 2020 12:51

  75. 3 kutu bitirerek 3 ay boyunca düzenli olarak kullandığım kremdir. Süreç boyunca bebek gibi bir cilde sahip yapsa da ürün bitikten sonra yaklaşık 2 hafta içinde her şey en başa döndüğü için sivilce kremlerine olan son umudum da tükenmiştir. 

  22 aralık 2019 14:24

  74. Yıllar önce kullanmıştım bunu. Kullandığı süre içerisinde biraz sivilcelerimi kuruttu o kadar. Lekelere faydasını göremedim maalesef. Gerçi çok kullanamadım da. Yanlış hatırlamıyorsam 3-4 kere kullandıktan sonra yüzüm alev alev yandı bildiğiniz ve baya kaşındı. Belki bozulmuştur dedim ve çöpe attım. Bir kaç yıl sonra tekrar benzoil peroksit içeren bir ilaç kullandığımda (gizlinot: Benzoxin )yüzüm balon gibi şişince anladım durumu. Meğer benzoil peroksite alerjim varmış.

  Yıllardır sivilce ve leke problemi yaşayan beni fazlasıyla üzdü bu durum. İlaçların çoğunda benzoil peroksit var ve baya işe yarıyor ama ben kullanamıyorum :(

  22 aralık 2019 10:35


  73. 5-6 yıl kadar önce komedon prolemi ile gittiğim doktorun yazdığı krem. az sürmek gerekiyor pudralı gibi bir yapısı sürünce mat duruyor. o zamanlar bilmiyorduk sağolsun doktor da güneş kremi konusunda beni tembihlemediği için daha kötü sonuçları oldu cildimde. ben de krem işe yaramadı zannetmiştim, meğer kullanımda hata varmış yıllar sonra anladım.

  21 aralık 2019 18:51

  5

  72. 20 küsür gündür kullanıyorum, yüzüme sürer sürmez kil maskesi gibi kuruyor, fazla sürersem parçalanıp dökülüyor hatta o yüzden ince sürmek iyidir.

  Kuruduğu için Ben de yastık vs. Ağarmadı . Yanağındaki sivilce ve şakaklardaki beyaz noktalara sürüyordum özellikle, diğer süslülerimizden birinin dediği gibi,

  -gözenek küçültüyor hatta yok ediyor

  -burundaki siyah noktaları götürmüyor ama beyazlatıyor dolayısıyla yokmus görüntüsü veriyor.

  Gece sürüp sabah yıkayıp, nemlendirip, renkli güneş koruyucumu sürdüm.

  Benim cildimi harika toparladı bilhassa komedonlar gidince bebek gibi oldu <3

  26 ağustos 2019 22:07

  71. Benim çok sevdiğim ve sivilcelerime iyi gelen krem. Ama dikkat edilmesi gereken hususlar var.

  -Kıyafet,çarşaf,kılıf ağartıyor.

  -Cildi kuruttuğu için çok çok sürülmemesi lazım.

  -Yıkadıktan sonra cildi iyi nemlendirmek gerek.

  18 kasım 2018 03:37