5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • oylar (1)
  • medya (1)

39. Bemiksin kokusunun kötü olduğuna dair okuduğum yazılardan dolayı risk etmeyerek bepanthen ve evigen ile yola devam ediyorum.

İkisinden ikişer tüp kırıp, hindistan cevizi, shea, ylang ylang, zentin yaglari ve saç maskesi/kremi ile karıştırıp pompalı elseve mucizevi yağ kabında muhafaza ediyorum, sürmek istediğimde saçıma uygulayıp ya diğer gün yikiyorum ya da tüm gün bekletip yikamadan önce saç kurutma makinesi ile isitiyorum, ısıtmak yağların saça daha iyi bakım yapmasını sağlıyor benim fikrimce.

Oksidanla açtığım saçlarımı birkaç sürüşte kendine getirdi bu karışım. Saçlarımı yumusatip kiriklarinin uzun vadede azalmasını sağlıyor. Kesinlikle bu karışımı herkese öneririm, ylang ylang yağı dolayısıyla kokusu çok harika değil ama benim sacimda kalmadı.

Sürün sürdürün.

17 nisan 13:30

38. bu karışım benim saçlarıma yaptığım tek maske. fakat her zaman yapmıyorum şöyle ki;

1- her birinin kutusu 5 li. haftada 2 kez olacak şekilde ard arda yapıyorum.

2- yazın yapıyorum. sebebi kronik sünizitimin olması. ne kadar ıslak saçla beklersem kışın o kadar işkence.

3- yaptıktan sonra saçlarımı bir nebze de olsa soğuk suyla yıkıyorum. bemiksin kokusu sıcak suyla daha çok siniyor.

4 son olarak da ısıl işlem uygulamıyorum bu süreçte. hem saçlarımı dinlendiriyorum hem bemiksin kokusunu saçıma sindirmiyorum.

17 nisan 11:08

37. Bu karışımı önceden bende yapıyordum.Bemiksin kokusu gerçekten söylenildiği kadar var ama çözümü yok değil.Bemiksi yada eczaneden alacağınız başka marka b vitaminini hap şeklinde almak.Saçları içten beslemek zaten çok önemli bu yüzden B vitaminini de oral yolla almanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.Kokusuna da katlanmamış olacaksınız bu da ekstra artı

16 nisan 23:31


36. yıllardır trikotilomani denen belayla uğraşıyorum (gizlinot: saçlarımı koparıyorum yani) ama son zamanlarda canıma tak etti artık ve kontrol altına almaya çalışıyorum, koparma işini bayağı azalttım. bir yandan da saçlarım kendine gelsin diye uygulamaya başladım bu kürü. hepsinden birer ampul kırıp hindistan cevizi yağı ekliyorum, üç dört saat bekletip yıkıyorum. iki haftadır, haftada iki kez olmak üzere uyguluyorum saçıma. belki psikolojik, bilmiyorum ama saçlarım daha güçlüymüş gibi hissediyorum. bemiks'in kokusu gerçekten çok kötü ve yıkadıktan sonra yaklaşık bir gün daha kalıyor ama katlanıyorum. yapmaya devam edeceğim, umarım saçlarımı toparlar.

16 nisan 16:42

35. sürekli saç boyamalarından asla uzamayan saçlarım üzerine (gizlinot: 2 yılda 5cm uzayan kısa saç düşün) yaklaşık bir yıl olmak üzere düzenli/düzensiz kullandım.

sonuç: sağlıklı uzayan saçlar.(gizlinot: evet artık uzun saçlarım vardı) öte yandan daralan alnım. 3 yıl geçmeyen koku :/ gençtik bilemedik. bence çok ihtiyaç yoksa uğraşmayın. boyasızlar hiç uğraşmasın hatta, sırf kokusu için bile uzak durulması lazım. bu arada şaka maka değil, bu meretten beri bebek saçlarım tüm alnımı kapamaya başladı. sonra gelsin ağdalar, gitsin kurtulamadığım tüyler... fena fena.

4 nisan 23:34 4 nisan 23:36

34. Bepanthen,evigen,hindistan cevizi yağı,haşhaş yağı,sedir ağacı yağı,çuha çiçeği yağını karıştırıp saçıma sürdüm,tülbentle sardım. O şekilde de uyudum saçımda 8-10 saat kalmıştır. Yıkadım şimdi saçımı,saç kremsiz. Saçımda hiçbir yumuşama fark etmedim bir etkisi olmadı bende. Ama sorun değil asıl amacım saç uzatmasıydı. Bakalım sonuçlara,haftada bir kez böyle yapmayı düşünüyorum.sonuçları editlerim

4 nisan 11:43

33. Evettt ben de dayanamadım bu lanet bemiksin kokusuna o nedir ya haftalarca saçlarımdan o bemiks kokusu yayıldıkça midemde bulantı başımda ağrı.. aman yarabbim.

Neyse yoluma evigen ve bepantenle devam ettim tabi ben bu ikisini çam terebentini yağı badem çörek otu hint yağı ile karıştırıp uygulayım 4-5 saat beklettim maske olarak. Haftada birkez uyguladım. Genel olarak memnun kaldım saçlarım daha sağlıklı görünüyor dökülmelerimi de sanki bir nebze azattı( placebo da olabilir)

Bemiksi de şampuanıma ekledim kokusunu almadan uyguluyorum sanki saçlarım gürleşti daha yoğun görünüyor.

Ben bu üçlüden çok memnunum kendi yöntemimde.

Not; evigen şu sıralar piyasada bulunmuyormuş. Alternatif aramaya başladım şimdiden tavsiyelere açığım.

18 ocak 19:56


32. Bugün ilk defa denediğim ampuller karışımı. İçine badem yağını da ekleyip saçıma sürdüm. 3 saat kadar beklettim. Bemiksin kokusu cidden çok kötü öyle böyle değil. 5 hafta düzenli kullanıp bir bakacağım. duruma göre devam edeceğim.

 edit: 5 hafta düzenli kullandım. çok da aman aman bir etkisini görmedim. saçımı aşırı kuruttu. dökülmeyi biraz azalttı diyebilirim. şimdi iki haftada bir uygulamaya geçtim. badem yağının yanında zeytinyağını da ekledim ki zeytinyağı eklemek daha mantıklıymış en azından kaskatı hali bir nebze olsun düzeldi. ben bepanthen ve evin (evigenin yeni adı) ampule (bemiksi ilk kullanımdan sonra karışımdan çıkardım. çok kötü kokuyordu) ilave olarak iki tatlı kaşığı badem yağı ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ile denedim. sadece saç diplerine sürdüm. sülfat, silikon, paraben vs. içermeyen şampuanla yıkadım. yalnız ince telli saçlar sanırım yağlar ile yapılan karışımları pek sevmiyor. 

edit 2: bemiksi eklemeden kullanmaya devam ediyorum. gayet başarılı. dökülmem durdu. karışıma zeytinyağı eklemek kesinlikle çok farkettirdi. badem yağı koymasak da olurmuş. bir kere de bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı eklemiştim ama çok da gerek yokmuş. en önemli şey zeytinyağı onu anladım. 

6 temmuz 2017 04:00 24 kasım 2017 17:09

31. Düzenli olarak uygulandığı zaman güzel sonuç veriyor. Halis zeytinyağıyla karıştırıp kullanıyorum 1 ayda saçlarım eskisine göre daha hızlı uzadı. Dökülmem az da olsa azaldı, devam edilesi bi kür

1 ekim 2016 22:49

30. Yine herkeste işe yarayıp bende asla yaramayan üçlüdür.

5 eylül 2016 23:17