sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (44)
 • oylar (2)
 • medya (1)

44. ben bu 3 lüyü aldım yaklaşık 1 ay önce.kullanmaya başlayacaktım ki bir yerde içinde ciddi oranda paraben olduğunu okudum.fakat hangisinde olduğunu hatırlamıyorum.öte yandan 3-4 ay sonrasına hamilelik planlıyorum ve olabildiği kadar az kimyasallı ürünler kullanmak istiyorken bir de parabeni kafa derime boca edemem .bilmiyorum gerçekten böyle bir şey var mı? saçımı uzatmak da çok istiyorum ama.

13 kasım 14:45

43. herhalde internette dolaşan en ünlü saç besleme ve uzatma kürü. bayağı bir süre bemikssiz versiyonunu uygulamıştım çünkü o koku çekilir dert değil. Hem banyoyu kokutur, hem de rüzgar estikçe saçınızdan burnunuza gelir o hastane kokusu. Onun haricinde bepanthen ve evigeni badem, susam, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi yağlarla karıştırıp maske yapınca saçıma iyi geldiğini düşünüyorum. fakat şöyle bir husus var ki bepanthen ampulün arkasını okuduğunuzda içinde korucu olarak allahın yarattığı bütün parabenleri barındırdığını göreceksiniz. evigenin içeriğinde ise ekstra zeytinyağı varmış. Yani artık sadece evigen+yağlar olan kürdür benim için.

3 ağustos 17:48

42. Kantaron yağıyla karıştırarak ince telli saçlarıma uygulamaya başladığım üçlü. Haftada bir kez uygulama kararındayım, henüz ikinci haftadayım. Her birinden birer ampul kırıyorum fakat saçlarım pek yoğun değil ve kısa, sanki fazla sürüyormuşum hissi yaratıyor bende. Ayrıca bemiks aynı hazır tavuklar gibi kokuyor. Üretim çiftliği tavuklarına antibiyotik falan değil b vitamini yediriyor olabilirler. 

26 temmuz 18:39


41. Bemiksin kokusunun kötü olduğuna dair okuduğum yazılardan dolayı risk etmeyerek bepanthen ve evigen ile yola devam ediyorum.

İkisinden ikişer tüp kırıp, hindistan cevizi, shea, ylang ylang, zentin yaglari ve saç maskesi/kremi ile karıştırıp pompalı elseve mucizevi yağ kabında muhafaza ediyorum, sürmek istediğimde saçıma uygulayıp ya diğer gün yikiyorum ya da tüm gün bekletip yikamadan önce saç kurutma makinesi ile isitiyorum, ısıtmak yağların saça daha iyi bakım yapmasını sağlıyor benim fikrimce.

Oksidanla açtığım saçlarımı birkaç sürüşte kendine getirdi bu karışım. Saçlarımı yumusatip kiriklarinin uzun vadede azalmasını sağlıyor. Kesinlikle bu karışımı herkese öneririm, ylang ylang yağı dolayısıyla kokusu çok harika değil ama benim sacimda kalmadı.

Sürün sürdürün.

17 nisan 13:30

40. Birkaç kez kullandıktan sonra üşenip bıraktığım kür. Saçı kuruttuğu için yağ karışımı eklemek daha mantıklı. 

17 nisan 13:04

39. bu karışım benim saçlarıma yaptığım tek maske. fakat her zaman yapmıyorum şöyle ki;

1- her birinin kutusu 5 li. haftada 2 kez olacak şekilde ard arda yapıyorum.

2- yazın yapıyorum. sebebi kronik sünizitimin olması. ne kadar ıslak saçla beklersem kışın o kadar işkence.

3- yaptıktan sonra saçlarımı bir nebze de olsa soğuk suyla yıkıyorum. bemiksin kokusu sıcak suyla daha çok siniyor.

4 son olarak da ısıl işlem uygulamıyorum bu süreçte. hem saçlarımı dinlendiriyorum hem bemiksin kokusunu saçıma sindirmiyorum.

17 nisan 11:08

38. Bu karışımı önceden bende yapıyordum.Bemiksin kokusu gerçekten söylenildiği kadar var ama çözümü yok değil.Bemiksi yada eczaneden alacağınız başka marka b vitaminini hap şeklinde almak.Saçları içten beslemek zaten çok önemli bu yüzden B vitaminini de oral yolla almanın daha faydalı olacağını düşünüyorum.Kokusuna da katlanmamış olacaksınız bu da ekstra artı

16 nisan 23:31


37. yıllardır trikotilomani denen belayla uğraşıyorum (gizlinot: saçlarımı koparıyorum yani) ama son zamanlarda canıma tak etti artık ve kontrol altına almaya çalışıyorum, koparma işini bayağı azalttım. bir yandan da saçlarım kendine gelsin diye uygulamaya başladım bu kürü. hepsinden birer ampul kırıp hindistan cevizi yağı ekliyorum, üç dört saat bekletip yıkıyorum. iki haftadır, haftada iki kez olmak üzere uyguluyorum saçıma. belki psikolojik, bilmiyorum ama saçlarım daha güçlüymüş gibi hissediyorum. bemiks'in kokusu gerçekten çok kötü ve yıkadıktan sonra yaklaşık bir gün daha kalıyor ama katlanıyorum. yapmaya devam edeceğim, umarım saçlarımı toparlar.

16 nisan 16:42

36. sürekli saç boyamalarından asla uzamayan saçlarım üzerine (gizlinot: 2 yılda 5cm uzayan kısa saç düşün) yaklaşık bir yıl olmak üzere düzenli/düzensiz kullandım.

sonuç: sağlıklı uzayan saçlar.(gizlinot: evet artık uzun saçlarım vardı) öte yandan daralan alnım. 3 yıl geçmeyen koku :/ gençtik bilemedik. bence çok ihtiyaç yoksa uğraşmayın. boyasızlar hiç uğraşmasın hatta, sırf kokusu için bile uzak durulması lazım. bu arada şaka maka değil, bu meretten beri bebek saçlarım tüm alnımı kapamaya başladı. sonra gelsin ağdalar, gitsin kurtulamadığım tüyler... fena fena.

4 nisan 23:34 4 nisan 23:36

35. Bepanthen,evigen,hindistan cevizi yağı,haşhaş yağı,sedir ağacı yağı,çuha çiçeği yağını karıştırıp saçıma sürdüm,tülbentle sardım. O şekilde de uyudum saçımda 8-10 saat kalmıştır. Yıkadım şimdi saçımı,saç kremsiz. Saçımda hiçbir yumuşama fark etmedim bir etkisi olmadı bende. Ama sorun değil asıl amacım saç uzatmasıydı. Bakalım sonuçlara,haftada bir kez böyle yapmayı düşünüyorum.sonuçları editlerim

4 nisan 11:43