4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (226)
  • oylar ()
  • medya (4)

226. İçeriği temiz değil, petrol kaynaklı maddeler kullanılıyor, son aldığımda yüzüme sürmek istedim yapış yapış oldu.

Edit: ne oldu eksileyen süslüler, doğruyu söyledim kovalıyor musunuz?

11 ekim 17:32 11 ekim 18:00

225. Bephanten hali daha iyi olan krem. Bephantol olduğunda eskisi kadar verim alamayan başlamıştım. Özellikle sürdükten sonra yapış yapış ve değişik bir his bırakıyor. Fiyatı performansına göre çok yüksek. Tedavi edici özelliği de yokmuş. Ben de uzun süredir tedavi edici yönünü göremiyorum. Gramajı az olduğundan çabuk biten bir ürün ama etkisi eskiye göre daha az. Sensiderm serisi egzamik ciltler için. Kortizonlu krem kullanmakta da onu kullanabilirsiniz ancak onun da fiyatı yüksek ne yazık ki. En azından etkisi var diyebilirim.

11 ekim 09:38

224. Ben çocukken bu kremin adı bepanthendi ve yapısı çok farklıydı. Her şeye annem bu kremi sürerdi. Düşüp kolumu mu kanattım bepanthen, bir yerim alerji oldu kızardı mı bepanthen. Her şeye de iyi gelirdi. Rengi daha sarımtırak ve kıvamlıydı. daha sonra adı ve paketi değişti bepanthol oldu. Aşırı sıvı hale geldi bildiğiniz nemlendirici gibi oldu. Adının altına da cilt kremi gibi bir şey eklemişler zaten. Bu krem beni tatmin etmeyince merhemini aldım ama yine eski formülün yanından geçemiyordu. Sadece kuruluklara iyi gelen bir krem oldu kendisi. En son eczaneden üçlü paket almıştım. Artık toplatılıyormuş sanırım. Zaten eski formülü ve etkisi kalmamıştı. Eğer cildimi nemlendirmek istesem neden bepanthol kullanayım ki binbir çeşit nemlendirici varken. Keşke bu halini kozmetikçilere yollayıp eski formülü de eczanelerde satmaya devam etseler

11 ekim 09:05 11 ekim 10:17


223. üreticisi bayer tarafından ''tedavi edici özelliği olmadığı'' açıklaması yapılan krem. Bir daha asla kullanmam.

11 ekim 08:43

222. Cilt bakım merhrmi dünya üzerindeki en iyi ayak kremi olabilir. Nolur gitmesin ya :( kadınlar bepantholsüz yaşayamaz bence. Makyaj çantamda bile yedek tüpüm var :(

10 ekim 22:46

221. Üretici firması olan Bayer’in yaptığı şark kurnazlığından sonra asla kullanmayacağım kremdir.

Eczanelerden toplatılmasının sebebini şöyle açıklamak istiyorum; Bayer firması Bepanthol’ ün bir ilaç olmadığını daha doğrusu etken madde içermediğini dile getirmiş ve bu yüzden Gratis gibi yerlere ürünlerini dağıtıcaklarını söylemiştir. Bunun üzerine eczacılar ile anlaşmaya düşmüştür. Çünkü içinde bulunan Dexpantenol içeriği bir ilaç etken maddesidir. Provitamn B5 olarak geçer. Yani piyasadaki eczacıları salak yerine koymaktadır. 

Devlet tarafından eczacılar olarak asla korunmuyoruz. Dermokozmetiklerin internette satılması, diş macunu gibi şeylerin eczane haricinde her yerde satılması devletin bize ne kadar saygı duyduğunu gösteriyor aslında. Artan ilaç fiyatları ancak Tr’de hiçbir ilaca zam gelmemesi bla bla. Bunlarla uğeaşmak yetmezmiş gibi bide sizin gibi akıllı üreticilerle uğraşalım. Aman ne güzel

10 ekim 19:30

220. Birkaç kez yüzümün tam kuru olduğunu fark etmeden ve üşenip ağda ısıtıcı ve spatulamla ağda yapmak yerine ağda bandı kullanıp cildimi kabuk bağlatacak kadar tahriş ettim. Bepanthol kullandığım zaman kullanmadığım zamana göre çok daha hızlı iyileşti (zaten ana maddesi olan panthenol epitel doku oluşumunu hızlandırır özellikle). Bu tip kazalarda gerçekten vazgeçilmezim ve her evde bulunması gereken kremlerden biri. piyasadan umarım toplatılmıyordur.

10 ekim 18:07


219. ben ayak kremi olarak kullanıyorum ve vazgeçilmezim. umarım kaldırıldığı sadece söylentidir. Yoksa aynı fiyatta muadili var mıdır diye araştırmak hummalı bir çalışmayı gerektirecek.

10 ekim 15:25

218. bir ürünü sevdiğim an tedavülden kalkıyor lanetli miyim neyim... umarım doğru değildir:(

10 ekim 00:51

217. Daha önce uzun uzun sevgimi ve neden sevdiğimi anlattığım bir girdi yazmıştım. Eğer toplatıldığı doğruysa kahrolacağım, umarım en azından sadece eczanelerden kalkıyordur ki bu kötünün iyisi bir durum olur çünkü Watsons’larda (boykot ettiğimiz için almayız diye düşünüyorum) ve Rossmann’da her ürününü bulabilirsiniiizz.

10 ekim 00:21 10 ekim 00:22