yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (1)

  1. 4 ay önce ruh hastası eski sevgilisinin yüzüne asit atmasıyla yüzü yanan ve bir gözünü kaybeden, ağır fiziksel ve psikolojik şiddet mağduru 18 yaşında bir kız. alanında çok başarılı bir isim olan prof. dr. mehmet mutaf, kendisinin ameliyatını gerçekleştirecekmiş ama sgk, ameliyatı estetik olarak kabul ettiğinden ameliyat masrafını hiçbir şekilde karşılamıyormuş. sosyal medya üzerinden de yeterli yardım yapılmadığı için aylardır ameliyat olmayı bekliyormuş berfin. oyunculuk aşkıyla yanıp tutuşan (!) ve sıradan bir üniversitede okumak için gerekli olan parayı kısa süre toplayan asude varken, berfin'e para toplanamaması utanç verici ama daha da önemlisi, sgk bu konuda bir an önce elini taşının altına koymalı ve berfin gibi arkadaşlarımızın çığlığını duyup gerekli desteği vermeli.

  biz de cimer üzerinden yazalım ve berfin'in yaşadığı bu haksızlığa duyarsız kalmayıp konuyu sosyal medya gündeminde de tutalım. acı ama gerçek, sosyal medyada sesi gür çıkmayanın yardım çığlığını duyurması pek mümkün olmuyor.

  dün berfin ile yapılan röportajı okudum. linki de ekliyorum. umarım en yakın zamanda ameliyatı gerçekleşir, sağlığına kavuşur. onu bu hale getiren cani başta olmak üzere, kadına insanlığa düşman tüm psikopatların en ağır cezaları alması dileğiyle. masum bir insanın hayatına kast etmek, nasıl bir kötülük? ne desem az kalıyor. böyle rezil insanlarla aynı evrende yaşamak bana çok ağır geliyor.

  ayrıca bir kez daha söylemek istiyorum haydi sgk, berfin için bir an önce ne gerekiyorsa yapın lütfen!

  (link: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ayse-arman/ya-yuzune-asit-atilan-sizin-kiziniz-olsaydi-41211038 berfin özek )

  (link: https://t24.com.tr/haber/yuzune-kezzap-atilan-berfin-ozek-istedigi-doktora-ucretsiz-ameliyat-olabilecek,821392 iyi haber geldi. berfin yakında ücretsiz ameliyat olacak.)

  kadına ve çocuğa şiddete bir kez daha lanet olsun. bu konuda da yapıcı adımlar atılmalı. düzenli eğitimler verilmeli, siyasiler bu soruna sık sık vurgu yapmalı, çok caydırıcı cezalar verilmeli vb. her an bir ruh hastasına denk gelme endişesi içindeyiz. son yıllarda bu olaylar arttı, daha fazlasına da hiçbirimizin tahammülü kalmadı.

  13 mayıs 2019 07:42 16 mayıs 2019 02:14

  2. O daha 18 yaşında,o henüz bir genç kız ve yüzüne tanımlayamayacağım derecede öfke duyduğum eski erkek arkadaşı tarafından 1.5 litre kezzap dökülmüş .tek isteği ameliyat olup sağlığına kavuşmak.Sgk karşılamıyor  estetik sayılıyormuş. oysa ki hayata kasttır bu,ölüme teşebbüstür.İnşallah bu psikolojik ruhsal fiziki şiddet akabinde tramvaya sebep olan mahlukat cezasını bulur. lütfen Berfin’e destek olalım umutları yeşertelim lütfen imzalayalım süslüler... 

  (link: https://www.change.org/p/sağlık-bakanlığı-yüzüne-asit-atılan-berfin-e-yardım-kampanyası-başlatmak-için-onay-verilsin-sagliklicozum-hatayvaliligi?recruiter=false&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_message&recruited_by_id=92b26c00-763d-11e9-ad11-f5e8778edf7a&share_bandit_exp=initial-15251197-tr-tr&share_bandit_var=v3 https://www.change.org/p/sağlık-bakanlığı-yüzüne-asit-atılan-berfin-e-yardım-kampanyası-başlatmak-için-onay-verilsin-sagliklicozum-hatayvaliligi?recruiter=false&utm_source=share_petition&utm_medium=twitter&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_message&recruited_by_id=92b26c00-763d-11e9-ad11-f5e8778edf7a&share_bandit_exp=initial-15251197-tr-tr&share_bandit_var=v3)

  15 mayıs 2019 01:52 15 mayıs 2019 02:19

  3. (link:https://www.change.org/p/sa%C4%9Fl%C4%B1k-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-berfin-%C3%B6zek-e-onay-verilsin berfin ) için biz de bir imza verelim. berfin'e umut olalım.

  15 mayıs 2019 02:13


  4. 1 hafta önce görmüştüm bu haberi. Allah'ım aklımdan hala gitmiyor o görüntüler dediğim anda burada gördüm başlığı.Allah'ın belası bi yaratık yüzünden bir gül Goncasının daha hayatı karardı. O anları izledim kızın karşısına bir anda çıkıyo asiti atıp kaçıyor kız feryat figan gözleri yüzü yanıyor nasıl kötü oldum anlatamam. Nasıl anne bunu doğurmuş nasıl bi aile büyütmüş bunu dedim bir kişi nasıl bu kadar acımasız olabilir. Ve bunu kızı sevdiğini iddia ederek yaptım diyorlar sevdiğine kızarmış en çok insan mış mışta mış... Nasıl rezil bir zihniyet nasıl bir savunma. Allah'ım! ailesinin gözünün bebeği melek gibi bir genç kıza nasıl bunu yapabilmiş böylesine hayatını karartabilmiş benim aklım vicdanım almıyor cidden.!

  Sonrasında şunu da düşündüm.. insan hayatına nasıl bir insan aldığının farkına tam olarak ne zaman varıyor? İlk başta onun bu yönünü farkedememiş belli ki berfin.Bu yaratık ,caniliğini o kadar güzel gizleyebilmiş yani. Bunun aynısını çevremizde yapabilecek binlerce potansiyel kişi olabilir. Aramızda maskeli caniler yaşıyor resmen Dikkat edelim arkadaşlarım, hayatımıza alacağımız insanlara hemen hoşgeldin demeyelim, tanımadan hayatımıza almayalım. bizim yaşamımıza ivedilikle giren bir kişi belki de yaşamımızın sonunu getirebilir hayatımızı mahvedebilir.Aynı güzel berfine olduğu gibi. Berfinde tahmin edemezdi elbette ki böyle olacağını berfin bedensel sağlığına kavuşsada bu olayın yaraları ruhunu ömrü boyunca terk etmeyecek. Sadece bize bedenen zarar verenlerden değil akıl ve ruh sağlığımıza zarar verenleri hafife almamalı farkına varmalı ve hayatımızdan uzak tutmalıyız arkadaşlarım. Daha fazla bu ülkede kadına şiddeti görmeye yüreğim dayanamıyor benim.

  Ve son olarak bir insanın asite ulaşması bu kadar kolay olmamalı her önüne gelen eline kezzap vb. alamamalı.Bu tür kimyasal asitler meşru bir şekilde satışa sunulmamalı

  15 mayıs 2019 03:21 15 mayıs 2019 03:27

  5. Nihayet Berfin’in tedavisine başlanıyor. Bodrum Acıbadem’de 1.5 yıl içinde 5 kez ameliyat olacakmış. Haluk levent’in kurduğu ahbab derneği berfin’i bodrum’da bir eve yerleştirmiş. 

  15 mayıs 2019 21:13

  6. günün en güzel haberi kampanyayı imzalayan destek veren herkese çok teşekkürler hepimizin sayesinde 

  15 mayıs 2019 21:27

  7. "bir erkeği sevmemenin bedeli bu olmamalı."

  yüzüne 1.5 kilo kezzap dökülen berfin'in sözleri, her şeyin özeti işte. mecbur değiliz, rızamız yoksa bedel ödemek zorunda değiliz. kimsenin hayatını karartmaya hakları yok.

  berfin çok güçlü bir kadın, yaşadıklarına rağmen içine kapanmadı, susmadı. susarsa bu hayata mahkum olacağını anladı ve açıkça paylaştı yüzünü. sokakta şapkayla ve gözlükle başım önde yürümeyeceğim dedi. helal olsun umarım her şey çok iyi olur onun için.

  16 mayıs 2019 01:55


  8. henüz 17 yaşındayken "ozan çeltik" isimli pislik tarafından hayatı karartılan kardeşimiz.

  berfin kardeşimizin bir gözü hiç görmüyor; diğer gözü sadece % 30 görüyor. aparatla nefes alabiliyor.

  buna rağmen pislik için "basit yaralama" suçundan sadece 12 yıl hapis cezası istenmiş. yüze kezzap atma caniliğini mahkemelerimiz basit yaralama kapsamında değerlendiriyor.

  ozan çeltik'in ailesinin de pislik yetiştirmek suçundan cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum.

  sosyal medya baskısı olmadığı sürece caniler hak ettikleri cezayı almıyor bu ülkede.

  9 ocak 14:02

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar