girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (206)
  • medya (6)

206. Ne tarafa doğru gururlanıyoruz? Yani bilemedim. Bu nasıl bir gurur kaynağı olabiliyor anlamadım ben. Biraz saçma geldi açıkçası.

12 kasım 07:53

205. Bunun nasıl bir gururu olur anlayamadım?! Koreliler beyaz tenli olmak için çok çaba sarfeder yanmamak için güneş kremini yüzlerine vücutlarına balçık gibi sürerler mesela. Yaşasa yaşasa ancak onlar bunun gururunu yaşar. Şahsen ben gururlanmıyorum. Yüzümdeki en ufak sivilce kıpkırmızı durur en ufak bir yara iz olarak kalır göze batar. Beyaz tenli biri olarak diyorum ki çok da şey etmeyin. 

12 kasım 02:36

204. Bunun bir üstü göçmenim beyaz tenli renkli gözlüyüm demek

11 kasım 16:55


203. Ülkemizde aşağılık kompleksi yaşayan, ortadoğulu olmasına rağmen ucundan da olsa “avrupalı” gibi hissetmeye çalışan İnsanların duyduğu gururdur. Ha bu arada göçmeniz biz asfhhgs

11 kasım 16:51 11 kasım 16:51

202. Beyaz, esmer, buğday, bronz ne farkeder

Hepimizin farklı farklı güzelliği var salın arkadaşlar salın

11 kasım 14:56

201. Kendini "Çok beyazım" diye tanımlayanların yarısının aslında buğday tenli oluşu ülkemize mi özgü acaba? Ayrıca kişisel görüşüm şu ki illa ki tenle ilgili olacaksa sağlıklı ten gururu diye birşey olmalı. Çünkü temelinde sağlıklı yaşamak, iyi beslenmek, bakım yapmak gibi kişisel bir çaba var. Doğuştan gelen bir özellikle gurur duymak biraz saçma zira

10 kasım 23:45

200. Beyaz ten gururu yaşayan çoğu kişinin beyaz tenli olmadığı, kendini beyaz tenli zannettiği ama aslında buğday tenli olduğu durumdur. Benim tek şikayetim eteklerin estetik durmaması, cilt lekelerinin çok belli olması. Bronz bacak bana daha estetik geliyor.

10 kasım 22:12


199. bir beyaz tenli olarak anlamadığım gururdur.(gizlinot: inş entry'nin ironi içerdiğini anlıyorsunuzdur....)

beyaz tenliyim ve bunu vurgulayıp çok güzel bir şeymiş gibi gururlanmayı saçma buluyorum.

beyazım diye güneşe çıkamıyorum sürekli yanar, kıpkırmızı olurum.

makyaj yapmayınca hasta sanılırım çok beyaz olduğumdan.

yazın herkes dalga geçer beyaz peynir diye neden çünkü bembeyazım.

sürekli beyaz olduğunu dile getirmek için fırsat arayanları anlamakta güçlük çekiyorum bir beyaz tenli olarak.

yani bir cilt lekem morluğum çıkarsa beyaz olduğum için belli oluyor.

alerjik narincik hassas beyaz cildim en ufak olumsuz hava şartlarından kötü etkileniyor.

ya şimdi bembeyaz olmasak güzel bir şey sanacağız beyaz teni.

tabi ki bu bahsettiğim şeyleri asla ve asla beyaz tenli olmayanlar yaşamaz. çünkü onların kat kat katır derisi gibi sağlam ciltleri vardır asla güneşten, havadan etkilenmez ve morlukları sivilceleri belli olmaz. ciltleri adeta vanta black olduğu için her şeyi emip yok ederler. halbuki narin bir ipek mendil olan cildim her gece pamuklara sardığım halde tahriş oluyor hala. neden? çünkü beyaz da ondan.

10 kasım 04:17 dün 02:01

198. bir insan sahip olduğu ten renginden dolayı neden gurur duymalı? Beyaz tenliyim ve toplumda,özellikle bunu vurgulayıp bir gurur yaşamıyorum.

tenimle ilgili bir yorumum yok,böyle doğmuşum,bu iyi veya kötü diye bir norm mu var?

bu beyaz ten gururunu yaratanlar biraz da beyaz tenlilere sürekli teninin çok beyaz olduğunu ısrarla dile getirenler.En azından benim çevremde beni en az 10 senedir tanıyan insanlar bile bunu tekrarlar durur,nedeni konusunda hiç bir fikrim yok ve hayır bu bana herhangi bir gurur vermiyor.

9 kasım 18:53

197. beyaz ten olayı bir esmer olarak hep merak ettiğim ve içimde kalacak bir durum. gurur diye tabir etmek saçma tabiki. her cilt renginin kendine yakışanı var ama beyaz tenli olsaydım saçlarımı sarıya boyardım. sanırım bunu asla tadamayacağım.

9 kasım 16:47