yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (126)
  • medya (4)

  126. Tüm etnik kökenler aşağı yukarı hassas ciltlere eşit derecede eğilimliyken açık tonlu cilde sahip olmak hassasiyetten muzdarip olduğunuz anlamına gelmez. Açık renk ten, melanoma (en ölümcül cilt kanseri) için daha yüksek bir risk altında ancak tüm cilt tonları ve türleri sağlıklı kalmak için güneşten korunmaya ihtiyaç duyar. (link: http://www.dermrf.com/2016/05/fact-vs-fiction-fair-skinned-people-always-have-sensitive-skin/ Biraz okuyun)

  15 ocak 00:12 15 ocak 00:21

  125. Esmer veya buğday olanlarından hiçbir farkı olmayan ten rengidir. Sağlıklı bir toplum standartları içinde kişiyi üstün ya da aşağı yapacak bir ölçüt değildir.

  14 ocak 22:54

  124. küçüklükten beri çok beyazsın çok beyazsın derlerdi ben de evet ne görmeyi bekliyorsun derdim. Sözlükte, youtube dünyasında bir kadın beyaz yada buğday ten rengine sahip olunca linç etmekten zevk mi alıyorsunuz? bu standartları biz mi seçiyoruz? tanrım lütfen ben doğmadan önce sarışın, beyaz tenli olayım diye mesaj atıyoruz da benim mi haberim yok? Allahın bizi böyle yarattığı gerçeğini kabul etmek çok mu zor? Ben de beyazım. Genetik , coğrafi özelliklerim beni böyle kılıyor. Esmer bir kadın da olabilirdim. Ben seçmedim. Kimse seçmedi. Ben çok seviyorum basın eksileri. Problem yok.

  14 ocak 18:02


  123. Sahip olanların gerizekalı olanlarıyla, konu konuşuldukça olayı nefret kusmaya götüren kaprisli gerizekalı olanları bşr araya getirip tek potada eriten ten rengi.

  Şimdi allah alkına başlıktaki girdileri okuyun; kaç kere hassasiyetten bahsedilmiş, gğneş kremi vs. Konuşulmuş, kızarma konusuna değinilmiş. Bir bakın. Israrla yüzüncü kere aynı şeyi yepyeni bir konudan bahseder gibi gelip yazıyorsunuz, insanlar sizi başlıktaki giridlerionumadığınız, aynı şeyi yazdığınız için eksiliyor. Aşırı kıskanıldığınız için değil. yalmızca bu başlıkta olan bir durum bu. Basit tanım, format için yazılan kısa cümle değil, bütün entry tekrar içeriyor ve okuyanlar çılfırıyor. Jennifer lopez başlığında 100 tane birbirinin aynısı poposu büyük olan şarkıcı, şimdi benim düşüncem poposunun bilmem nesi, poposu aşırı kıvrımlı olan şarkıcı yazıldığını düşünün. İnsanlar buna sinirleniyor. Yeni bir şey yazar gibi ısrarla düzenli aralıklarla "güneşlenemeyen ten rengi, off ıstakoz, güneşten kaçması gereken, ayyy hassas, ayy" yazılıyor. Üşenmeyin ve başıpı okuyun ve gelip itiraz edin. Başka hiçbir başlıkta bu yok. 

  Profilinizde beyaz tenli olduğunuz yazıyor zaten, burada sahip olduğunuzu belirtip, aynı şeyleri tekrarlayan şeyler yazdığınız  zama insanlar eksiliyor. Ama siz bunu en başında kapris, eziklik olarak adlandırdınız. Öte yandan, bunu gerçekten kaprise çeviren, bir şeyi korumaya çalışırken illa diğerine hakaret etmese ölecek olan aptallar da ekmeğinize yağ sürdü. Yıllardır süre gelen tartışma soru-cevapta ay bu mu beyaz, ay esmersin bence, ay türkiye'nin beyazı bi kere milli gururu, ayy ben ne beyazlar gördüm olayına döndü. 

  Ortalık orta doğulu ezikliğinden geçilmiyor. Dılardan bakılınca o kadar ezik görünüyor ki. Bir tarafta türk halkının sahip olduğu sosyolojik bir vaka olan esmer insanı aşağılama, avrupailik takıntılı, dilinin kemiği olmayan insanları görmezden  gelen "ay ne alaka, kim esmerliği aşağılıyormış hayatımda duymadım" diyen, yaşadığı topkumdan bir haber cahiller, diğer tarafta cilt lekesine ürün   Öneren insana bile nefret kusan aklı eksikler.    Tam bir türkiye özeti, orta doğulu bir bok çukur başlık.    

  Sayın esmer kardeşim; süregelen sorun, sosyolojik bir yanlış ve eziklik yapıp kendini yanlış ifade ederek bunu düzeltemezsin. İnsanların bakış açıılarını düzelmesi, kara/kuru, kara marsık vs. Gibi dile getirilen nefret söylemleri eğitim sorunudur, başka türlü çözüm gerektirir. Ürün yorumuna bende bu şekilde durdu beyaz tenliyim diyene değil.

  Sayın beyaz kardeşim; öncelikle esmerlere kezzap atsan bile bir şey olmuyormuş gibi yazmayı bırak çok komik görünüyor. İkincisi başlığı onu ve sorunun sizin kıskanılmanız değil, aşırı mübalağalı, tekrara düşmüş salak entryleriniz olduğunu, yaşadığınzı coğrafyanın nefret söylemlerini yok sayıp her şeyi avrupalılığınıza yormanızdan gına geldiğini, bu ülkede herkeste aşağılık kompleksi olduğunu ve beyazların da esmerlerin de eş olarak pay aldığını artık fark edin. 

  Sıkıldık artık, bıktık. 

  14 ocak 16:36

  122. nedenini anlamadığım bir şekilde sözlükte linç edilmeye mahkum ten rengidir. bu da dahil olmak üzere beyaz tenle ilgili her başlığın altına girilen entryler hunharca eksileniyor. nedenini gerçekten merak ediyorum, beyaz tenliler ürün kullanmasın ya da beyaz tenli olduğundan bahsetmesin kampanyası var da ben mi bilmiyorum?

  14 ocak 15:51

  121. önce güzelce araştırıp (youtube'daki naturally serein kanalını öneririm) cildiniz için asit kullanımına başlayabilirsiniz. cildinizin ihtiyacına göre doğru asidi bulmak önemli.

  ben retinol kullanmaya başladığımdan beri cildimle barıştım.

  azelaik aside de bayılıyorum.

  güneş kremi evet çok önemli ama burada asıl nokta 4 mevsim kullanmak. evet, her gün yani. bunun da çok etkisini gördüm. özellikle yaz ayları için sabah sürmek yetmiyor, spreyli güneş kremi alıp gün içinde tazelemek pratik oluyor.

  beyaz tenlilerdeki cilt lekeleri için dermaroller da iyi bir fikir olabilir. cilt dokusunu düzeltmede çok faydalı oldu benim için. yine önce araştırarak ve temizliğine dikkat ederek kullanmak gerekiyor.

  14 ocak 12:09 14 ocak 12:10

  120. sivilce lekesi, en ufak kızarıklık vs. her şey yüzünüzde belli olur. ellerim ve yüzüm daha beyaz vücudumun geri kalanına göre. yaralanınca, düşünce falan hep belli oluyor o izler.

  14 ocak 03:50


  119. Kar varken güneş kremi sürdürür

  14 ocak 02:57

  118. Bu tene sahip kişilerin güneşlenirken çok dikkatli olması gerekir.18 yaşlarındayken (güneş kremini çok önemsemediğim yaşlar) bir gün boyunca denizde güneş kremsiz güneşlendim, yüzdüm ve sonunda yüzümde leblebi boyutunda güneş lekesi oluştu.Kışın rengi solsa bile yazın yine güneş etkisiyle yüzümde belirginleşiyor.Tavsiyem güneşle çok fazla temas etmemeleri.

  13 ocak 14:27

  117. Her türlü kusuru belli eden ten rengi. Porselen gibi bir cildiniz yoksa kontrollü bronzluk öneririm dostlarım. Bakınız bendeniz.

  1 temmuz 2019 02:19