yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. son zamanlarda artan kadına şiddet ve tecavüz suçuna karşı artık her kadının yanında bulundurması gerektiğine kanaat getirdiğim göz yaşartıcı spreydir. kesici aletler zaten o heyecanla el titremesi sebebiyle pek etkili olmayacaktır. kuyruk sallamadan(!) bile kadına biçilen her türlü kötülüğü serbest gören guguk devletinde kendimizi kendimizin koruması gerektiğini öğrendik.

  araştırmalarıma göre "nato" markalı olan daha iyi imiş. fakat piyasada çok fazla sahte mevcutmuş. bu sebeple alanların nereden aldığını burada paylaşması da yeni alanlar için faydalı olacaktır.

  rimelin, parfümün iyisi paylaşmak varken bunları düşünmemiz ne kadar acı. bazen (link: https://scontent-bru.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10968438_10203359237488259_6480025927560212072_n.jpg?oh=7850408d7dc43fafd4e0c76665f95f7d&oe=558D7E4A bu ülkede)

  doğacağıma/yaşayacağıma ingiltere'de fransa'da (vb ) olsam hayat çok daha güzel olacaktı diyorum. kadının sadece o asil(!) tohumlarını yaşatmak ve hizmetlerini görmek için yaratıldığını düşünen (!) canlı türlerinin halen yaşaması hayattaki en büyük haksızlıklardan biri.

  çok şey anlatılır yazılır da kısa keseyim acımızı deşip, ağız dolusu küfür ve beddua savurmayalım istiyorum.

  14 şubat 2015 16:10

  2. Eskiden hergün çantamda taşırdım ta ki bu gezi olaylarına kadar. Millet bağışıklık kazanmış zaten kimsenin umrunda değildi bi ara. Hergün işte gaz soluyarak çalışa çalışa alışmış, çanyamdaki gazı da işe yaramaz diye atmıştım kenara. Ama yine de taşımak lazım. O mersindeki kıza o kadar üzüldüm ki, aynı şey herkesin başına gelebilir. Bizi koruyan ne kanun var, ne mahkeme var, ne de polis... Başımızın çaresine bakmak zorundayız.

  Bu arada ben biber gazımı av malzemeleri satan bir dükkandan aldım. Almak isteyenler oralardan bulabilirler.

  14 şubat 2015 17:04 14 şubat 2015 17:06

  3. biber gazı ile güzelleştiğine inanan var.

  14 şubat 2015 19:25


  4. 2004 yılındaki kanun değişikliği ile bireysel olarak taşınması yasaklanmış gaz. kpss anayasa dersinde öğrenmiştim. insanların kendilerini koruyamamaları için mı çıkıyor bu kanunlar dedirtir. saldıran birine karşı gel kardeşim tecavüz et yada öldür benim kendimi korumam yasaklandı demek gerekmekte sanırım.

  çok değil 1 sene önce bi sapık tarafından saldırıya uğradım. başımı yüzümü korumaya çalışmaktan karşılık bile veremedim. karakola gidip şikayetçi oldum. karşı tarafın ben de şikayetçiyim o da bana vurdu demesiyle ben de yargılandım.saldırıya uğradığım halde darptan yargılandım... 5 yıl gözetimde tutulma kararım çıktı. neden? darp edilip şikayetçi olduğum için. kanunları koyanların da bi taraflarına başka sapıkların koyması dileğiyle neyse dedim. ne alaka bunun biber gazıyla derseniz:

  ben kursta biber gazı taşımanın yasak olduğunu öğrendiğim için çantamdan çıkartmıştım...

  11 mart 2015 20:21

  5. ankara'da yaşarken yolun ıssız olduğu küçücük bir anda arkamdan yürüyen çocuğun saldırısından sonra yanımdan asla ayırmadığım koruyucum. avm, bar gibi kalabalık alanlara sokmak oldukça zor olmasına rağmen yine de asla vazgeçemiyorum. bir saldırı anında gerçekten kullanabilir miyim, işe yarar mı hiç bilmiyorum. umarım hiçbir zaman öğrenmek zorunda kalmam.

  12 mart 2015 16:38

  6. Gezi parkındaki olaylarının ilk patladıgı gün masumca terapime gitmeye çalışıyordum. Metronun içine gaz atıldı. İlk biber gazıyla orada tanıştım.Bir kaç gün sonrasında yine evime gitmeye çalışırken portakal gazıyla tanıştım. Bir portakal degil ama çok yakıyor biber. Evet biber gazı yasaklansın bu sefer bana asılan adamın suratına deodorant sıkacagım.

  12 mart 2015 19:23

  7. bugün beşiktaş-club brugge uefa maçı için brugge'a giden beşiktaş taraftarına belçika polisinin sıktığı gazdır.

  taraftarımız türkiye'de, gazın allah'ına maruz kaldığı için, etkilememiştir o ayrı.

  13 mart 2015 02:15


  8. cildi güzelleştirir.

  13 mart 2015 03:38

  9. süslü dostlarım biber gazı yetmiyor bu konularda... Bende 1 yıl kadar önce feci bir taciz yaşadım adam resmen beni kaçırmaya çalıştı elimdeki biber gazına tepki bile vermedi... Çığlık atıp adamı tırmaladığım ve kaçtım çok şükür ki metro yanındaki otoparkta bir adam bana yardım etti ve polis çağırdı. (Ne yazık ki bir daha oralarda görmedim bana yardım eden o adamı, görsem gidip sarılacağım o derece yani) Polise gittiğimde, herkesin metroya gitmek için yürüdüğü o yolda neden tek başıma yürüdüğüme(!) dair azar işittim. Biber gazı taşımanın yasal olmadığını da öğrendim. o gün ki derse yetişemediğim için devamsızlıktan kaldım ve okulum uzadı. Yetmedi tacizci adam olduğundan şüphelendiğim insan bozuntusu evimin oralarda şahin/brodway tipi arabalarla dolaşmakta idi ve ben o kadar korkmuştum ki tek başıma çıkamıyordum evden. Hala bu durum değişmiş değil. Evin olduğu civar çok sessiz sakin.Sokaklarda kimse yok. Erkek arkadaşımın aldığı şok cihazı sayesinde kendimi biraz daha güvende hissediyorum.

  Ankara'da yaşayan süslüler maltepe pazarında şok cihazı satılıyor. Yolunuz düşmese de gidin alın derim!

  13 mart 2015 17:35

  10. Gezi zamanı bol bol maruz kaldığım lanet gaz. Böyle bir şey yok gerçekten. Gözlerim,boğazım,tenimin yandığını hissettim resmen. Gözlerimi bi süre açamamıştım fena ağlatıyor. Gözyaşın aktıkça yine yanarsın. kusan çok oluyor. Bir de öyle bir şey ki çok geniş alana etki edebiliyor. hayvanlarda çok etkileniyor. Devletimizin bu konuda golnu çok bol veriyor gazi. Bir diğer çeşidi de portakal gazi.

  Edit: girdiyi yazarken içimden mırıldandığım;

  sık bakalım

  sık bakalım

  biber gazı sık bakalım

  kaskını çıkar jopunu bırak

  delikanlı kim bakalım

  5 ocak 2016 05:01 5 ocak 2016 05:08